Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy nem "informatikusbó...

Igaz, hogy nem "informatikusból" van hiány hanem MAGASAN KÉPZETT hálózatmérnökből/szoftverfejlesztőből/adatbázis adminisztrátorból?

Figyelt kérdés

[link]


Mindenhol megy ez a greenfox és tsi. képzés, de a kommentek között is írják, hogy ezek kódbuherátorok és én is ennek tartom az ilyen - egyébként méregdrága - képzéseken végzett embereket.


Nekem egyébként gazdinfó BSc-m van, valamennyire értek az SQL-hez, de már egy fibonacci-szám számítást sem tudnék gugli nélkül leprogramozni Java-ban, pedig tanultam én C,C++, Java, Python stb. nyelveket, adatelemző szoftvereket, de mindenből felületes a tudásom, felejtettem is és sok idő kellene míg komolyabb szintre rázódnék (egy türelmes és bizalmas mentorálással), ráadásul az angolom is elég gyenge (max B1 szint).

Ez alapján nekem milyen lehetőségem lenne az it szektorban? (jelenleg nem abban dolgozom)


Ha semmi esélyem, akkor tényleg kamu ez a "hiány van informatikusból, tanuljon mindenki informatikusnak" duma! És azért írtam ki ezt a kérdést, mert nekem már nagyon elegem van ebből a demagóg hitegetésből és ámításból, hogy bárkiből lehet jól fizetett informatikus. Mintha a fiatalok előtt szándékosan húzogatnák a mézesmadzagot, hogy utána 0 önbizalmuk legyen, ha mégis kudarccal végződne az "ájtí" karrierjük. Én ezt látom jelenleg.


Valaki írja már le röviden, de velősen, hogy mi az igazság most az IT szektorban és tényleg milyen szinten, milyen - munkáltatók oldaláról nézve - kompromisszumok jeleiként mutatkozik meg az informatikus hiány?


Köszi.



2022. máj. 25. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Juniorból nincs hiány, seniorból annál inkább.


Ha egy Fibonacci-sort nem tudsz leprogramozni, akkor ez nem a te pályád. Az még junior szintre sem elég.

2022. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

"nekem már nagyon elegem van ebből a demagóg hitegetésből és ámításból, hogy bárkiből lehet jól fizetett informatikus"

Elméletben lehet.

Gyakorlatban ritka, hogy egy bootcamp után messzire jut valaki, de ettől még simán lehetséges.

2022. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
90%

Én csak a saját helyzetemről tudok írni, de azt szívesen megosztom. Másodéves egyetemista vagyok (ELTE proginfó Bsc), és egy IT cégnél dolgozom, mint gyakornok. Az angol nyelv baromi fontos a szektorban, szinte már sehova nem vesznek fel anélkül (max kisebb vállalkozásokhoz), illetve, ha nem tudsz átfogóan egy programnyelvet, akkor nehezen találsz munkát, de ez orvololható (Hackerrank, W3schools, saját projektek). Én pl rengeteg témával nyelvvel és témával foglalkozom: [C, C++, Java, Python, (Webfejlesztés: PHP, JavaScript, HTML, CSS), C#, Shell és Bash programozás, stb] Ha van egy színes palettád ilyen téren, akkor rengeteg dolgot tudsz csinálni.

Ahogy látom, nem informatikusból van hiány, hanem bizonyos területeken, illetve vannak olyan munkák, amik az informatikusok WC pucolójának számítanak, mert nehéz onnan kitörni, ha egyszer belekerült az ember, és nem egy szoftverfejlesztő állás... Pedig az ilyen állásokra is szükség van emberekre, csak nem nagyon akarják elvállalni.

2022. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
93%

Ha van IT diplomád, és nem megy az említett számítás, akkor jelzi, hogy ennyit ér a diplomád és a tudásod. B1 angol szintet hagyjuk is....


A hozzád hasonló egyedek miatt lehet tökéletesen elhelyezkedni diploma nélkül is, megfelelő tudással, gyakorlattal vagy valami plusszal.


