Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász diplomával lehet...

Jogász diplomával lehet manapság munkát kapni? Itt Pesten azért mentek el sokan kényszer ügyvédnek, mert lehetetlen.

Figyelt kérdés

Jogász diplomával lehet manapság munkát kapni? Itt Pesten azért mentek el sokan kényszer ügyvédnek, mert lehetetlen. Sokan elvállalnak az államigazgatásba olyan alacsonyabb hierarchián álló munkaköröket is, amelyeket 3-4 évtizeddel ezelőtt a jogászok kiröhögtek volna.

Rengeteg butuska titkárnő is tanul jogásznak levelezőn...azzal van a levelező tele.



#jogász #levelező #tömeggyártás #túképzés #kényszer-ügyvéd #butuska titkárnők
2022. jún. 6. 12:20
1 2 3 4 5
 1/43 MDaniel98 ***** válasza:
1%
Hát telített a szakma az egyszer biztos. Többek között én is ezért nem mentem ilyen irányba.
2022. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg protekcióval, vagy nagy szerencsével. Esetleg ha valaki nagyon kiemelkedő. Egyébként nagyjából igazad van. Munkát lehet kapni, viszont nagyon alacsony fizetésért általában.
2022. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Meg alacsony státuszú munkákat amiket a 80-as 90-es években gyakorlatként fogadtak volna csak el végzősök (PL NAVnál valami tisztviselő vagy osztályvezető helyettes csinovnyik) azonban ez ma már nagy karriercéllá vált számukra.
2022. jún. 6. 13:15
 4/43 anonim ***** válasza:
72%
Mert már húsz éve is az ment jogásznak, aki nem tudta, mihez kezdjen az életével...
2022. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon megbántam, de ahogy az előző is írta, nem volt jobb ötletem, egy gyenge középiskolában sem a matekot, sem az infót nem tudták úgy megszerettetni, hogy ilyen irányba menjek. Ahogy szerintem az emberek 90%-a, én is szerettem a törit, így elmentem jogra.

Most végzés után látom, hogy milyen röghözkötött pálya ez. Eleve, külöldre nem tudsz kimenni vele, ami jelen helyzetben hasznos lenne, nagyon telített, kizarólag ügyvédi irodákba lehet bekerülni, nagy cégekhez kb esélytelen, max protekcióval vagy már sok év tapasztalattal.

Az olyan ügyvédi irodákba, aminek van is neve és elismertsége pedig tényleg csak a legjobbakat veszik fel, értsd: summa cum laude, külföldi félév, versenyeredmények és kívülről vágja az adott jogterületet, ahova jelentkezik.

A többinél el lehet vegetálni havi 200-ért, cserébe mindenhol, a nagynevű helyeken is, emberszámba sem vesznek, egy pótolható eszközként tekintenek rád.

2022. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%

Persze, higul a szakma, de ez nem igaz hogy nem lehet talalni jo munkahelyet.


Minden szaktarsam (koztuk en is) aki az egyetem utolso 1-2 eveben bedolgozta magat gyakornokkent, el tudott helyezkedni. Nem, nem mindenki ugyved, aki igen, az az szeretett volna lenni.


Ertem, hogy sokan felbehagyjak, azt is hogy tenyleg sok a szar melo, sok jogaszt szippant fel allami hivatal semmi penzert, de azert ennyire nem fekete-feher a dolog.


Lehet lepontozni. 😃

2022. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

#6 légyszíves ezt kifejted nekem privátban?

Sok negatívat hallok én is, és érdekelne a te nézőpontod, mert ha jogot tanulsz, akkor a te véleményed releváns

2022. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.


En mar vegeztem par eve, ha ez szamit. Ha van konkret kerdesed akkor megprobalok valaszolni ra.


Azt, hogy mennyi az eloitelet a jogaszokkal, azt igy magaban nehez volna kifejtsem. 😃 en sem feltetlen rajongok a jogaszok zomeert - sem emberileg sem szakmailag, de ez nem jelenti azt, hogy en ne szeretnem a szakmam vagy hogy mindenki csak rossz lehet, mert jogasz.

2022. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Te végül el tudtál helyezkedni vele? És az igaz, hogy nem nagyon lehet külföldre menni vele?
2022. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rogton ahogy vegeztem atvettek a gyakornoki helyemrol.


Szerintem el lehet helyezkedni kulfoldon, ha nem is egybol. Kulonbozo nemzetkozi szervezetek fele-diplomacia fele kell orientalodni es nyilvan nagyon ugyesnek es kitartonak lenni.


Illetve, ha cegnel vagy belso jogasz, amelyiknek van nemzetkozi erdekeltsege, abban is van utazasi lehetoseg, ha ez is elegendo es amugy nem kint akarsz elni.


Nemzetkozi ugyvedi irodak is dolgoznak egymassal, szerintem ott sem ordogtol valo az uzleti ut.

2022. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!