Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökök! Hogy néz ki egy...

Mérnökök! Hogy néz ki egy napotok a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Milyen feladataitok vannak? Napi hány órát dolgoztok? Mennyire flexibilis a munkarend? Milyen fizetésetek van? Hány éve dolgoztok a munkahelyeteken? Ajánlanátok másnak?


Tudom hogy jó sok kérdés c: , de mostanában eléggé foglalkoztat a mérnöki pálya és érdekel, hogy mérnökként milyenek lehetnek a mindennapok.



2022. máj. 9. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mérnökinfó, devops mérnök.


Teljesen home officeból dolgozok, így az irodába csak ritkán járok - havi 1-2 alkalom.

Munkarend flexi, de van törzsidő: 10:00-14:00. Én inkább korábban kezdek és korábban végzek mert addig is lehet haladni, amég mások alszanak.


A napi 8 órámból itthonról 6-8 órát ténylegesen ledolgozok, irodából ez inkább 4-6.

Fizetésem br 1.160.000 Ft / hó.

A céghez nem rég csatlakoztam, de szakmán belül főállásban már lassan megvan a 2 évem, illetve elötte 1.5 gyakornokként. Most medior szinten járok, keresett és ritka technológiai ismerettel.


Ajánlani max annak ajánlanám aki hajlamos tanulni, önfejleszteni és érdekli is a dolog. Másképp hamar elvérzel és beragadsz egy szintre.

2022. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Építőmérnök vagyok, üzemeltetési terülten. 7-16-ig tart a munkaidőm (pénteken 13-ig), de zömében a kutya nem foglalkozik vele mikor jövök-megyek, a munkám legyen elvégezve.

Reggel közösen szoktunk reggelizni. 7:30-ra beszállingózik mindenki, fél-1 óra reggeli, kávézás, beszélgetés után leülök dolgozni. 11-től már megy a zsongás, hogy ki-mit ebédel és hol, ki kivel tart. Nagyjából fél 1-re cseng le az ebed láz, utána megint van egy tevékeny 2-3 óra, majd kezdi mindenki eldobni a ceruzáját.

Alapvetően én szeretem a munkám. A ténylegesen munkával töltött időm nem túl sok, ellenben az zömében stresszes. Csoportvezetőként dolgozom, a mindennapi problémákba beletartozik a beosztottak nyűge is, amihez bevallom sokszor nincs türelmem, de vezetőként kötelességemnek érzem, hogy igenis "ott legyek nekik", így megerőltetem magam. Szellemileg jól elfáradok nap végére...

A fizetésem bruttó 750 e ft + 4 havi prémium éves szinten, némi cafetéria és cégesautó, amit magánhasználhatok is. A normális telefon, laptop témát nem sorolom ide, szerintem az ilyen szinteken alap.

2022. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: Budapesten az a 450 nettó amit kapsz az nem kevés? Szoktam olvasni a mennyitkeresel.hu oldalt, ott van, hogy kezdő mérnök infós ennyiről számol be.
2022. máj. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk mivel csoport vezető vagy meg jön rá legalább premium. Persze gondolom mìg olyanok az eredmények aminek lennie kell. Lehet, hogy autoiparban ezért duplát kapnád.
2022. máj. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Építőmérnökként autóiparban nem sok keresnivalóm van és IT-hoz sem hasonlítom a keresetem, mert teljesen külön iparág.

Én a szakmámban a nettó kb. 500 ezer forintos fizetést nem tartom kevésnek, főleg nem évi +2 millió prémiummal és a magánhasználható céges autó is sokat számít szerintem manapság. Van felelősségem, de elenyésző és 4-kor vége a munkaidőmnek. Az építőiparban is lehet nagyságrendekkel jobban keresni, jelenleg kivitelezési területen. Én nem szeretnék kivitelezésben dolgozni, így elvagyok ezzel a bérrel. Családbarát, illetve van mégegy munkahelyem, ahonnan csurran cseppen még ez-az. :) Kényelmesen élhető fizetés mégegy hasonló bevétellel a családban. :)

2022. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendben, nem voltam teljesen képben az epìtőipar helyzetével, pusztán csak a 750 bruttó (ami asszem 480 netto ) alapberedre ìrtam, hogy Budapesten mernökként vezetői körben lehetne több, felelősségteljesnek képzeltem el a poziciod a leírás alapján, azert is ìrtam ezt. De megértem az èrveidet.
2022. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!