Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT karrierhez a pénzéhség...

IT karrierhez a pénzéhség önmagában elég?

Figyelt kérdés

Érdemes csak azért IT területen tanulnom, hogy ha nem érdekel az egész, nem vonz a fejlesztői munka, nem akarok programozni, egyáltalán nem lelkesít, nem foglalkozok ilyennel hobbiból szabadidőmben, de mindenkitől azt hallom mennyire jól fizet?


A webfejlesztés legalapabb alapjait logikailag átlátom, weblapkészítés során az egészen alap dolgokba belelátok és értem a HTML felépítését, de nyűgnek éreztem, és mindig arra gondoltam minek kell nekem kódokkal bíbelődnöm, ha grafikus HTML szerkesztő is létezik?


Ilyen motivációval szerintem nincs értelme ezt tanulnom, hiába tudnám megtanulni, nem???


Igaz az az "okos" tanács hogy majd megszeretem a fejlesztői munkát és motivált leszek ha megkapom az első fizetésem?



2022. júl. 21. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem nem érdemes.
2022. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

# 1


köszönöm, akkor én is jól gondolom

2022. júl. 21. 10:30
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Komolyabb karrierhez nem elég, de simán el lehet helyezkedni így is a szakmában. Nem fogsz milliókat keresni, de normális életszínvonalat lehet fenntartani így is, a gyengébb cégeknél sok ilyen ember dolgozik.
2022. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

# 3


De azért szerintem illik megadni minden szakterületnek a tiszteletet azzal hogy nem önmagában a pénzért csinálom nem? Vagy ez túl idealista látásmód?

2022. júl. 21. 10:35
 5/12 A kérdező kommentje:

# 3


vagy a cégeknek ilyen IT munkaerőhiány közepette még az másod harmadosztályú fejlesztők is jók, csak legyen valaki?

2022. júl. 21. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem eleg volt es most is eleg :) ezert is vagyok tesztelo es nem programozo...


Ha eleg sok szar munkat csinalsz, akkor amikor kitorsz a mokuskerekbol hamar meglatod hogy nem is olyan nehez sok penzt keresni. En pld nem mondom h utalom a munkam most, de az elejen ruhelltem, csak azert csinaltam mert viszonylag jol fizetett es tudtam h a hatar a csillagos eg fizetesek teren. Ezert is kerestem tobbet mint az atlagos fejleszto, es most is ezert keresek jobban ;)

Amikor a penz erdekel es nem a fejlodesi lehetoseg a jo csapat stb, konnyebb bemondani a nagy szamokat es a szived se fog fajni ha ott kell hagyj egy melot

2022. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
#5 ennek nem sok köze van a munkaerőhiányhoz. Ahogy pl. az építőiparban is szükség van betanított munkásokra ugyanúgy, mint magasan képzett szakemberekre, úgy szoftverfejlesztés területen is szükség van rengeteg kódmajomra, nem csak staff/principal engineer-ekre.
2022. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

L1 support álláshoz nem nagy informatikai ismeret szükséges. Ne legyél komplett hülye és tudd követni a megírt guide-ot. Ha jól csinálod ezzel is megvan 400 nettó havonta. Ha mellé shiftezel is akkor akár 6-700 is.


Vagy elmész tesztelőnek mint itt a pali akinek annyira jólmegy hogy mészáros is tőle kér kölcsön.

2022. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van más, amit nagyon-nagyon imádsz csinálni, akkor nem éri meg ezzel foglalkozni, mert a munkával töltöd az életed harmadát... De ha másért sem vagy oda, csak valamit dolgozni kell, akkor nyilván megéri.
2022. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem éri meg, ugyanis a "nagyon jó" fizetés csak bizonyos szint felett érhető el. Ezt a szintet kétlem, hogy úgy meg lehetne ütni, ha végképp nem érdekel az egész. Például a focisták is nagyon jól keresnek feltéve ha top csapatokban játszanak, de csak a pénz motivációja miatt úgy hogy szabadidődben egyszer nem mentél le gyerekkorodban a focipályára játszani és meccs közben is azon gondolkozol, hogy minek rohangálok a labda után - na ilyen mentalitással kétlem hogy a Barcelona gólkirálya leszel. Nagyjából ez a szituáció informatikában is, akit érdekel, szívesen foglalkozik vele, sok időt áldoz rá, munkahelyén is szívesen fejlődik, új dolgoknak néz utána akár önszántából na az ilyen embereknek lesz kellő tapasztalat után KIMAGASLÓ bére, de aki minimális szinten érti és érdekli az megreked egy adott szinten.


Tedd fel magadnak a kérdést, hogy szívesen programoznál-e napi 8 órában, ha a fizetésed annyi lenne mint egy gyári munkásnak. Ugyanis diákmelósként, gyakoronokként még kevesebbet keresnek az emberek, csak x év tapasztalat után jön el a kánaán - persze az sem mindeninek, mert ha 5 évig ülsz egy helyen és nem fejlődsz akkor nem fognak 1 millió fölötti fizetést adni.


Összegezve: én nem javaslom, hogy ilyen hozzáállásnak informatikusnak menj

2022. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!