Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire érdemes hazudni az...

Mennyire érdemes hazudni az önéletrajzban? Tippek?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy számomra nagyon jó munkakörben, imádtam a munkámat. Sajnos a kollégáim miatt nem tudtam tovább maradni a cégnél. Azóta is próbálok hasonló területen elhelyezkedni, de hiába.

Már oda jutottam, hogy egy gyárba kényszerültem dolgozni. Én nem néztem le soha a gyári munkásokat, de még az ottani kollégáim is azt mondják hogy nem ott a helyem, hanem hasonló területen amilyenben dolgoztam is már, hiszen magasabb végzettségem van, mint amiben most dolgozom.


Csak az a baj hogy nem-igazán vannak kapcsolataim, emiatt sem tudtam elhelyezkedni. A pénz meg kellett, ezért ideiglenesen elvagyok, de próbálkozom, hogy felvegyenek olyan munkakörbe amilyenbe szeretnék.


Azt érzem, hogy hátrány, hogy gyárban dolgozom jelenleg operátorként, hiába van ott az előző munkahelyem is, ahol szereztem már tapasztalatot is. Esetleg ne írjam bele hol dolgozom jelenleg? Kamuzzak/"színezzem ki" kicsit a dolgokat? Vagy úgy írjam mintha még mindig az ezelőtti munkahelyemen lennék?

Úgy néz ki igen csak hátrány, hogy gyárban dolgozom.



2022. jún. 2. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne írd be a gyárat. Ez nem a kommunizmus már, h mindegy, h mit csak dolgozzál. Manapság inkább hátrány, mert amikor a szakmádba vágó állásnál a hres meglátja a gyárat, arra fog rácuppani és nem a jó értelemben.

Én bizti őr voltam az egyetem mellett, eszembe se jutna beírni a cv-be.

2022. jún. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem. Ezt éreztem én is. De akkor inkább lássa a "lyukat" hogy jelenleg nem dolgozom?

Tavaly szünt meg ott a munkaviszonyom. Akkor 2021 után, idén mit csináltam/hol dolgoztam/mit csinálok jelenleg?

2022. jún. 2. 02:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
El se olvassák, sokszor szembesültem vele, hogy előttem az állásinterjún olvasta át a felvételiztető.
2022. jún. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

"Én bizti őr voltam az egyetem mellett, eszembe se jutna beírni a cv-be."


Ilyennel én is próbálkoztam, de akkor meg a kiesett időn merengenek. Végül én is beírtam a 10x év őrködést, a kutyát nem érdekli.

2022. jún. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne írd be, ha kérdezik elmondod, hogy mi is a helyzet pontosan.


Nekem jelenleg 6 hónap lyuk van az önéletrajzomba, eddig nem akadtak fent rajta, kérdezték, hogy mi volt, akkor elmondtam, hogy ilyen-olyan helyeken dolgoztam és kész.

2022. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyárban nemcsak operátori munkakör van... Nem érdemes a CV-ben nagyot kamuzni, de annyiban finomíthatsz, hogy pl. soron adminisztrátor.


Mi volt az előző munkahelyed?

Engem a közszférából csináltak ki, nem is próbálkoztam már ilyen helyen többet.

2022. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem jelenleg 6 hónap lyuk van az önéletrajzomba, eddig nem akadtak fent rajta, kérdezték, hogy mi volt, akkor elmondtam, hogy ilyen-olyan helyeken dolgoztam és kész."


Ennyit elkeresgél simán az ember, ha nem akar valami retket bevállalni, pont ennyi ideje keresgélek. Volt nyilván pár napos átverő műhely, de hamar átláttam, így otthagytam.

2022. jún. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Több (IT) cégnél is voltam már olyan pozicióban, hogy én interjúztattam embereket. Nem igazán érdekel a CV, interjú előtt átfutom 2 perc alatt hogy mennyire érdemes belekérdeznem konkrét technológiákba (ha valamivel nem volt tapasztalata akkor felesleges kérdeznem), meg hogy nagyjából milyen szintre számíthatok, de igazából csak az számít, hogy mit és hogyan válaszol az alany a kérdésekre, amiket felteszek. A CV egyetlen értelme, hogy az előszűrést végző HR-es csaj nem küldi nekem tovább, ha tényleg semmi sincs benne, ami alapján alkalmas lehet a pozira.
2022. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Én gyári szalagmunka (sori végellenőr, ugyanolyan szalagmunka mint a többi csak nem szereltem, hanem a már kész cuccot kellett megnézni ok e) mellett végeztem a fősulit levelezőn, mikor diplomáztam utána egy évig nem találtam normális munkát, lettek volna, csak nem akartam minden kakát elvállalni egyből, mivel volt munkahelyem még ha gyár is. Szóval így 4 év gyári munkám volt a diplomám mellé, én a CV-be beírtam a gyárat, nem akartam akkorát hazudni, de azt írtam, hogy minőségellenőr vagyok, az sokkal jobban hangzik, beleírtam kicsit kiszínezve, hogy adminisztrálok, termékeket ellenőrzök stb, ez így nem hangzott rosszul, de mégse tagadtam le a munkahelyem. Találtam is hamar jó munkát, felvettek multihoz irodára, ahol azóta eltelt 7 évben komoly karriert építettem.
2022. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es te hogyan juttattad célba a cv-det? Nekem gondom van ezzel. Tehát kiszemelt cégnek ha nincs karrier portálja, akkor nem tudom kinek küldjem el, hogyan talaljam meg a megfelelő személyt.
2022. jún. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!