Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik sulit érdemes elvégezni...

Melyik sulit érdemes elvégezni 40 felett? Többi lent..

Figyelt kérdés
Irodai munkát szeretnék hosszútávon végezni, melyik tanfolyam lenne ideális? Jogi asszisztens v. pénzügyi számviteli? 40 elmúltam, lassan közelebb az 50-hez. Régen bankban dolgoztam (betanított munka, banki program hasznalata). A jogi terület mennyire száraz? A jogi asszisztens végzettséggel gondolom könnyebben be lehet jutni pl. bíróságra. Illetve dilemma, hogy a pénzügyi suliban a gyakorlati részek gondolom nehezek és matekra alapulnak, (nem biztos hogy menne) viszont vszűleg több a lehetőség. Csak olyan suliba vágnék bele amit biztosan el tudok munka mellett végezni. Aki esetleg egyiket v. másikat elvegezte, tudna írni tapasztalatot?

#40 felett melyik sulit #pénzügyi v. jogi asszisztens
2022. máj. 21. 11:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Első kérdésem, hogy utána néztél-e, hogy az adott szakmák iskolarendszeren kívül, estin tanulhatók-e? Mert ugye az okj-t szétszedték.
2022. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Még nem..
2022. máj. 21. 12:16
 3/23 A kérdező kommentje:
Egyelőre azon jár az agyam ennyi idősen egyáltalán érdemes e vmelyikbe belevagni, ad e pluszt v csak jól mutat az önéletrajzban, növeli e az esélyeket.
2022. máj. 21. 12:18
 4/23 anonim ***** válasza:

"Egyelőre azon jár az agyam ennyi idősen egyáltalán érdemes e vmelyikbe belevagni, ad e pluszt v csak jól mutat az önéletrajzban, növeli e az esélyeket."


Nézz első körben utána, de, ha nem sörfőző, illetve aranykalászos gazda szeretnél lenni, az összes normálisabb szakma (pénzügy, logisztika) csak és kizárólag nappali, iskolarendszerben tanulható, ha nem múltál el 26 éves. Hogy érdemes-e tanulni? Tudod, szokták mondani, ha van sapkád az a baj. Viszont, ha van valami képzettséged, legalább elolvassák az önéletrajzodat, ha nincs, akkor még csak meg se nézik. Neked kell eldönteni, hogy megéri-e pénzt, illetve időt fektetni a tanulásba.

2022. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanulásba fektetett idő mindig megéri. Ezzel a banki háttérrel en inkább a pénzügyet választanám. Abban amúgy kb a négy alapműveletnyi matek van, szóval simán elvégezhető. Felsőfokú szakképzésben is lehet gondolkodni, nem csak az okj helyett létrehozott valamikben.
2022. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Jó is lenne banki háttér. :) Mármint van, de szerintem nem ér sokat, mert nagyon régen volt, tehát olyan mintha nem is lenne. Azt akartam is írni hogy felsőfokú kizart, munka mellett nem tudnék annyit tanulni, es őszintén szólva egyelőre word, excel tanfolyamra szerettem volna menni, de az vszinuleg nem lesz elég ütős igy önmagában.
2022. máj. 21. 14:28
 7/23 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy mit csináltam több mint 10 éve már nem számít mivel más területen vagyok, aminek lehetne közé pl banki ügyfélszolgalathoz de nem ügyfelezős munka érdekel. Banki pénztárba tudnék menni biztos, ahhoz megvan a tapasztalat, de nem akarok, háttérmunka érdekel, oda viszont sokan jelentkeznek, ezért gondoltam az "okj" - ra ami közepszintű, ütős, viszont szerintem durván nehéz lenne,es nem lenne jó ha ez közben derülne ki.
2022. máj. 21. 14:36
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
A jogi asszisztensivel max. irodai rabszolga lehetsz.
2022. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem azért a 20 fillérért, de két állásban dolgozom, és úgy járok levelezőn egyetemre. Nem fsz, hanem bsc. Ne temesd már magad. Ha màr hozzáfogsz, legyen értelme.
2022. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Utolsó:biztosan nem megyek már semmilyen felsőoktatási intézménybe. Hivatkozhatnek a családra, de nem azért. Azert köszönöm. :)
2022. máj. 21. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!