Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisebb (boutique) tanácsadó...

Kisebb (boutique) tanácsadó cégekhez könnyebb bekerülni? Vajon illene hozzám a consulting munka?

Figyelt kérdés

A McKinseyhez, BCG-hez bekerülni köztudottan nagyon nehéz és a munkamennyiség is hatalmas.


Kisebb cégekhez könnyebb jóval? Horváth IFUA, Basilicon Consulting, Vialto és még sok-sok hasonló.


A munka jellege azért itt is hasonló, ugye?

Itt is vannak nemzetközi projektek és nem csak egy-kettő, ugye?


A fizetés alacsonyabb, tudom, ezt én elfogadom.


A bekerüléshez itt is annyira fontos a kiváló tanulmányi eredmény illetve külföldi ösztöndíj vagy pedig ha ilyen helyen végzek szakmai gyakorlatot akkor az sokat segíthet?



A másik problémám:


Vajon illene hozzám?


Szeretem a gazdasági folyamatokat átlátni, érteni, érdekel a gazdaság.

De matematikából nem vagyok jó és utálom is. Számvitel sem vonz.


A tanácsadás, menedzsment, üzlet érdekel legjobban. Illetve ez a világ, életmód.


Ide ez passzol? Amit a matematikáról írtam.

Vajon éppen ilyenek embereknek való akit a gazdaság, üzleti világ így érdekel, de nem matekos, nem az a számolós?



Aki ilyen helyen dolgozik vagy ilyen irányba tanult vagy bármi miatt jól rálát, kérem az válaszoljon!

Köszönöm!



(Illetve hol tudnék ezekről jobban tájékozódni?)



2022. máj. 11. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam egy ilyen kisebb magyar konzultáns cégnek... Hát hmm, életem egyik legótvarabb projektjére tettek rá egy magyar banknál, persze előtte elmondtak minden szép és jót a projektről, aztán kiderült persze, hogy SOKKAL rosszabb a helyzet mint amit lefestettek, úgyhogy rövid úton távoztam.

Bekerülni nem volt nehéz, sőt igazából ők győzködtek hogy dolgozzam nekik, de mondjuk nekem volt már volt komolyabb szakmai hátterem.


Ahol most dolgozom az pont az ellenkezője, iszonyat jó hely, kis cég ez is, de csak nemzetközi ügyfelek vannak és marha jó projektek. Meg a közösség is nagyon jó. Na ide viszont nehéz volt bekerülni, eleve csak seniorokkal állnak szóva, sok körös interjú folyamat, esettanulmány interjú stb stb.


Szóval ami a fentiekből levonható neked tanácsként, a magyar tulajdonú, magyar ügyfelekkel dolgozó cégeket szerintem kerüld el nagy ívben, próbálj meg olyan helyre menni ahol külföldi cégvezetéssel nemzetközi piacra mennek a projektek.

2022. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja meg szerintem ami az ilyen melóhoz kell az elsősorban nem a kiváló egyetemi eredmény, hanem a tapasztalat. Azon szoktam röhögni, hogy felvesznek végzősöket tanácsadónak. Mégis milyen tanácsot tudnak adni ők bárkinek, amikor a világon nem értenek semmihez? Ha tanácsadó akarsz lenni, válassz ki egy területet, ami érdekel, menj el ilyen cégekhez dolgozni, csinálj szakmai cert-eket stb, aztán utána mehetsz, mert lesz miből tanácsot adni.
2022. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na erre azt tudom neked mondani, hogy az egyetem alatt jómagam is voltam abban a "szerencsés" helyzetben, hogy elmehettem egy big4hez gyakornoknak. Tudod mit csináltam ott három hónapig? Fénymásoltam.


Az egyik rokon a PWCnél volt pályakezdő, ő másfél évig papírokat gyűjtögetett, majd a tartalmukat excel táblákba másolta.


Ezért vesznek fel neves cégekhez pályakezdőket meg gyakornokokat is. A zömük két év alatt belefárad és lekoccol.

2022. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!