Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova dolgozni?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok, egy társadalomtudományi területen szerzett Bsc diplomám van - majd a későbbiekben megyek tovább egy mesterképzésre is még - , jelenleg osztatlan képzésben tanulok egy másik egyetemen is tervezőgrafikát, van ezen kívül egy OKJ tervezőgrafikus szakképesítésem, egy középfokú nyelvvizsgám, FEOR szakmai érettségim is, A1-A2 szinten beszélem a német nyelvet - tervben van a második nyelvvizsga letétele is - , mégsem vesznek fel sehova. Még olyan helyekre se, ahova társadalomtudományi diplomát kérnek, annak ellenére, hogy a szakmai gyakorlatomat a közigazgatás berkeiben töltöttem és ez benne is van a rezümémben. Ha tervezőgrafikus munkákat keresek, még addig sem jutunk el a munkáltatóval, hogy portfóliót/referencia munkákat küldjek. Konkrétan most utasítottak vissza a Tesco-tól es ez most eléggé elkeserített, valahol pedig szégyellem is egy kicsit, hogy még ilyen helyre sem vagyok jó. Én mind a tervezőgrafikus, mind a társadalomtudományi területen szerzett végzettségeimmel nagyon szivesen dolgoznék, hisz mindkettőt szeretem, bár az előbbivel nagyobb és konkrétabb terveim vannak, de így nagyon nehéz, hogy egyikben sem tudok semmi tapasztalatot szerezni. Nemhogy ezeken a területeken nem tudok tapasztalatot szerezni, de még sima munkatapasztalatot sem… így kicsit most el vagyok keseredve, mit tudok tenni? Dél-Dunántúli régióban élek, Pestre kellene költöznöm?

2022. jún. 21. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
A kérdésre a válasz egyértelmű, nem keresett a végzettséged. Ahova meg kell oda a legjobbakat veszik fel. Te nem vagy az.
2022. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Dehát…az előbb írtam, hogy keresett a végzettségem, vannak is munkák, ahova kérik a végzettségeim, mégsem vesznek fel.
2022. jún. 21. 13:45
 3/20 A kérdező kommentje:
Sőt, azt is írtam, hogy addig sem jutunk el, hogy referencia munkákat küldjek, vagy hogy behívjanak egy beszélgetésre. Akkor miből tudják, hogy én mennyire vagyok jó? Nem kötözködni akarok, ez tényleg csak egy ilyen elkeseredett kérdezősködés.
2022. jún. 21. 13:53
 4/20 Buksi válasza:
84%
Vannak most már olyan tanácsadók, akik az önéletrajz írásban, interjúra felkészülésben, bértárgyalásban tudnak segíteni a munkát keresőknek. Csoportos tanfolyamok és egyéni konzultáció is lehetséges. A Linkedin-re is érdemes felregisztrálnod és jól kitölteni az adatlapodat.
2022. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Túl alacsony a nyelvtudásod így felvételnél mindig van nálad jobb.

Az ellen ennyivel nem tudsz versenyezni akinek egyszerre angol c1 és német B2 is van.

2022. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Általában nem érdekli a munkáltatót a nyelvvizsgád. Végig tudsz csinálni egy idegennyelvű interjút ?


Ha keresett a szakmád akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Meg kell mutatni az önéletrajzod és a portfóliódat egy szakembernek aki őszintén elmondja a hibákat.

Sajnos az önéletrajzok jelentős része még mindig kukába való. Semmi kreativitás, csak a sablonok.

2022. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

5-ös, ezen mondjuk már elég sokat gondolkoztam, hogy a nyelvtudásom még tovább kéne fejlesszem, szóval lehet igazad van.


6-os, ebben is van valami, mondjuk annyi kivétellel, hogy közigazgatásba például meghatározott rendelet szerinti önéletrajzot kell leadni, amihez van egy sablon. De a szakemberes tanácsokat köszönöm, megfogadom. Sokféle tippet olvastam az önéletrajz készítésről, mindegyik mást mondott, szóval lehet tényleg itt a baj.

2022. jún. 21. 15:55
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha sablon szerint kérik az önéletrajzot akkor egy kísérőlevélben lehet sziporkázni.

De egy grafikus pályázatnál ha én lennék a hirdető elvárnák valami különleges, grafikai elemekkel feldobott önéletrajzot a pályázótól. Az önéletrajzba rögtön bele lehetne tenni egy linket (QR kódot) ahol a teljes portfóliót megnézheti a hirdető.

2022. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
egy társadalomtudós nem termel, így fizetést sem lehet neki juttatni. Csak állami szervekhez tudsz menni, de pont nem sikerült megírni milyen társadalomtudományt végeztél. Nem mindegy hogy régész vagy genealógikus vagy.Bár tökmindegy mert létszámstop van.
2022. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Első körben döntsd el mit akarsz közigazgatást vagy normális munkát! Melyik végzettségedben szeretnél karriert?


Feltételezve, hogy a tervezőgrafika és nem a társadalomtudomány lesz a befutó:

A referenciamunkáknak ideje egy weblapot csinálni, ahol látszanak. Pl rackhost, saját domain, saját domaines email meg webtárhely tök olcsón megúszható, pláne első évben, a wordpress-szel meg nem egy nagy meló egy működőképes és csini weboldalt összedobni, azt meg belinkelni a cv-be


Küldd at privátban a személyes adatok nélkül a cv-det és “megköpködöm”. '

2022. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!