Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sikerszakmákat ha unalmasnak...

Sikerszakmákat ha unalmasnak találom, akkor miből éljek meg?

Figyelt kérdés

Azzal a dilemmával szembesültem, hogy a jól megfizetett és keresett diplomákat: IT, mérnök, közgazdász számomra nem érdekesek, pedig ezekkel már szinte egyetem alatt lehet munkát találni.


Legyünk őszinték ezekkel a sikerdiplomákkal teljesen átlagos, középszerű tudással is válogathatsz munkák között és nem kell megélhetés miatt aggódnod.


Sajnos ami vonzana: kreatív területek, vizuális dolgok grafikai, mozgókép ez utóbbiakban ugye köztudott mennyire megfoghatatlan és bizonytalan a siker mégha a legjobb egyetemről kerülsz is ki. Ezekben vállalkozónak kell lenni, fotósként, videósként, menni a megrendelők után és nem tudhatod mit hoz a jövő. Persze látom hogy fotósok, videósok, grafikusok akik nem kezdők azok nem panaszkodnak hogy nem élnek meg.



2022. máj. 12. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
legyél webfejlesztő, rakj mellé kis desgn-t és akkor kiélheted ezt a vonalat is.
2022. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Akkor elj meg nem sikerszakmabol. Milliardok teszik ugyanezt az egesz vilagon.
2022. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

De nem érdekli az IT. Ha nem szereted a tejszínhabot, de a csokit viszont igen, akkor hiába teszel a tejszínhabra egy kis csokit, akkor sem fogod megenni.

Szerintem végezz el valami fotós, operatőr képzést és próbálj meg abban elhelyezkedni. Vagy lehetsz még belsőépítész vagy akár lakberendező is. Igaz ezeknek is van műszaki része, de szerintem ez inkább kreatív munka mint műszaki.

2022. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Senki se kenyszerit hogy ilyen szakmaba dolgozz. Senki se kenyszerit hogy a konnyu utat valaszd. Azt csinalsz amit szeretnel, azt az utat jarod amit szeretnel. Azt mondjuk kicsit erosnek tartom, hogy unalmasnak gondolj egy olyan szakmat amiben nem dolgoztal :) Hiszed vagy sem agilis modszertanban az IT egy kreativ szakma. Persze programozni kell, de nagyon nagyon sok tervezessel jar valami megvalositasa. Nem is arrol szol hogy egesz nap ulsz es programozol :)
2022. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
A grafikusok, ha tényleg jók, szabadúszóként nagyon szép összegeket tesznek el amúgy havonta. Csak ehhez tényleg jónak kell lenni, meg nem árt egy kis kapcsolatépítés.
2022. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
"Hiszed vagy sem agilis modszertanban az IT egy kreativ szakma. " 🙂🙂
2022. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

# 4


igazad van nem dolgoztam benne. Arra utaltam hogy unalmasnak érzem, hogy nincsen vele kapcsolatban az hogy:


"úristen milyen fasza, hu de lelkes vagyok, de izgalmas, már alig várom hogy programozzak".


Ugyanis akik sikeresek bármiben azoknak így kell hozzáálni.


Te ezt hogy látod?

2022. máj. 12. 12:26
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Rosszul latod. Ajanlom olvasd el a keplet cimu konyvet. A siker/lelkesedes a munka utan van. Nem elotte. Hiaba vagy lelkes gtafikus ha a budos eletbe nem csinaltad. Kijarod a kepzest es megutalod mint a szart...


Azzal lehet sikeres lenni hogy csinalsz valamit, jo leszel benne, utana jon a lelkesedes es a siker.

2022. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne csináld azt, ami nem érdekel.


Nem kell mindenkinek programozónak lenni vagy szimplán csak IT-n belül dolgozni.

2022. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 8


de ha még nem is lelkesedés, de a minimális érdeklődés vagy kíváncsiság alapvető nem?


Úgy hogy lehet belekezdeni hogy "úristen csak bírjam ki"

2022. máj. 12. 12:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!