Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a jelentkezésnél 135 ezer...

Ha a jelentkezésnél 135 ezer bruttót írtam akkor nem fogom megkapni az szja mentességet?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első munkahelyem. 4 órában dolgoznék és a jelentkezési lapon kértek nettó bérigényt. 135 ezret adtam meg, úgy gondolom hogy ez az összeg korrekt a végzettségeim és a nyelvi tudásom miatt. 23 éves vagyok, tehát még jár nekem az szja mentesség de azt olvastam itt gyakorin és más weboldalokon is hogy ha x összeget adtam meg nettóba akkor annyit is fogok kapni. Akkor így most buktam az szja mentességet? Pofátlanság lenne rákérdezni esetleg interjún hogy ez az összeg rámenne-e még a 135 ezerre?

2022. máj. 15. 06:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a címért, 135 ezer nettóra gondoltam nem bruttóra!
2022. máj. 15. 06:58
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
135 ezer forintért dolgozni, szentséges atyaúristen
2022. máj. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én helyzetemben az is megfelelő.. főleg 4 órában.. pályakezdőként.. vidéken.
2022. máj. 15. 07:10
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha 135 nettót kértél, akkor arra gondolnak, hogy te már bepeszámoltad az adókedvezményt.
2022. máj. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
De, megkapod hisz az jár. Az más kérdés, hogy annyival kevesebbe fogsz kerülni a munkáltatódnak, és annyival kevesebb lesz a bruttód, mint annak aki fizet mondjuk szja-t.
2022. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Nettót adtál meg, nettót fogsz kapni. Annyit tudsz tenni, hogy jelzed hogy nem kéred a kedvezményt év közben, de még szerződéskötés előtt. És év végén akkor vissza tudod kérni a különbséget. Havi 30000 kb, szóval nem kevés.
2022. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Menjél biztosra és csak olyan helyre menjél ahol aláírt munkaszerződést adnak.

Úgy nehezebben fognak tudni átverni.


Nettó és bruttó fogalmakat gyakorold be mert ha érzik rajtad a bizonytalanságot úgy átvernek mint a huzat.

2022. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nettónak 135 ezret adtál meg, és 25 év alatti vagy, akkor valószínűleg a nettó béredből ennek tudatában fogják meghatározni a bruttó béred.


Szerződni bruttóban "szokás", nem láttam még másmilyen bért szerződésben. Ugyanis a nettó szokott változni különböző kedvezmények, közterhek változásában, nem pedig a bruttó, az "mindig" változatlan akár órabérben, akár fix bérben adják meg.


Így a bruttód 165.644,- forint lesz.

Ha nem lennél 25 év alatti, akkor pedig 203.000,- forint lenne a bruttód.


Majd azért írd meg, hogy melyik lett a végén...

2022. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék céget megnevezni, de elég nagy itt magyarországon és a hirdetésben megemlítik a bejelentést. Nem hinném hogy átvernek báááár kitudja.. nem tagadom hogy naív vagyok és nem értek ehhez úgyhogy köszönöm a válaszokat! :)
2022. máj. 15. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Senki nem kérte, hogy nevezd meg a céget, és azt sem mondta senki, hogy átvernek.


Leírtam, hogy nettóból miként határozzák meg a bruttó béred. Azt, hogy melyik variával állapítja meg a munkáltatód az általad megadott nettó bér alapján a bruttó béred, nem tudhatom. Vagy figyelembe veszi, hogy van 25 év alattiak jogcímen kedvezményed, vagy sem. Ez nem átverés, csak az történik adott esetben, hogy a cég a számára kedvezőbb feltételekkel állapítja meg a bruttó béred. Hiszen a nettót Te adtad meg, nem Ő. Az nem fog változni, minimum 135 ezer meglesz.


Ha a kedvezményed figyelembe vételével határozza meg a bruttó béred, majd akkor ér meglepetés, ha betöltöd a 25. életéved. De reméld, hogy majd a béred is megemeli akkor.

2022. máj. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!