Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy és számvitel (Corvinus...

Pénzügy és számvitel (Corvinus) diplomával tényleg ilyen nehéz munkát találni?

Figyelt kérdés

Adó területen kezdtem dolgozni, vagyis a kötelező szakmai gyakorlatomat töltöttem el ott és a cégnél maradtam. 1 éve vagyok adó területen, de nem tetszett meg. Meg úgy eleve kiábrándultam ebből a pénzügyi-számviteli területből, egyszerűen szürke, unalmas, monoton és antiszoc.


Április óta nézelődöm professionon, Linkedin-en, szerintem egy egész jó önéletrajzzal, a gyakornoki munkáimat is beleszámítva 2 év tapasztalattal, nyelvtudással, erős diplomával. Mindenféle irodai munkára beadom a jelentkezésem, ami picit változatosabbnak tűnhet: szervező, hr, ügyfélkapcsolati, marketing, asszisztensi, kommunikációs, szövegíró pozikra. Mindenhol elolvasom alaposan a leírást, és csak olyan helyekre jelentkezem, ahol nem írják a szakirányú végzettséget, hanem csak annyit, hogy "gazdasági végzettség" és minden más feltételnek is megfelelek. Már 100-200 helyre beadtam a jelentkezést, volt 2 interjúm, elutasítottak. Fejvadászok is keresgetnek, ők is próbálnak betolni helyekre (nyilván nekik is érdekük, hogy fel legyek véve, ez után kapják a jutalékot), de így is csak a visszautasítás. Sőt, a legtöbb helyről még csak nem is keresnek.


Tényleg ennyire reménytelen gazdasági végzettséggel ilyesmi irodai munkát találni? Annyi motivációs levelet írtam már, annyi állásra szabott önéletrajzot küldtem, teljesen feladtam már a reményt, hogy váltani fogok tudni. Kiégtem, nézegetem az állásokat, de már ahhoz sincs energiám, hogy a hirdetéseket elolvassam. Teljesen belefásultam ebbe..



2022. júl. 22. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon meglep, amit írsz. Biztos nem kamu? Ha nem egy borsodi faluban keresgélsz akkor nehezen tűnik hihetőnek. 3 év tapasztalattal, ugyanilyen diplomával 4 hét alatt 3 helyre is felvettek. Bár nem jelentkeztem csak megfelelő helyekre (pl marketingesnek nem).
2022. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra a munkára, amihez elég ennél alacsonyabb végzettség, nem sok esélyed van. Nem érdekük a túlképzett munkaerő, mert esélyes, hogy hamar kell helyette más
2022. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

"szervező, hr, ügyfélkapcsolati, marketing, asszisztensi, kommunikációs, szövegíró pozikra."


Adó területen szerzett gyakorlat és pénzügy-számvitel Corvinus után ilyen piti pozikra tulkepzettnek számítasz.

Kéne valami hr/marketing msc és akkor kezdheted először, gyakornoki munka és onnan tovább. Nem hiszem, h megéri.

2022. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az a gond, hogy a hr-esek túlságosan bekategorizálják az embereket a végzettségük alapján.

Mivel te most más területen akarsz dolgozni, mint ahol eddig dolgoztál, de nincs marketing vagy hr végzettséged, oda inkább azokat veszik fel, akiknek ilyen jellegű végzettségük és tapasztalatuk van, mert ők is vannak elég szép számmal, bőven tudnak a cégek válogatni, és már az előszűrésen sem megy át az, aki más területen dolgozott eddig, és úgymond ezekhez nem is ért, vagy csak elenyésző mértékben, és kompletten be kellene tanítani szinte a 0-ról. Lehet, hogy túlképzett is vagy, de még csak nem is ez a fő probléma szerintem, hanem az, hogy eddig mást dolgoztál.


Leírom az én tapasztalatomat. Én fordítóként és back office-osként dolgoztam 2,5 évig, majd utána ssc-ben 3 hónapig számviteli ügyintézőként (könyvelőként), és levelezőn el is kezdtem tanulni pénzügy-számvitelt FOSZK képzésen. Engem is meglepett, hogy mindenhol azt hallani, hogy érdemes több lábon állni, de ha az ember más terület felé orientálódik, mint ahol eddig dolgozott, azt sokszor inkább hátrányként kezelik.


Tőlem folyamatosan azt kérdezgették az interjúkon, hogy miért nem a nyelvtudásommal kezdek megint valamit, miért akarok pályát módosítani, miért akarok mondjuk egy könyvelőirodában a 0-ról beletanulni ebbe a szakmába sz*r pénzért, a nyelvtudásommal dupla ennyit is kereshetnék (ez amúgy egyáltalán nem igaz!), meg amúgy is ez annyira más terület...Volt, hogy a hr-es próbált teljesen elbizonytalanítani, pedig elmondtam az okokat.


Elvileg már nem abban a korban élünk, hogy tanultál valamit, és abban dolgozol le 40 évet, gyskorlatilag meg szerintem elég rugalmatlanok a hr-esek is.

2022. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!