Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy otthagyva egy stabil munkahelyet saját vállalkozást indítson valaki? Milyen vállalkozást indítanátok?

Figyelt kérdés

Szóval 5 éve dolgozom autóiparban mérnöki pozícióban a nyugati régióban, látszólag jó fizetéssel, mégsincs esélyem lakást, új autót vagy bármit venni 30 évesen, hogy haladjak előre az életben. Egyszerűen ilyen árak mellett albiban élve, nem pénzt szórva is esélytelen összerakni a ennyit. Úgy látom magam körül, hogy az egyéni vállalkozók sokkal többet tesznek zsebre, pofátlanul sokat kérnek és kapnak is egyes munkákra. És nem mellékesen már nagyon utálom az egész multinacionális, személytelen közeget, már a mérnökök is darabszámra jönnek mennek.

Ezen felbuzdulva kezdtem el nézelődni szakképzések között, mi az ami érdekelne, amivel szívesen foglalkoznék, amivel vállalkozóként rendes pénzt kereshetnék. Számításba jött asztalos, burkoló, klímamszerelő tanfolyam is, de bármire nyitott vagyok. Sőt első körben arra gondoltam csak munka mellett hétvégente csinálnám.

Mit gondoltok van értelme belevágni? Milyen szakma felé érdemes menni? A mérnöki tapasztalatom hogy tudnám az előnyömre fordítani? Lehet csinálni akár egy darabig munka mellett? Hogy megy ennek a folyamata? Elvegezem a tanfolyamot és akár dolgozgatok is ha kiváltom a vállalkozóit? Van aki hasonló tervet vitt végig? Bejött? Nem jött be?

Köszönöm a válaszokat


2022. júl. 7. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez - ha nem kamu kérdés, mert nekem eléggé annak tünik - elég halvaszületett ötlet.

Elöször is ahhoz, hogy bármilyen vállalkozást nyiss, megfelelö - és nem kevés - kezdözöke kell, , az adott szakma alapos ismerete, megfelelö gazdasági képzettség a kalkulációhoz.

Emellett, ha azt hiszed, egy vállalkozó mindent megtart, amit fizetnek neki, akkor tényleg semmi fogalmad sincs a témától, jó esetben - befutott cég, megbízható munkások, tökéletes minöségü munka - a felét-harmadát esetleg elkönyvelheti saját pénzként, de egyébként erre sincs esély.


Elöször olvass utána, mik egy vállalkozás anyagi és egyéb feltételei, utána gondold végig a jelenlegi anyaigi helyzetedet, kérd ki egy hozzáértö szakkönyvelö véleményét, aztán esetleg tudsz dönteni.

2022. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy villamosmernoki palyarol villanyszerelesre valtva, ha nem excelmernok voltal az autoiparban, van relevans villamos szerelesi ismereted, elmesz dolgozni hetvegente egy szakihoz aki abban az iparban dolgozik amiben te szeretnel majdan tevekenykedni addig amig csinalod a kepzest, es a tudas rendelkezesedre all mire vegzel. 1-1,5 millio a geppark, ugyan ennyi a keziszerszam ha pl. celgepek villanyszereleset vegzed (epitoiparban fele is eleg), 1,5 misi egy kis dobozos munkas auto, es mehet. 2 merohelyet kialakitasz 4 nap alatt, 1 havi fizetesed kiszamlazod.

Egy olyan szakmat kitanulni amihez nem volt kozod mernokkent (asztalos, burkolo) nehezebb kitanulni. De ilyenkor erdemes szamitasba venni azt is, hogy ha van muszaki venad valoszinuleg joval hamarabb elsajatitasz barmilyen szakmat, mint az, aki kompetenciainal fogva soha sem lenne kepes egy analizis eloadast ertelmezni. A dolog masik oldala a kezugyesseg. Ha nem vagy ugyes, lehetsz akarmilyen okos, sosem leszel jo burkolo vagy asztalos.

Ahhoz, hogy ugyan annyi profitod legyen szakmunkas vallalkozokent, mint egy nyugat magyarorszagi mernoki munkakor eves juttatasa (13-14 havi ber, kafeteria, miegymas, ez olyan 9-11 millio korul van), ennek az osszegnek a ~1,5-szereset ki kell termelned. Azaz, ha az eves szabadsagot figyelembe veszed az alkalmazotti oldalon, havi kozel 1,5 milliot kell szamlaznod. Atlagosan, egesz evben. Ez azert szakmunkaskenz sem egyszeru, es baromi sokat kell dolgoznod erte.

