Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri könyvelőként dolgozni?...

Megéri könyvelőként dolgozni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Van pénzügy-számviteldiplomám amit a BGE-n szereztem, lassan 10 éve. Az anyagiak miatt azonban Ausztriában dolgoztam, egy gyár raktárában közel 5 évig, ebből az utolsó két év már félig irodai munka is volt (a raktári rész adminisztrációja). Utána hazajottunk, született két babám, és most tervezek visszaterni a munka világába.

Mielőtt kimentem Ausztriába fél évig pénzügyi asszisztens voltam egy kisebb cégnél. Gondolkodtam teljes karrierváltásban is, de annyi időm, és főleg pénzem nincs, hogy másik diplomát szerezzek.


Olyan munkát szeretnék, amit lehet később vállalkozásban csinálni, anyagilag is stabil, és lehet napi 4-6 órában is. Ha nem is vállalkozás, de legyen anyagilag stabil, és végezhessem otthonról, részmunkaidőben.

Szóval a kérdésem, hogy merre és hogyan érdemes elindulni az én esetemben, illetve a könyvelőn kívül van-e olyan ága a szakmámnak, amit később tudnék vállalkozásban, de legalábbis otthonról és részmunkaidőben is csinálni? Előre is köszönöm. (nyelvtudás: német és angol középfok. Messze lakom Budapesttől, de megyeszékhelyen.)



2022. jún. 3. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem mert nem fizet jó és automatizálják az egészet
2022. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok, de a leírást is elolvastad? :) arra is választ szeretnék. Ha nem könyvelő, akkor mit tudnál javasolni, ami a szakmámnak megfelelő?
2022. jún. 3. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Pénzügy bankszektort javaslom
2022. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, h kisvárosban élek. Itt csak ablakos Manci néni lehetnék, vagy valami back office papirtologato, az meg nem akarok. Olyan kellene, ami idővel szabadságot ad (időben és anyagilag is).Mind a kettő fontos, az nem elégitene ki, ha sokat keresnek, de mellette nem jutna időm a gyerekeimre meg a csaladomra.
2022. jún. 3. 16:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Marmint megyeszékhely, de attól még kisváros.
2022. jún. 3. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelőként lehet nagyon is jól keresni. A könyvelői munkát nem igazán tudják automatizálni, az adatrögzítés részét viszont igen, ami nagyon is jó, mert így többi idő marad az érdemi munkára.

Ha könyvelésben gondolkodsz, akkor ajánlott könyvelőirodában lehúzni jópár évet, hogy kitanuld a szakma csínját-bínját. Én már a munkahelyem mellett elkezdtem a saját ügyfélkörömet kiépíteni, azóta már saját irodám van, főállásként. Hidd el, lehet vele jól keresni :)

2022. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt látom, nagy a kereslet a legalább egyéves tapasztalattal bíró könyvelők iránt.
2022. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!