Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen mérnökökre van szüksége...

Milyen mérnökökre van szüksége az ESA-nak? Milyen fizetést kínálnak egyes munkákért cserébe (átlagosan)?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az űrkutatás, ezért is gondoltam arra, hogy ilyesmi pályán folytatnám tanulmányaimat. Jelenleg (pontosabban 1 év múlva, még csak 11.-es vagyok) gépészmérnök szakra jelentkeznék továbbtanulni a Műegyetemre (BME). Persze nem tudom, hogy erre van-e igény. (Gondolom van, igazából az a kérdés, hogy mekkora.)


Illetve a második kérdésem, hogy mennyire fizetnének meg a munkámért? Amíg az űrről van szó, addig nem a pénz határozza meg a döntéseimet, szimplán csak jó, ha tudja az ember azt is.



2022. máj. 16. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézetben dolgozom több, mint 3 éve, föleg plazmafizikával és ionoszféra szondázással kapcsolatos projecteken dolgoztam. Én elsösorban nem a gépészmérnöki képzést ajánlanám, hanem sokkal inkább a mérnökinformatikát, ugyanis szinte minden jelenleg futó űrkutatással kapcsolatos project igényel programozási (az utóbbi idöben föleg mesterséges intelligenciával kapcsolatos) ismereteket. Ha nem is a kutatás része érdekel jobban a dolognak, hanem a mérnöki, akkor is van lehetöséged robotikára szakosodni (mérnökinfón), ahol autonóm rendszereket, drónokat, önjáró rendszereket tervezhetsz és építhetsz. Én egyébként az ELTE fizika szakán végeztem a BSc-t, majd szintén az ELTE-n geofizikus MSc-t Űrkutató szakiránnyal. Amit mindenképp javasolok az a programozás (leginkább Python) és az angol nyelv minél magasabb szintű elsajátítása, lényegében ezekre van leginkább szükségem a munkavégzésem során, másodlagosan a matematikára és a fizikára (jóval kisebb mértékben, mint amilyen szinten oktatták az egyetemen). Jelenlegi tapasztalataim alapján megfelelö informatikai tudással rendelkezö szakemberekre van szükség a területen, mind hazai, mind nemzetközi szinten.


Nekem a fizetésem átlagon felüli, más területen dolgozó kutatókhoz képest kifejezetten jó (feltételezem, hogy az ESA-ban is hasonló a helyzet, bár sosem dolgoztam ott). Amit külön kiemelnék, ami nekem pozitív a munkámmal kapcsolatban az a rendszeres külföldi utazási lehetöség különféle konferenciákra, amit teljes egészében fizet a Kutatóintézet, költöpénzt biztosít és van idö körbenézni az adott országban, így kvázi olyan, mintha külföldön nyaralnék elég nagy rendszerességgel. Másfél év alatt (COVID elött) 9 különbözö országban tartott rendezvényen vettem részt, többek között Ciprus, Portugália, Kuvait, USA stb..

2022. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!