Tanulnátok fizikát?

Figyelt kérdés
Ha választanotok kellene, hogy mit tanulnátok természettudományok közül, akkor ti tanulnátok fizikát? Karrier, és fizetés szempontját is figyelembe véve. Engem nagyon érdekel, és vacillálok a mérnöki között. Úgy érzem a fizikát szívvel-lélekkel tanulnám, de félek nem lenne annyi munkalehetőség. Nem azért mert nincs tudásuk a fizikusoknak (szerintem hatalmas az értéke egy természettudományos diplomának) azonban azt hallom, hogy félnek a fizikusokat alkalmazni, meg egy fizikus nem tudja elvégezni azt amit egy mérnök

2022. jún. 12. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdekes lehet
2022. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ha szívvel lélekkel tudnád csináli, nem kérdés. Válaszd azt. Az életrevalóságod fogja eldönteni, jól fogsz-e keresni.
2022. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Más a két képzés célja.


Mit szeretnél dolgozni? Ha kutatni szeretnél, akkor fizika szak.

Ha gyakorlatiasabb szerepben képzeled el magad, hogy mondjuk csarnokok szerkezetét, fékrendszert, fröccsöntőformát vagy PCB-t akarsz tervezni, akkor valamelyik mérnökire menj.

2022. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnöki képzésem 2-es voltam fizikából, tehát azt biztosan nem választanám, de érdekes volt minden óra, csak a számításokat nem szerettem.


Eltudom képzelni, hogy vannak akik imádják, de én csak nem értettem.

2022. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Alig lenne munkalehetőséged. Mérnökire menj!
2022. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Eltudom képzelni, hogy vannak akik imádják, de én csak nem értettem."


Papíron számolni én is utáltam, de egyébként számítógépen szokás modellezni.

2022. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem, mert sajnos szánalmasan hülye vagyok hozzá, kb. az általános iskolás szint az, amit még fel bírok fogni valamennyire. De a te helyedben tanulnám, volr egy időszak, mikor több fizikussal beszélgettem a munkám miatt, nagyon izgalmas dolgokat kutatnak, csinálnak, szuper lehet.
2022. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj mérnöknek ha felmerül a probléma a fizetéssel. Mérnök BSC után elmehetsz fizika mscre ha valoban tetszik és megy a tanulás, ha nem van egy használható bsc diplomád. Ez mellet mérnökként is dolgozhatsz kutatási területeken.
2022. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tom Benko ***** válasza:
2022. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8 ötlete a legjobb
2022. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!