Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági diplomával ha nem...

Gazdasági diplomával ha nem szeretem a matekot abszolút, IT-t sem és nem is vagyok jó benne milyen terület jöhet szóba? Nem pályaelhagyóként.

Figyelt kérdés

Például menedzsment vagy gazdasági jogi terület?


Ezekre nagyon kevés ember kell nehéz bekerulni ugye?



Bár a gazdaság elvileg széles és nem csak az IT meg a számviteli vonal van amik nagyon nem a világom.


Arra kérem hogy az válaszoljon aki ért is hozzá.



Köszi!



2022. máj. 26. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nyudtan menj gazdasági szakra. Ugyan van matek, de teljesíthető. Nyilván szakfüggő, neked nem a pénzügy-számvitelt kell választanod.
2022. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Pedig a gazdasági háttér + IT együtt nagyon értékes tud lenni.
2022. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ma 14:17

Nem most kezdeném az egyetemet, már az egyetemen megtapasztaltak alapján fogalmaztam meg magamban a dolgot. Amit itt is kérdeztem.e


Az oké, hogy teljesíthető a matek, én is tudom.

Csak, hogy a gazdasági állások zöme olyan, hogy matek kell hozzá naponta. Számviteles vagy IT-s vonalon van sok lehetőség, de azokat is utálom.


A gazdaságban mindig a stratégia, piac, nagyobb dimenziók vonzottak. De nem tudom ilyen állást találok-e.

Vagy a gazdasági jog még. De olyan irányba nem tudom hogy lehet elindulni.


Vagy menedzsment, stratégia. De ilyen állásokat sem mondanám, hogy látok.


És nem valami gazdasági irodista szolgáltató központi állást szeretnék. Nem a szolgáltató központtal van a baj, ha maga az állás komoly. Nyilván értitek mit értek alatta.



ma 14:28

Elhiszem, nem vontam kétségbe, de mint írtam nem ezt akarom és nincs is hozzá kvalitásom.

2022. máj. 26. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Amennyire én tapasztaltam, ahhoz hogy valaki stratégiai, vagy nagyobb szabású műveletekkel foglalkozó pozícióba kerüljön, meg kell másznia a szamárlétrát. Ezt valószínűleg te is tudod.

A kérdés az, hogy honnan szeretnél elkezdeni mászni rajta. A stratégia valószínűleg a finance-ből legkönnyebben megközelíthető, a piaci folyamatok pedig talán a merketingből.

Én nem gondolom, hogy sok olyan karrierút van egy közgazdásznak, ahol egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset kell matekozni. Kettő, amit el tudok képzelni, az a HR, és a jog, de ezekre vannak külön szakok egyetemeken, nem a közgazdászok szoktak a legjobbak lenni benne.

A helyedben elvégeznék egy jogot legalalább levelezőn, ha a gazdasági jog érdekel, mert attól, hogy elvégzel egy üzleti jog mesterképzést gazdasági alapképzés után, vagy esetleg csak az alapképzésen tanult jobb esetben 4 üzleti jog tárgyadból szeretnél erre szakosodni, sokkal nehezebb dolgod lesz a jogászhallgatókkal szemben.

2022. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalatból mondom, hogy a levelezőn elvégzett jog nem ér semmit. Nagy a verseny, nem fognak előszeretettel alkalmazni.
2022. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
#2 miért lett lepontozva?
2022. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-es: Én nem arról beszélek, hogy főnök szeretnék lenni, dönteni, céget irányítani.

Hanem stratégiai, menedzsment területen dolgozni esetleg. Persze beosztottként.



Levelezős jog tényleg kevés ahhoz hogy üzleti területen dolgozzon valaki?

2022. máj. 27. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mivel egyrészt nagyon gyenge a képzés, másrészt pedig nem lenne jó sehova.
2022. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Miért gyenge egy levelezős jogászképzés? Ennyivel kevesebbet ér a munkaerőpiacon, mint a nappalis jogász végzettség?

Én levelezős jogi foszkos vagyok, gondolkodom a levelezős jogászban, ha elvégzem ezt, azért kérdezem.

2022. máj. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert például teljesen más a számonkérés, és az oktatás színvonala is. Besűrítik a lényeget, de nem adnak át alaposabb tudást mondjuk a nappaliakhoz képest. Egyik munkahelyen sem alkalmaznak szívesen levelezőn végzett jogászt. De ha reálisan belegondolsz, már akkor rájössz, hogy a jogászok között nagyon nagy a verseny a jó munkahelyekért. Általában még egy nappalin végzett jogásznak is nehéz normális állást találnia. Ki kell tűnniük valamivel. Versenyeredmény, nyelvtudás, Erasmus, stb...
2022. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!