Persze valamivel tobb jon a "konyhara" ha elkezded pl. a burkolast, de egy 6-700 nettos alap mernok fizuhoz kepest ne ugy kepzeld el a majdani valtozast, hogy marol holnapra 2x annyit fogsz keresni. 10-20-30%-al tobbet, ha beindul a vallalkozasod. De nem 20-30 hanem 50+%-al fogsz tobbet dolgozni.

Persze ha most keresel 500-at mindennel egyutt es az a plafon a palyadon, akkor relative gyorsan megduplazhatod az eves beveteled szakmunkaval. Sok szakmunkaval.

2022. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2es nagyon jól és hosszasan leírja, hogy mizu. Ezek nem ilyen alanyi jogon járnak, hogy hopp, most akkor vállalkozó leszek és akkor holnaptól kígyózó sorban fognak állni a megrendelők, meghúzok 2 csavart és kiszámlázok rá 100 ezer forintot. Aki már ilyen szinten van, az előtte jó hírnevet szerzett a jó minőségű munkájával. Sajnos minden kezdetnek az elején sz*pik az ember. Aztán ha már 50 évesen könnyebb az anyagi helyzeted, annak az azt megelőző munka az oka.
2022. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Sose értettem, hogy mérnökök több éves tapasztalattal miért burkoló, festő, villanyszerelő meg hasonló vállalkozásokat akarnak indítani, és miért nem mérnöki vonalon próbálnak meg vállalkozni, pláne ha abban van több éves tapasztalatuk. 2 éve viszem a mérnöki vállalkozásomat munka mellett és lassan ott is kell hagynom a főállásom, mert akadályoz a további vállalásokban. Mi az oka, hogy mérnök vonalon - a saját szakmájukban - nem gondolkodnak az emberek? Sokkan többet lehet vele keresni, mint a kétkezi szakmákkal.
2022. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Nehezebb valoban jol jovedelmezo munkat szerezni, nehezebb olyan projektet szerezni amit egyedul meg tudsz csinalni, nagyobb felelosseg. Vagy pont hogy az ulo munkat akarja kiiktatni az eletebol. Lehetne eg sorolni, mindenkinek mas.
2022. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Szerintem sokakat a közeg tántorít el ettől a világtól. A hozzáállásból, amit az autóipari multik letolnak a dolgozóik torkán és egy bólogató, kiégett rabszolgát csinálnak belőled. A munkaidőd felében gépeket taknyolsz, hogy legyen gyártás, a másik felében ukrán operátorokkal próbálod betartatni a haszontalan munkautasításokat. Termelési mérnökként ilyen az élet, és gyorsan megeszi az agyad. Innen milyen irányba lehet elindulni? Neked milyen vállalkozásod van?
2022. júl. 7. 15:37
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es: szerintem a kérdezö NEM mérnök, hanem az egyik troll, aki szerint a mérnökök éheznek, a szakmunkasok meg milliomosok.
2022. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Nem vagyok troll, te vagy fogalmatlan ha azt gondolod a mérnökök jobban keresnek összességében. Elmondom neked, hogy egy burkoló az egy hetes fürdőszoba munkára többet elkért mint az én egyhavi fizetésem. És tudom hogy vannak kiadásai, de ne mond nekem hogy nem marad legalább a fele a zsebében. De ez csak egy példa. Hozzátéve hogy nem sajnálom tőlük.
2022. júl. 7. 16:50
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Most már biztos, hogy te vagy a szokásos troll!

Egyrészt mérnök vagyok, tehát tudom, mennyit keresnek.

Másrészt már a többi ilyen kérdésnél is írták sokan, hogy az, hogy egy héten megkap annyit, amennyit te egy hónapban, az nem jelent semmit - mert egyrészt amit kap, annak jó, ha egyharmada-egynegyede megmarad , másrészt meg nem minden héten van ilyen nagy munka, ha csak egy csapot kell megjavítani, akkor a te egynapi keresetedet sem kapja meg érte, és ha a hónapban egyszer van egy nagy összeg, utána meg csak nyomokban valami, a végén kevesebbet keres, mint te, csak sokkal több veszödséggel.


És NEM, nem marad a fele a zsebében, ezt csak nagyon naív ember képzeli így. Ebböl a megjegyzésedböl is laátszik, fogalmad sincs, mennyi kiadása van egy vállalkozónak, egyszer számold inkább végig egy hozzáértö emberrel!

2022. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Mennyi a fizetesed?
2022. júl. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!