Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Bölcsészek a McDonalds-ban...

"Bölcsészek a McDonalds-ban dolgoznak" valójában hazugság?

Figyelt kérdés

Én gimis koromban dolgoztam Mekiben, és bárhol jártam Mekiben, jórészt gimis tizenéves diákok vagy egyetem mellett dolgozók és nyugdíjasok meg vendéglátóipari szakközepet végzettek dolgoztak ott.


Ez a legenda pont annyira igaz gondolom mint hogy Coca-Cola val lehet motort olajtalanítani meg a rendőrök a baleseteknél a vért ezzel mossák fel az úttestről. :D



2022. júl. 10. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Persze. Ez inkább egy ilyen mém hogy vannak olyan bölcsész végzettségek, amik annyira semmire nem jók, hogy csak a mekibe vesznek fel vele.


Amúgy ismertem olyat, akinek pont ilyen semmire sem jó bölcsész diplomája volt, egy irodában mindenféle adminisztratív melót végzett. Meg olyat is, aki könyvkiadónál volt vezető pozícióban.

2022. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Hazugság. Én bölcsész vagyok, és targoncásként dolgozom. 😅
2022. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
A lehető legbölcsészebb szakot végeztem, még diákként se dolgoztam a mekiben. Egy évfolyamtársam sem lett mekis.a többségnek jólfizető multis állása van, hiszen intelligensek, és több nyelven beszélnek.
2022. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Bölcsész vagyok és nemzetközi menedzser vagyok. Igaz, hogy végeztem egy gazdasági szakot is a bölcsészet mellett, de azért az alap profilom bölcsész. 🙃
2022. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is SSC-ben vagyok bölcsészként, viszonylag korrekt pénzért.

Nagyon bénának kell lenni, hogy mekiben köss ki.

2022. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem mindegy, hogy milyen szakról beszélünk egészen pontosan.


Az viszont valóban nem feltétlenül igaz, hogy a mekiben köt ki mind. Pl én az ELTE-BTK-ra jártam, noha a szakommal az égvilágon soha nem tudtam volna elhelyezkedni, de kitanultam a hegesztést, és most külföldön dolgozom hegesztőként. Szóval nem feltétlenül jut mindenki csak a mekibe, simán be lehet fejezni egy tetőfedő vagy festő okj-t is amivel a négyszeresét keresed meg annak amennyit bölcsésznél keresnél.


Meg nem csak az a lényeg, hogy sikerül-e elhelyezkedni vele vagy sem, hanem szimpla hobbinak is felfogható, hogy bemész és érdekes dolgokat hallasz. Csak a legtöbben ezt képtelenek voltak megérteni, és sosem jártak be, mindig puskáztak és csak a papír érdekelte őket. Azok akik csak a papírok miatt mennek egyetemre azok valóban nem tanulnak meg semmit és végül a mekiben kötnek ki vagy valami budai vállalkozó személyes titkárnőjeként nettó 180 ezerért (de természetesen 'némi extra szolgáltatásokkal' van előrelépési lehetőség). Viszont én szimpla tudásvágyból mindig bejártam órákra és érdekeltek azok a dolgok amiket tanítottak. Hiába nem tudott senki sem elhelyezkedni ezzel a szakkal, de nem ez a lényeg. Hanem ha te érzed, hogy más ember vagy miután kijöttél az egyetemről mint előtte akkor már megérte. Hiába nulla munkaerő piaci értéke van, és hiába kerestem kb négyszer annyit hegesztőként egy kurzussal mintha ledoktoráltam volna.

2022. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Attól, hogy elmennek SSC-be aktatologatónak, attól még ugyan úgy nem értenek semmihez. Csak a hard skillek számítanak az életben, a többivel ki lehet törölni.
2022. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
A többi rosszindulatú ember terjeszti ezt. A bölcsészek diákkorukban lehetnek a mekiben nyári munkán, de utána már nem. De ennyi erővel akármelyik diák is dolgozhat ott a nyáron.
2022. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Igen ,mert bölcsész és bölcs így tudja hogy a meki egy jól fizető nyugodt, fejlődést segítő munkahely. JA bocs nem!
2022. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
7-es, azért ez nem így van, pár évet ha lehúzol egy szektorban az nagyon jó skillsetet ad már. Utána már te válogatsz a multik között és senkit nem fog érdekelni a papírod.
2022. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!