Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes tudtára adni...

Hogy érdemes tudtára adni interjún a leendő, vagy meglévő állásnál az aktuális vezetővel, hogy a csapaton belül senki más meg sem közelíti ezt a tudást?

Figyelt kérdés

Mérnök vagyok multiban 4 év tapasztalattal.

Olyan csapatban vagyok, ahol tudásban lekörözöm a többieket, még azt is, akinek több év tapasztalata van. Ez észlelhető a mutatott teljesítményben, de még jobban látszódna, ha nehezebb feladatokat adnának, mert még közel sincs teljes mértékben kihasználva a kapacitásom.

Ez visszatérő szituáció, előző közegekben (pl tanulmányok során) is előfordult. Hatékonyabb vagyok a feladatok megoldásában, véleményem szerint ez az egyik legnagyobb erény, amivel rendelkezni lehet.

A probléma az, hogy a jelenlegi munkahelyemen nem keresek ezzel többet, mint a többi csapattag. Nem veszik annyira figyelembe, mint véleményem szerint kéne.

Előállhatnék ezzel a felettesemnek, illetve másik álláshoz való állásinterjún felhozhatnám ezt az interjúztatónak, mert hiába ott az önéletrajz, x év tapasztalat stb, ezt az erősségemet nem tartalmazza és nem is lehet számszerűsíteni, hogy kiválasztáskor az interjúztató könnyen számításba vegye, sőt, egy interjú sem igazán elég erre hogy ezt bizonyíthassam.


Legszívesebben kijelenteném ezt így ahogy itt leírtam, de sajnos akkor rossz csapatjátékosként tekintenének rám, negatívan hatna, beképzeltnek gondolnának, pedig csak az igazat mondom: kanyarban sincsenek hozzám képest teljesítményben a többiek, és ez az előző közegekben is előfordult. Lehet, hogy nem is hinnének nekem.


Akik tapasztaltabbak már felettessel való ilyen jellegű beszélgetésekben, illetve interjúkban, azoktól kérdezném, hogy hogyan érdemes az ilyet kommunikálni.



2022. júl. 9. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Multinal ez epp hogy hatrany. Nem solo herokra van szukseg hanem olyanokra akik kozosen egyutt tudnak problemat megoldani. Kkvhoz menj, ott ertekelni fogjak
2022. júl. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Voltam pár interjún Kkv-nál, na ők még ennél is jóval kevesebb fizetést szoktak ajánlani. Annál még ez is jobb, ahol egy csapaton belül ugyanazt megkeresem, amit a többiek.

Én csak azt szeretném, hogy amit produkálok, ahhoz méltó fizetést kapjak.

2022. júl. 9. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Milyen terület és melyik cégnél vagy?
2022. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Akkor legyél vállalkozó.
2022. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
kinőtted a pozidat, nem olyan ritka ez, mint képzeled. mondd, hogy szeretnél előre lépni. ha normális a cég, hagyni fogják, sőt örülnek is neki, hogy találtak megbízható embert egy magasabb pozira.
2022. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, a vállalkozáson már gondolkodtam és szerintem ez lesz a megfelelő cél, de egyelőre még nem szereztem annyi tapasztalatot, amennyi ahhoz kell. A feladatokat meg tudom csinálni abban a szűk látókörben, amiben vagyunk, de ezek csak szakmai kompetenciák, egyebekre alig van rálátásom, például a piacra.
2022. júl. 9. 23:21
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

#5 nem feltétlenül a pozit nőtte ki, lehet, hogy a céget. Multi és multi között óriási különbségek vannak fizetésben és kompetenciában is.

Nem mindegy, hogy egy Suzuki-nál vagy egy Arm-nél dolgozol pl. villamosmérnökként, Tesco-nál vagy Google-nél szoftvermérnökként stb.

Mondjuk még mindig nem tudjuk azt sem, hogy milyen területről van szó.

2022. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Nyomatékosítsd, hogy szereted a kihívásokat és új dolgokat tanulni.


Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy szabadon vagyok engedve és ha valami megtetszik bekapcsolódom a munkába.

Időnként megkeresnek másik részlegről, hogy csatlakozzak pár hónapra.


Üresjáratokban oktatásokra járok.

Van amit vezetőség néz ki, van amit én, hogy jó lenne ezt is tudni.

2022. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem pontosan ugyanez van, amit leírtál. Annyi, hogy ezt nem szeretném elmindani a vezetőségnek, ugyanis annak az lenne a következménye, hogy 3x-4x annyi munkát csinálhatnék ugyanazért a pénzért.


Nem szabad elmondani, a felszabaduló szabadidődben nézz oktató videókat, tanulj.

2022. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Ezt interjúnyelven úgy mondják, hogy új kihívásokra vágysz, ezért szeretnél váltani.


Középvezető vagyok, elég sokat interjúztatok. Egyrészt tudunk olvasni a sorok között, másrészt megjártuk mi is a ranglétrát, tudjuk, hogy mennek a dolgok.


De ami a legfontosabb: jól érzed, ezt így, ahogy itt leírtad, nem szabad elmondani. Nekem személy szerint a gyomrom kifordult, amikor olvastam, biztosan nem akarnék ilyen embert a csapatomba. Akkor inkább felveszek egy fokkal kevésbé jót, akivel lehet együtt dolgozni, és nincs elszállva magától.


Az igazi persze az lenne, ha tényleg úgy is éreznéd, hogy többet szeretnél elérni, fejlődni akarnál és nem csak a sértett macsó büszkeség miatt akarnál váltani. De ez már legyen annak a gondja, aki interjúztat. Arra is megvannak a módszerek, hogy ezt a szöget egy interjún kibújtassuk a zsákból.

2022. júl. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!