Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy pedagógiai...

Mennyit keres egy pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elgondolkoztam nemrégiben azon hogy mit szeretnék tanulni érettségi után. Sajnos az egyetemen/főiskolán levő alapszakok nem érdekeltek túlságosan, így az érettségire épülő képzéseket nézegettem meg. A kettő ami megfogta a tekintetem az a fogorvosi asszisztens és a pedagógiai asszisztens. Utóbbihoz húznék inkább mert nem túl sok gyakorlatom van az egészségügyben és nem tudom pontosan hogy fogorvosi asszisztensként az eszközök tisztításán, előkészítésén és adminisztráción kívűl lenne-e más feladat még. Megköszönném ha valaki letudná írni a bérezéseket átlagban ehez a két szakmához és hogy mennyire könnyű velük elhelyezkedni.

2022. júl. 25. 05:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

El kéne járni fogorvoshoz és akkor tudnád, hogy mi mindent csinál egy fogorvosi asszisztens.


Amúgy állami szektorban bértábla van mindkettőre, vagyis kezdőként bérminimum, ami azután se lesz sokkal jobb.


Viszont a fogorvosi asszisztenssel legalább el tudsz helyezkedni magánban is, ahol lényegesen jobban lehet keresni

2022. júl. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ped.asz nem fog jelentősen eltérni a bérminimumtól gyakorlottként sem az eddigi évek tapasztalatai szerint. Ez csak akkor legyen opció ha ez a meló hivatás lenne és vonz a pálya, szereted a gyerekekkel való foglalkozást. Különben ha effelé húz a szíved, akkor nem értem óvped.alapszak miért ne lenne szimpatikus? Különben mindkettővel el lehet helyezni hatalmas a hiány. Csak nem értem jelenleg tudtommal 2 éves lett a ped.asz képzés is (javítsatok ki ha tévedek), akkor miért nem a 3 éves óvónő képzőt végeznéd el, miért írod, hogy az alapszakok közül egyik sem érdekel?? A gyakorlatban majdhogynem ugyanazt csinálja a kettő az egyik mégis csak a diplomás munkakör intézményen belül, tehát a legmagasabb poszt a csoportban.

Bocsi a fogorvosi asszisztensről nincs tapasztalatom arról majd ír akinek van.

2022. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Ha a pedagógiai asszisztenst választod, akkor azért meg kell tanulni a helyesírást. A le tudná írni azért 3 szó, mert az igekötő (le) és az ige (írni) között van egy harmadik szó is, a tudná (mert a leírni tartozik össze, nem a letudná.)
2022. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvosi asszisztens keveri ki például a fogtömésekhez az anyagot, ha rosszul keveri ki, kiesik a tömés. Ez csak egy példa.
2022. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!