Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként jobban lehet...

Jogászként jobban lehet komoly (akár magas) pozícióba kerülni cégeknél mint kögazdászként? (BŐVEBBEN LENN)

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy közgazdász nagyon sok hallgató végez.

Igen, tudom, jogász is, de mégsem annyi és sok jogász nem is akar vállalatokhoz menni, hanem igazságszolgáltatás, ügyvédi irodák, stb...


Rengeteg olyan gazdasági állás van, ami igazából csak gazdasági irodista, vagy csak egy részfolyamatot csinál.


Jogászként könnyebb értelmes, komolyabb, fontosabb, befolyásosabb állásba kerülni?


Már persze ha az ember egyáltalán bekerül a vállalathoz. Nyilván.



És utána később magasabb, akár vezetői pozíciókba?

Ahova a jog sok esetben amúgy is előny.



Könnyebb karrierút ha valaki nem csip-csup céges állásokat akar?



2022. máj. 3. 10:25
 1/4 A kérdező kommentje:

KÉREM, hogy az válaszoljon aki tudja, ért is hozzá, nem csak "szerintem..." vagy pedig valamelyik terület iránt ellenérzései vannak.

Köszönöm!

2022. máj. 3. 10:26
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Nincs mögöttem több évtizedes szakmai vezetői tapasztalat, de a saját benyomásom az, hogy vállalati szférában a vezetők leginkább olyan műszaki Managerek, akik egyszerre értenek a cég profiljához (pl mérnökök, vegyészek) és mellé gazdasági, üzleti diplomával rendelkeznek, pl csinálnak egy MBA-t vagy egy gazdmen-t.

Közgazdász ipari vállalatnál ritkábban lesz vezető, viszont egy pénzintézetnél nyilván eddig csak közgazdász vezetőket láttam.

Jogászok az állami szektorban lesznek vezető beosztásban, erre is vannak fölkészítve a képzés során, ha jól tudom.

2022. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Jogászként sokkal rosszabbak az elhelyezkedési lehetőségeid, mint közgazdászként, egy általános közgazdászt sokkal több területen lehet alkalmazni, mint egy jogászt a privát szférában.


Én ismerek pár fiatal jogászt, éhbérért gyakornokoskodnak ügyvédi irodákban évek óta, eléggé rossz továbblépési lehetőséggel.

2022. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Elvégzel egy jogi egyetemet , én értem , hogy baromi menő meg stb , de gondoljunk már bele , hogy MAGYAR jogszabályokat tanulsz, tehát elsősorban ide képeznek embereket.Láttam nem írtad a külföldi pályát ,de egy komolyabb poziciót már igen.Ezért ezzel kapcsolatban is leírnám a véleményemet. Igen vannak mesék a továbbképzésekről más idegen nyelven , viszont azt látni kell ,hogy más országok joghallgatói is élhetnek ezzel a lehetőséggel és már sokkal kisebb az esélyed egy ilyen komolyabb pozícióra ezzel a kötött szakmával.(ez a közgazdászokra is igaz lehet ,de ők nem ennyire kötöttek ) 5+3 év mire ezzel a diplomával igazán elindulhatsz(VÉLEMÉNYEM SZERINT)

Valóban sokan tanulnak közgazdaságot, viszont nézd meg mennyi ilyen jellegű pozíciót hirdetnek meg .Sokkal rövidebb idő , több irányba mehetsz. A lehetőségekről pedig , szerintem ez az egyénen múlik , hiába vagy közgazdász ha nem értesz hozzá , azaz nem lesz komolyabb pozíció sem.

Nem a papir fogja a lehetőséget hozni , hanem te a tudásoddal.

2022. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!