Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multinál, programozóként egy...

Multinál, programozóként egy év után hány százalék emelést kérhetek reálisan?

Figyelt kérdés

Egy éve kezdtem autóipari multinál BP-en, friss diplomával. Azóta egyszer, év elején volt egy 10% emelés, ami ugye pont a hivatalos infláció környéke, tehát reálértéken ugyanannyit keresek, mint amikor idejöttem. Azóta nyilván ezerszer önállóbban tudok dolgozni, szinte bármibe bevethető vagyok már, ismerem a termékeket, amiket fejlesztünk, nem kell mentorálás, stb.


Most így az első év letelte után milyen emelés igénnyel állhatok elő, ami még nem pofátlan? Én 30%-ra gondoltam. Reális lehet?



2022. jún. 23. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Kerhetsz ennyit de biztos nem kapod meg. Fel kell mondani es tovabb allni
2022. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak munkahely váltással kapsz meg egy ilyen szintű béremelést, úgy hogy már féléve emeltek is 10%-ot.


Vagyis ... Attól függ. Mennyi a nettód? Ezzel szemben mennyire vagy jó?


Ha eleve áron alul csíptek el és bizonyítottad, hogy nagyon jó vagy akkor bőven realisztukus lehet.


Viszont ha nagyából belőtték az értéketed és annak megfelelően teljesítettél és csak azért vagy jobb, mert már megismerted a rendszereket és hozzá szoktál a munkához, akkor egy ilyen emelés nagyon drasztikus.

2022. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg csak ezért ne keress más helyet, mert igaz hogy állás váltással lehet a legkönyebben növelni a béredet, de ha túl gyorsan túl sokat váltasz, akkor éppen az ellenkezőjét éred el és már nem leszel annyira értékes a cégeknek. Valószínűleg félve adnak majd ajánlatot, mert úgyis ott hagyod őket 1 év után.


Szerintem érd be max 15% emeléssel. 1 év alatt 10% + 15% emelés nem rossz. Ha kiszámolod rájössz, hogy ez már önmagában majdnem 30% emelés 1 év alatt.

2022. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
regisztrálj be fejvadász céghez és majd keresnek ha van ajánlat
2022. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit kapsz most
2022. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Évi 30-40 % alap. Ez alatt nem alázkodnék meg. IT-n kívül hallottam már olyat, hogy csak 20 százalékot adtak, de ez minket nem érint.
2022. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6#


Azért nem. Pályakezdőként ha jó vagy és van tapasztalatod elkezded 500 nettóval, akkor 3 év mulva 1-1,4 millió nettónál tartasz?


Seniorok keresnek ennyit, abból sem mindenki, sőt sokan leragadnak 800 nettó körül.


Biztos nem. Legalábbis nem azon a cégen belül ahol ekezdted.

2022. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

#7 nem feltétlen van így. Nekem 2 jó barátom van, akik programozóként dolgoznak, és 1 év után kapott az egyikőjük olyan fizuemelést, hogy megkeresi a bruttó 900 ezret, hangsúlyozom 1 évvel azután, hogy kijött az egyetemről. Szintén Budapest.


Kérdező ez alapján azt mondom, hogy igen, kérjél nyugodtan 30%-ot. Ha jó vagy, úgyis megadják. Nem kell a multikat sajnálni, nyerészkednek rajtad eleget, ezt garantálom.

2022. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Na de kérdező, jó vagy? Készítettél már valamit, ami jó? Lves fizetésed (tizen)ötszörösét megspóroltad már a cégnek? Azért a "nem kell mentorálás" az k* kevés... Az inkább az "éppen nem rúgjuk ki még egy évig" szintje...
2022. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mennyivel kezdesz: ha 200-at keresel, akkor 100%-150%-os emelést kell kérni, és még azzal is szarban leszel. Ha eleve fél millióval kezdesz, akkor a 30-40% reális.
2022. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!