Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkás vagy programozó...

Szakmunkás vagy programozó miért nem akarsz lenni?

Figyelt kérdés

Ugye ez miatt a két hiányterület miatt sír már évtizede az ország, de hiába.


A fiatalokat nem érdekli olyan mértékben mint kellene.


Leírnád hogy te miért nem akarsz szakmunkásnak vagy programozónak menni, akkor sem ha álomfizetések lehetnek benne?



2022. máj. 31. 08:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Mert a szakmunkásnak még mindig van egy negatív felhangja, programozónak meg nem mindenki alkalmas. És jobb is, ha az ilyen bootcamp-en átképzett "programozók" nem szaporodnak, mert JÓ programozóból van hiány, nem kontárokból.
2022. máj. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

A programozás sokaknak nem megy, nem véletlenül fizetik annyira meg. Jártam rendszergazda suliba, a programozás része (c#) egy 30 fős létszámból 2 embernek ment, a nagy többség csak értetlenül pislogott.

A szakmunka meg koszos, nem mellékesen nagyfokú kézügyességet igényel, ami szintén sokaknak nem adatott meg.

Nem mellékesen a jól fizető szakmák sokszor nehéz fizikai munkák, illetve mostoha körülmények között kell végezni, 45 éves korodra szinte borítékolható az ízületi betegségek sokasága.

Tegyük azt is hozzá, hogy alkalmazottként, szakmunkásként se fogja magát az ember gennyesre keresni magad, ahhoz legalább kell egy vállalkozás, megfelelő anyagi tőkével.

2022. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
12%
#1 Ha így mondod, hogy szakmunkás, akkor lehet, hogy van egy negatív felhangja, de ha a konkrét munkát mondod az összefoglaló név helyett, pl. villanyszerelő, asztalos, kárpitos, vízvezetékszerelő, autószerelő, akkor máris nincs.
2022. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
12%
Mert többet keresek most, mint egy programozó vagy mint amit a villanyszerelő okj-mal tudnék keresni
2022. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
19%
#4 mivel foglalkozol es mennyit keresel?
2022. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk a számunkra az nem munka, hanem egy összefoglaló kategória. Mindenki, akinek valamilyen szakmai vegzettsege van felsőfokú végzettség nélkül az szakmunkas.
2022. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
#2 És akkor az egy rendszergazda suli volt, aminek csak egy része a programozás. Én a PTI-t végeztem. 15-en indultunk az évfolyamban. Hárman államvizsgáztunk és KETTEN diplomáztunk le időben (a harmadik elbukott az államvizsgán). A vicc, hogy rajtam kívül a csoport egyetlen női tagja diplomázott még le. Ennyit arról, hogy a nők nem mennek programozónak...
2022. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

2:

"Jártam rendszergazda suliba, a programozás része (c#) egy 30 fős létszámból 2 embernek ment, a nagy többség csak értetlenül pislogott."


11 évws koromban a suliban egy tbasic nevű interpreterrel csináltunk alap dolgokat, az év végén volt egy olyan feladat, hogy egy egyszerű hazat kellett rajzolni line(x,y,x,y) utasításokkal. Egyedül én tudtam megcsinálni, egy srác még kapott egy kegyelem hármast, mert volt neki egy alja, egy derékszögű oldala meg még egy random vonal.


Utána átmentem számtech tagozatra, ott qbasic majd turbo pascal volt, nagyon alap dolgokkal, ott ketten voltunk, akiknek minimális lövése volt az egészről. Középsuliban fakton volt Delphi, de még ott is fele nem értett semmit.


BME-n bátyám 5 éves műmenre járt anno, ott volt műszaki informatika szakirány is, volt egy programozós órájuk, egy sem értett semmit.

2022. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, utóbbiról kimaradt, hogy akkor arra a szakra csak kitűnőket vettek fel, akiknek legalább ezen felül középfokú nyelvvizsgája van. Tehat 5-ös matek és matek érettségi kellett, valamint ott is volt 3 vagy 4 félév matekjuk. Tehát az sem garantál semmit, hogy valaki matekból rendben van.
2022. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
35%
Mert voltam szakmunkas es programozas nem nekem valo. Ezert lettem tesztmernok :) meglepodne sok programozo hogy mennyivel lazabb tesztelonek lenni ugyanannyi fizetes mellett :)
2022. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!