Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cafateria beleszámít a...

A cafateria beleszámít a bruttó fizetésembe? Jövedelemnek számít?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy nem számít annak, attól függetlenül hogy bérként adózunk belőle.

Nekem viszont van Angliából tandíj miatt diákhitelem, és jeleztem feléjük hogy emelkedett a fizetésem, és igazoltam szerződéssel.

Erre jött egy válasz, hogy köszönik de nem dolgozzák fel, mert ami a szerződésre van írva, az nem az igazi bruttóm mert azt írja kapok benefit-eket, cafateria-t és utazási megtérítést is... (csak cafateria amit kapok)


Tényleg belszámítana a fizetésembe ilyen mód? Ha nem, akkor milyen hivatalos dokumentummal tudom őket lekoptatni, hogy ne szimatoljanak a szép kártyára érkező összegekről?

Félre értés ne essék, úgysem keresek még annyit hogy törlesztenem kelljen, csak én abban a hitben voltam csak a bruttó fizetés számít bruttó fizetésnek. Ilyen mód az ingyen kávét is strigulázhatnák a munkahelyen és hozzáírhatnák a bruttómhoz.



2022. jún. 10. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hitelnél nem szokták bele számolni
2022. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Cafetéria-fajtától függő. Van ami béren kívüli juttatás (egyedül a SZÉP-kártya maradt az), van ami adómentesen adható, van ami egyes meghatározott juttatás, van ami meg már bérként adózó jövedelem
2022. jún. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Csak ezt a Szép kártyára kapok havi összeget a 3 zsebbe.

Utazásra sem kértem külön összeget, az elvileg már úgy lenne adózva mint a fizetés.


Tehát ezek szerint ezt nem számolhatják rá a bruttó fizetésemre? Hol találok erről hivatalos dokumentumot?

2022. jún. 10. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jövedelem.

A bankok kérik a jövedelemigazoláson külön feltüntetni a béren kívüli juttatásokat is.

2022. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Nálam beleszámított a cafeteria a bérembe szerintem... Legalábbis amikor az előzetest csinálták, akkor bemondtam a bruttómat és mondtam, hogy van cafeteriám is és akkor megnövelte az ügyintéző az összeget valamivel.
2022. jún. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Semmilyen béren kívüli juttatás nem számit bele .
2023. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!