Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy IT-s tényleg ilyen nagy...

Egy IT-s tényleg ilyen nagy összegeket keres, vagy ez csak mítosz?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon írják néha, hogy 1 millió felett keresnek, de én nem találkoztam még ilyen nagy fizetésű IT-ssal (rokonom, 600 nettó), mi több ezen a listán is informatika kategóriában értékesítők vagy vezetők szerepelnek:

[link]


Mi az igazság?



2022. jún. 8. 16:23
A kérdező szavazást indított:
nettó 400-600 körül keres
nettó 600-800 körül keres
nettó 800-1.000.0000 körül keres
1.000.000 felett keres
27 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezt a szavazást elég szerencsétlenül állítottad össze, mert nagyban függ a tapasztalattól és a technológiától, illetve, hogy szabadúszó/alkalmazott, vagy vidéken dolgozik/Budapesten/külföldre. Ezt egy programozóra értem, de az "IT-s" egy ennél jóval nagyobb halmaz, így még inkább megválaszolhatatlan a kérdésed.


Én junior programozó vagyok egy éves tapasztalattal és nettó 450-et keresek, illetve majdnem összejön ilyen-olyan juttatásokból a 13. havi bér is, ha ezt leosztom, akkor félmilliót alulról súrolom.


De az a tapasztalt fejlesztő, aki mögött akár évtizedek is vannak, ennél sokkal többet kereshet. Feltéve, ha nem az első munkahelyén tengődik. Mert ebben a szakmában a lojalitást ritkán értékelik anyagilag, az keres sokat, aki a megfelelő időközönként vált állást.

2022. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
20%
Én most gyakornokként egyetem mellett megkapom a nettó 500-at. Az itteni mezei fejlesztők 800k-1 misi körül kapnak, vezető fejlesztők 1.5 misi körül.
2022. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
85%

Siman lehet, hogy az atlag alapber brutto 1 millia alatt van IT-ban, ha kozszferat, juniorokat, szarul fizeto poziciokat/cegeket is beleszamoljuk.

Illetve gondolom az altalad linkelt felmeresben is alapberekrol van szo, IT-ban pedig a top cegeknel a kompenzacio egy jelentos resze RSU, staff+ szinten az alapber tobbszorose is lehet akar.


Ezeket nezd at esetleg, ha nem vagy kepben a versenyszferas IT berekkel:

[link]

[link]

2022. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 520-at keresek medior Java fejlesztőként Budapesten. Korábban dumáltam Hays-es fejvadásszal, mikor bérigényként az ő szamaikat mondtam, húzta a száját.
2022. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy 3-as írja, ezek jellemzően alapbért tartalmazó felmérések/bérstatisztikák, így elég csalóka lehet.

Ha pl. kap valaki 1.4 millió Ft alapbért, más meg ugyanennyit, csak kap mellé még 600k RSU-t, akkor ugyanúgy 1.4 millióval fognak bekerülni ezekbe.

2022. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Senior system adminkent siman meg lehet keresni 1.2-1.3M bruttot.
2022. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%
#4 erdemes lehet interjuznod komolyabb cegekkel, akik Hays-en keresztul toboroznak nem fizetnek tul jol. Mas juniorkent keres annyit, mint te mediorkent.
2022. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor bruttókról vagy nettókról beszélünk? Mert a cikkben bruttó van. Multinál 5+ év tapasztalattal a bruttó 1 millió+ elég standard. Nettó 1 millió+ már kicsit trükkösebb, kell hozzá valami specializált tudás (vagy domain ismeret, vagy nagyon ritka/keresett technológia,) és érdekérvényesítő képesség, de az sem lehetetlen.
2022. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
37%
Jelenleg határ a csillagos ég, hiszen a munkaerőpiac is a kereslet-kínálat elve alapján működik. Hullámhegyek-hullámvölgyek, nyilván ha beérik a rengeteg képzés, egyetemek, gyorstalpalók okádják ezrével az IT-seket, akkor hullámvölgy lesz. Programozó ismerősöknél jelenleg teljesen alap, hogy nem hajlandóak bemenni dolgozni. Nemhogy nem rúgják ki őket, de ilyenekkel próbálják becsábítani, hogy berendeznek neki egy ugyanolyan irodát, mint otthon a nappalija, meg sörcsap van a munkahelyen, így sem tudják rávenni. Ha épp ahhoz van kedve akkor benéz, ha nem akkor hetekig nem hajlandó az irodában mutatkozni. Fizetést annyit kap amennyit bemond, ha nem, akkor másnap vált. De vannak pl szakmunkás ismerősök akik jelenleg csúcson vannak építőiparban, az éves KATA keret már ősszel betelik, utána csak szla nélkül dolgoznak. 10 éve még alkalmazottként rohadtak valami vállalkozónál feketén minimálbérért, most fél évre betáblázva havi 1,5M a bevétel. Másik ismerős néhány éve ment nyugdíjba, autószerelő volt. A szocializmusban királyként éltek az autószerelők, mindent okosba kellett beszerezni, pult alól, a fizetése többszörösét megkereste. Ház Bp-en, nyaraló a Balatonon, kiadó lakás Bp-n. 90-es évektől indult a hullámvölgy, minimálbér feketén, tizen várnak a helyedre, stb. 2015 körültől megint király volt, munkaerő sehol, munkaidőben azt csináltak amit akartak, fusi, maszek, nyúlás...
2022. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
#9 Hehe, nálunk is van sörcsap, nemrég csinálták :D
2022. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!