Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri diákmunkának foodpandás...

Megéri diákmunkának foodpandás futárnak állni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 19. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Mondj még egy diákmunkát ahol a nyáron havi 350-400 nettót tudsz megkeresni.


Úgy hogy ebből már levonod a 25 ezres katát (diákként ennyi csak a kata), bicikli gumit (én kb 6 gumi belsőt kilyukasztottam 2 hónap alatt), az önkormányzat fele kb 12.000 adó (félévre azt hiszem) + a kamarai hozzájárulás, de azt a mai napig nem vizettem be, mert soha sem küldtek róla semmit. Meg később megkérdeztem családi vállalkozásban a könyvelőt és azt mondta, hogy nem is kell, csak ha majd küldenek valamit,de az is csak 5 ezer lenne egész évre.

2022. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1: Mi alapján történik a pontos elszámolás? Alapból valamilyen teljesítmény alapú bérezésre gondolnék és rugalmas munkaidőre.
2022. jún. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2# Jenleg nem futárkodok. Tavaly nyáron én is egyetem alatt csináltam, de akkor úgy volt, hogy:


-Van egy alap óradíjad, amit minden ledolgozott óráért kapsz

-Minden kivitt rendelés után kapsz egy adott összeget


Ez attól függően változik, hogy mivel és hol viszed ki a rendeléseket.


[link]


Itt részletesebben megtalálod.


Azzal számolj, hogy átlagossan 1 óra alatt Centerben (Budapest) biciklivel 3,5 címet kiviszel.


950 + 3,5*400 = 2350 FT


Ezt szorozd megy 160-al, ami 376.000 forint. Ebből vond le az első kommentemben leírt költségeket.


Viszont ez nem nettó 350-400 ezer még, de könnyen elérheted ha többet dolgozol, mondjuk heti 40 óra helyett 50 órát, akkor már 470 ezer a bruttód, amiből vond le a havi költségeidet és már 400 ezer felett vagy.


Persze vannak akik kevesebb címet visznek ki egy óra alatt.


(Meg képzeld vannak olyan beteg emberek, akik napi 12 órában mindennap kb óránként 4 címet visznek ki. Ők általában profi biciklis versenyzők és közülök is kevés van, de kb 1000-ből 1 van, aki nettó 1 millió körül visz haza, mondjuk ez elég komoly sport teljesítmény már, ami számomra lehetetlen lenne, de tényleg van ilyen.)

2022. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez így egész korrekten hangzik. A KATA adózás a nagy kérdés, mivel már jelenleg is valamennyit szigorítottak rajta és később is ez a terv. De kiegészítésnek, nyári munkának ideális lehet.
2022. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!