Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyerekvállalás előtt álló...

Gyerekvállalás előtt álló nők,hogyan jezelitek az interjúkat, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

29 eves vagyok, ez ugyan nincs a homlokomra írva, és amúgy is, már 25 evesen is tapasztaltam azt a hozzaallast,hogy mindig jön a kérdés, mikor akarok gyereket. Nyíltan ugyan sohasem, mert nem kerdezhetik, és amúgy is általában nagyobb cégekhez jelentkezem, de az ember tud a sorok között olvasni. Hol képzeli el magát 5 év múlva, mennyire okoz gondot esetenként a túlóra, hosszútávra keresünk munkatarsat ( mélyen a szemedbe néz, úgy mondja) stb stb. Persze, ezeket mindenkinek felteszik, de szerintem értitek mire gondolok. Most készülök 3 év után új munkát keresni, és sokszor úgy érzem magam, mint egy bűnöző. Nem most, de 1-2 éven belül azért nekiallunk próbálkozni. Úgy látom, a gyerekvállalásra munka, és főleg a munkáltató szempontjából sosincs alkalmas idő. Olyanok válasza érdekelne, akik maguk is tervezik egy pár éven belül a babát. Ti is úgy látjátok, h úgy néznek rátok, mint egy időzített bombára?

(mindenképp váltani akarok, a mostani helyemet több szempontból sem szeretem már, ugyh nem opció, h maradjak, amíg terhes nem leszek ami meg eltarthat akár több évig is.. Ezt csak azért írom, h ilyen válaszok ne jöjjenek)



2022. jún. 6. 13:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jelezitek az kezelitek akart lenni 🙈
2022. jún. 6. 13:52
 2/19 anonim válasza:
59%
A cegek nem szeretik ha a "munkaero" hianyzik 3 evet... Ezert inkabb olyat keresnek, aki ezen tulvan vagy nem akar gyereket...
2022. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ha megnezed NEM az a kérdésem, miért van ez a jelenség, illetve, h a cégek mit szeretnek, azzal tisztában vagyok pontosan.
2022. jún. 6. 14:16
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Hazudni kell, ahogy a pasiknak szoktál.

Nyugodtan mondj oda ordas nagy kamukat is, csak a saját érdekeidet nézd, hidd el, ha a az adott cég olyan helyzetbe kerülne, simán megválna tőled, ez legyen az alap kiindulási pontod.

2022. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mi ez a durva hangnem? 😮🙄 Feltettem egy kérdést. Nem hiszem, h az egész világon én vagyok az egyetlen nő, aki akar gyereket ÉS dolgozik is vagy igen? Lemaradtam volna valamiről, a nők manapság már nem dolgoznak?
2022. jún. 6. 14:37
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

29 éves vagyok, éppen kismama. 3 éve vagyok a jelenlegi helyemen.


Őszintén tőlem még senki nem kérdezte egy interjún sem. Pedig a jelenlegi helyemre már férjesen jöttem. Nálunk sok a női munkaerő, szóval gondolom alapból feltételezték, hogy egyszer úgyis elmegyek szülni.

Ha megkérdezték volna, valószínűleg azt mondtam volna, hogy még nem tartunk ott az életben (mert 3 éve még nem is tartottunk ott).

2022. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes, hogy én childfree vagyok és soha sehol semmilyen interjún nem kérdezték meg, mikor akarok gyereket. Pedig én is kerestem munkát 29 évesen. Biztos rám volt írva. :D

Szerintem teljesen mindegy, mit mondasz, mert ha azt mondod, hogy sosem akarsz gyereket, azt sem fogják elhinni. Inkább érdemesebb olyan helyre jelentkezni, ahol ez nem okoz gondot.

2022. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

nem kerdezhetnek ilyet interjun, mert hatranyos megkulonboztetesre adhat lehetoseget. ha megis megkerdezik, emlekeztesd oket, hogy nem kerdezhetnek ilyet.


"Hol képzeli el magát 5 év múlva"

munka szempontjabol valaszolj csak, hiszen mashoz nincs kozuk. x poziciot szeretnem elerni pl. nyugodtan hazudj, ha te nem tervezel hosszutavra naluk, akkor is mondhatod hogy igen, soha semmilyen hatranyod nem fog ebbol szarmazni. nem tartanak sakkban ezzel ha pl 1 ev utan felmondasz (addigra valszeg el is felejtik hogy mit alaszoltal a kerdesre).

2022. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem a magánéletemre szoktam érteni ezeket a kérdéseket. A karikagyűrűm általában mindig rajtam van, ha akarja valaki, akkor észreveszi, hogy valószínű házas vagyok (a nevemből nem derül ki). A koromból is kiderül, hogy akár benne is lehet a pakliban.

Ha rákérdeznek a terveimre, céljaimra, vagy hasonló kérdéseket tesznek fel, egyszerűen teljesen kihagyom a magánéletem belőle.

2022. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%
7.es mivel "childfree" szót használtad minthogy leirnád magyarul, nem lepődömmeg, hogy a kutya nem kérdezte kelle gyerek. ilyen szókincsel csak idióta lehetsz.
2022. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!