Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beszéltek a kollégáitok...

Beszéltek a kollégáitok között a fizetésetekről? Mennyire megszokott ez?

Figyelt kérdés
Jó lenne felmérmi, hogy nem vagyok-e alulfizetve más, hasonló tapasztalattal rendelkező kollégákhoz képest, de nem merem felhozni a témát.

2022. jún. 23. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

10 éve még simán megbeszéltük, de most már kimosták a cégek az emberek fejét. Van nálunk egy-két autista, aki csak azt szajkózta, hogy benne van a munkaszerződésben, hogy ezt senkinek nem mondhatod el. Meg vannak ilyen pletykák, hogy Mariska bement a főnökhöz, és elmondta, hogy Juliska ugyanabban a beosztásban kétszer annyit keres, mint ő, fizetésemelést kér. A vége az lett, hogy mindkettőjüket kirúgták. Szóval az ilyen sztorik miatt nálunk mélyen hallgat róla mindenki, hogy ki mennyit keres. Azt tudom, hogy bőven vannak különbségek, és nem is végzettség és érdem szerint, szóval bőven lenne bérfeszültség, ha mindenki tudná a másikét.

De ez az agymosás olyan szinten működik, hogy kérdeztem egy barátnőmet, aki másik cégnél dolgozik, hogy ő mennyit keres, érdemes-e váltani, és az istenért nem tudtam belőle kihúzni mennyit keres, még úgy sem, hogy én elmondtam, hogy mennyit.

Szóval ez most már nagy titok mindenhol.

2022. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem, felesleges. Folyamatosan keresnek recruiterek es interjuzok is par havonta, igy mindig kepben vagyok a piaci helyzettel.
2022. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Köszi 2-es, ez hasznos volt mindannyiunknak.
2022. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
A jelenlegi helyemen egyszer próbáltam felhozni multis banki környezetben ebédnél, hogy ki mekkora fizuemelést kapott, és az egyik ott ülő nagyon öntudatos kolléganő azonnal rávágta, hogy nem akarja ezt megosztani. Én mondtam, hogy én x százalékot, és nem értem hogy jött ki, erre egy másik kolléganő rávágott azonnal, hogy ő is ugyan ennyit. Erre kialakult egy tök jó beszélgetés, az első kollegina meg ült mint szar a fűben utána.
2022. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem merek erről beszélni, egyszer nem beszéltem még meg senkivel.
2022. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, ahogy kettes írja, szükségtelen.
2022. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy réteg aki azt szajkózza hogy tilos elmondani, én meg elmondom, köztudott hogy én keresem alkalmazottként a legtöbb bért a cégnél, de nem is titkolom. Az meg hogy ki mit tudott kiharcolni magának az sok mindentől függ, de nyilván nem is várom el egy negyed annyit kereső alattam lévő embertől ugyan azt mint egy nála 50ezerrel többet kereső, de egy szinten lévő embertől. Aki többet kap én többet várok el.
2022. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
menj el pár állásinterjúra és akkor tudni fogod, hogy alul vagy e fizetve vagy sem.
2022. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sose mondanám el a kollégáimnak, mennyi keresek. Ha kevesebbet keresek, mint ő, akkor csak lenézne. Ha meg többet, akkor ki tudja mit csinálna, de biztos, h nem jó szemmel nézne rám utána.
2022. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a HR-es meg a főnök tudja ki mennyit keres. De abban nem vagyok biztos, hogy azt is tudja, hogy a hasonló munkakörben lévő manager mennyit keres.

Ah, állásinterjú? Én voltam nemrég, mert rábeszélt fejvadász, hogy hallgassam meg mit ígérnek. Nem ígértek semmit, elvileg arról szólt az állásinterjú, hogy én győzzem meg őket, hogy én vagyok a legjobb jelölt. Azt véletlenül sem akarták elárulni, hogy mennyi fizetést akarnak adni.

Én adom a tudásom, a szabadidőm, ők meg ezért pénzt, ez ilyen üzlet, de nem akarják megmondani, hogy mennyi bérre gondoltak, én meg találgassak? És az nyer, aki kevesebbet mond?

Cégnél megkeresett egy belsős manager, át akart csábítani hozzájuk, de csak annyit mondott, hogy majd természetesen lesz béremelés. Mikor, mennyi? Hát azt nem lehet tudni. Köszi, akkor maradok. Ez az állásinterjú színjáték már kezd nevetséges lenni ebben az országban.

2022. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!