Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek data scientist, ha...

Lehetek data scientist, ha csak egy szociológia alapképzést végzek?

Figyelt kérdés
A KRE szociológiát végezném el levelezőn, mert úgy tudom, ott van big data szakirány. Olvastam, hogy ezzel a diplomával és utána egy ELTE-s Survey statisztika mesterrel könnyen el lehet helyezkedni data science területen. Viszont nekem már van egy diplomám és már 28 éves vagyok, ezért nincs már lehetőségem ennyit egyetemen tanulni, ráadásul, ahogy néztem a survey stat. csak nappalin indul. Szerintetek reális terv csak a bsc-t elvégezni?

2022. máj. 24. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Haat oszinten meg lehet csinalni, bar ha most meg 3 evet tanulsz 31 evesen nem hiszem h kapkodni fognak erted... Probalj folyamatosan munkat keresni az adott teruleten az egyetem mellett.
2022. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak alapképzéssel nem sok esély van, nekem még a régi 5 éves diplomám van ami elméletileg egyenértékű a mesterrel mégsem vettek fel sehová, bár ez már 10 éve volt, akkor nem is létezett még ilyen, hogy data scientist.

Azóta elévült a tudásom mert nem ebben dolgozom, egy-két helyre jelentkeztem de úgy vettem észre, hogy még mindig inkább matematikusokat és informatikusokat vesznek fel. Illetve ami vicces, hogy nekem csak betétlapom van a szakirányomról ezért az valahogy nem számít egyes HR-eseknek.

Azzal is számolj, hogy ezzel leginkább csak Budapesten lehet elhelyezni, vidéken marad a közalkalmazotti lét vagy egyéb diplomás irodai munka multiknál. Meg a Meki, amivel annyira szeretnek itt viccelődni.

2022. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Adatelemző vagyok, munkatársam szociológus, mesterképzést nem csinált.

Ha neki sikerült adattal kapcsolatos munkát kapni, akkor szerintem másnak is sikerülhet, nem hiszem hogy olyan nagyon-nagyon érvágó hogy nem matek/infó diplomád van (persze nagy előny), feltéve ha tényleg megfelelő candidate vagy.

2022. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod használni a Python-t, egyéb package-ket, esetleg értesz Scala-hoz, SQL, SQL query, stb., akkor nem lesz gond.
2022. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Data Scientist ***** válasza:
100%

Csupán a papírformát tekintve nem teljesen lehetetlen, de...


1) Ezzel a hozzáállással, hogy hogyan lehetne minél kevesebb tanulással agysebésznek lenni, nagyon nehéz lesz... ez egy nehéz szakma, sok-sok tanulással...


2) ... ha meg már tanulsz, akkor arra a típusú tudásra, amire itt szükség van (legfőképpen: haladó azaz MSc/PhD szintű statisztika) a leghatékonyabban egyetemen lehet felszedni. Tehát a legelső tanácsom az, hogy a szociológia alapszak után iratkozz be az elte survey statisztika és adatanalitika mesterszakra.


3) A piac egyre jobban telítődik, ezzel együtt a verseny is élesedik. Amit nálunk látok, hogy a felvételi interjúkat statisztika, matematika mesterszakosok tudják csak átvinni.


Szóval szerintem nem lehetetlen adatelemző karriert csinálnod egy szociológia BA-val és sok-sok rátanulással, de jobban jársz egy rendes data analytics / data science / statisztika mesterszakkal.

2022. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!