Annak a világnak vége, hogy az IT diplomások folyamatosan szajkózzák, hogy milyen alapot ad az egyetem, és anélkül mindenki csak egy buherátor lehet (mivel tudják, a munkák jelentős részéhez az a szintű matematika csak sz**ás, és a szakemberek minél erőteljesebb ritkításán kívül másra nem jó, ezért valamit ki kellett találni).


Nagyon-nagyon kevés területhez kell az a matematikai tudás, de oda valóban kell.


Másik pályát ajánlok neked.

2022. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4: És milyen pályát ajánlanál ami biztosít home office-t de nem IT és porszívóügynök állás?

Egyébként diplomát sem csak úgy osztogatnak az ecseri piacon. Valami affinitásom mégis csak lehet hozzá nem?

2022. máj. 25. 19:49
 6/16 anonim válasza:
29%

Ahol tudod lobogtatni a papírodat, mert sznobságból elvárják, "hogy mert kell" és nem az számít, hogy odamész és megoldd a feladatokat, amit eléd raknak.


Állítólag az egyetem nagy kitartást és logikus gondolkodást ad, így gugli keresgetés után rájöhetsz, mi illik hozzád a legjobban, pl. teszteket töltesz ki - bár ezekhez főleg angol nyelv kell, ha érdemlegeset akarsz találni.


Hozzád hasonló embereknek feltétlen azt ajánlom, olyan helyre menjenek, ahol az az első kérdés diploma van-e, mert ha nem kérdeznének rá, lehet megőrülnének a frusztráltságtól.

2022. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van egy gazdasági BSc-m és egy gazdasági MSc-m, felsőfokú angol nyelvtudásom.



Kb. 8-9 hónap napi 3-4 óra programozás tanulás és 7+ projekt után kaptam egy junior fejlesztő pozit.



Sőt, szerintem még hasznomra is vált meg válik hogy gazdasági hátterem van, technikai skillekkel (Python, PostgreSQL, Docker, AWS, HTML, CSS, JS, stb.)


Csinálni kell és jó kapcsolatokat találni/kiépíteni és lehetőségek tárháza nyílik meg.

2022. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Használható angoltudás nélkül nem jutsz messzire.

Emberek többsége azon szokott elvérezni.

2022. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

"én is ennek tartom az ilyen - egyébként méregdrága - képzéseken végzett embereket."


"Nekem egyébként gazdinfó BSc-m van, valamennyire értek az SQL-hez, de már egy fibonacci-szám számítást sem tudnék gugli nélkül leprogramozni Java-ban"


Ez mindent elmond rólad. Ebben a szakmában már régóta csak a high-end pozikhoz kell diploma, máshol le se szarják. A diplomások valamiért azt hiszik hogy a papír megszerzése után már minden a fejükben van és hogy soha többé nem kell tanulással foglalkozni. Kicsit vissza kéne venni az arcból és az arroganciából, meg elismerni azt hogy valaki egy bootcamppel vagy autodidakta önszorgalommal jobb a szakmában mint te.

2022. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
84%

Egyre jobban beigazolódni látszik, hogy az egyetemes túltolt mateknak a programozás világában csak igen kis helye van.


Azt a logikus gondolkodásmódot, amit elméletileg ad, más, szórakoztatóbb módszerekkel is el lehetne sajátítani, és nem veszítene a pálya jó programozókat, akik elbuktak egy köcsögösködő tárgyon, aminek semmi más haszna nincs, minthogy kidobálja azokat is, akik egyébként jól programoznak, majd elmennek futárnak, mert beléjük verték, hogy nincs helyed a mi körünkben.


A trend azonban megtörni látszik, és valóban csak az igen magas pozícióknál kell már szinte diploma, és azt is remélem, minél jobban leértékelődik az elavult egyetemes oktatás, és használhatóbb tárgyak lesznek, ahol nem az az egyetlen cél, hogy minél több embert kivágjanak.

2022. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!