Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igazak lehetnek ezek a tapaszt...

Igazak lehetnek ezek a tapasztalatok a diákmunka helyzetével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


Mind a bérezést, mind pedig a munkaidőt tekintve.


2022. máj. 6. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem olvastam teljesen végig, de szerintem reális. Nem tudom, hogy neked mi a véleményed erről vagy pontosan miben vagy bizonytalan, de én szerintem ebben nincs semmi kamu. Csak magamból kiindulva az érettségi előtt volt egy 8 osztályos általános iskolai végzettségem, amivel a mai világban nem sokra megyünk. Nekem speciel 16-18 évesen tök mindegy volt, hogy mennyit és mit kell csinálni (barackos, raktározás, medenceőr), csak legyen plusz zsebpénzem. Sőt nagyon ritkának találom a diákmunkásokat évközben, pedig megéri a foglalkoztatásuk. A munkaidő pedig ilyenkor nincs annyira röghöz kötve. Barackosba mentem amikor ráértem, medenceőrként azért megvolt a havi óraszám (de oda lehet nem is diákként voltam már bejelentve), máshol pedig heti minimum 20 óra. Igazából arra elég volt, hogy magamnak vegyek néhány ruhát és eljárjak bulizni, ami 16-19 évesen bőven elég volt. Ha tehetném ugyanígy kezdeném, mert 19 évesen legalább nem üres önéletrajzzal kellett munkát keresnem egyetem mellé. És mindenhol változóak a bérek és a munkaidő. Jelentkezzenek be mondjuk a melódiákhoz vagy a fürge diákhoz. Annyi, hogy csak nappali tagozatos hallgatóként lehetsz diákmunkás, levelezőn sajnos nem így megy.
2022. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve arra lennék még kíváncsi, hogy iskola mellett (akár középsuli, akár felsőoktatás) mennyire megoldható hétköznap is diákmunkával foglalkozni (és akkor mikor tud tanulni), mennyire rugalmasak a munkaadók ebből a szempontból, vagy inkább hétvégén dolgoznak diákmunka keretén belül
2022. máj. 6. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

99%-ban azok mennek diákmunkára, akiknek ez létkérdés, az említett órabéreken lehet munkát kapni. Ezt az órabért elfogadják a diákok, ennek megfelelően kijelenthető, hogy megfelelő nekik, nem utasították vissza a lehetőséget.

Az ilyen cikkeknek nincsen sok értelme, így ezen agyalnod sem!

2022. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Diákként nyáron érdemes melózni, nekem pl a napi 10-13tanóra mellett a tanulás rovására ment volna.


Amúgy a felnőtt dolgozók kevesebbet kapnak sok helyen, mint a diákok, mivel más rendszerben s kedvezményekkel vannak tele +a munkáltató is kap jó feltételeket melyek anyagiakra érthetendő.


Amikor kiléptem a felnőtt életbe, rájöttem, hogy mennyivel könnyebb és kedvezőbb volt diákként a kezdet.


Életpályám döcögve indult, amikor haladás volt meguntam sok mindent és úgymond megteremtettem saját munkahelyemet s azon területen dolgozhatok, amit szeretek.


Menj diákként melózni, az hogy az időd pl tanulás VS munka VS pihenés mennyire engedi, azt te fogod tudni, érezni.


Tegyél félre, mert a felnőtt világba átlépés jobb, ha anyagilag is biztosítva van.


Nekem is volt, de kellett volna még rátornáznom anno.


Rendszeres meló mellett diák bankkártya megigénylése és annak megtartása is jó.


Vagy ha nyaranként melózól, az utolsó sulis éved végén még Diákként vedd igénybe a kártyát, mivel felnőttként már nem kaphatod meg azt s a vele járó kedvezményeket.


Olcsóbb kezelésiköltségek stb.

Éves kiadásaid olcsóbbak, mint bármelyik felnőtteknek kiadott csomag.


Azt hiszem 24éves korig érvényes a diák csomi.

Nekem legalábbis addig volt.


+ugye bevezették az adókedvezményt 25éves korig.


Ja és: ha diákléted után nincs melód, számolj azzal, hogy magad után kell fizetni Egészségügyi járulékot a NAV-nak.


Nekem anno ezt senki nem mondta.

1.5évnyi felhalmozódott. Az volt a makkom, hogy mindig volt s van félretett pénzem.


Leírtam, hogy téged se érjen meglepi.

2022. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy teljesen reális ez a bérezés, még ha sokan fel is háborodtak rajta az utóbbi időben, hogy ez kevés. Sajnos teljes munkaidősök közül sokan nem érik el ezt a bérszintet nettóban, az adók miatt, meg amiatt hogy alapból alacsony a fizetésük. Ezért nem is lehet sokkal több a diákmunkás órabér sem. Sok helyen így is az van, hogy a diákjaik jobban keresnek mint a teljes állású dolgozók.


Suli melletti munka azokon a szakokon oldható meg legkönnyebben ahol nem igényel reggel 8-tól este 8-ig való jelenlétet az oktatás. Középsuliban talán nehezebb, felsőoktatásban tudsz sakkozni az órákkal, de ha egy műszaki vagy orvosi szakra jársz pl, esélyes, hogy heti 35-40 órád is elmegy csak az órákkal és még nem tanultál. Ilyen esetekben reálisabb a nyári munka, de ezt mindenkinek magán kell éreznie, hogy belefér-e tanulás mellett, vagy csak teljesen kiégetné magát vele :)

2022. máj. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!