Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába vagy Németországba...

Ausztriába vagy Németországba éri meg letelepedni?

Figyelt kérdés
Cnc marós a szakmám, mindkét országban jól keresnék. Az osztrákoknál viszont ott van a 13-14 havi. Ha most elvonatkoztatunk csak a fizetéstől, hol jobb élni? Le szeretnénk telepedni és a gyerek jövője a legfontosabb. Auaztriában tényleg lekezelőbbek mint a németeknél? A hétköznapi élet és a jövőkép alapján melyik a jobb?

2022. júl. 31. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Ausztria
Németország
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban telepedtem le. Irodában dolgozom, és egy évben 14-szer kapok fizetést, szóval a 13. havi és a jutalom itt sem ismeretlen fogalom.

Azt nem tudom, hogy Ausztriában hogy viszonyulnak a bevándorlókhoz, de Németországban engem nagyon kellemes csalódás ért. Legalábbis az északi részen soha nem éreztették még velem, hogy nem vagyok tős-gyökeres német :)

2022. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukám is cnc-s, meg esztergályos is, ők anyukámmal Németországban telepedtek le, szeretnek ott élni. Apukám 11 éve él kint, anyukám pedig 6 éve.

Ők szeretnek ott élni, nem érte őket sosem atrocitás, hogy ők csak “ausländerek”..

Ausztriáról nincs tapasztalatunk.

2022. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Fizetés szempontjából egyik sem, vannak Európában (és Európán kívül) sokkal jobb lehetőségek.

Ha betanított munkásnak mész ki, akkor meg szinte mindegy.

2022. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Hogy menne már szakmával betanított munkásnak?!

Az én párom is cnc-s , kijárta a szamár létrát, és most nincs panasz a fizetésre.

Németországban telepedtünk le. Nem mondom, hogy nem ért még atrocitás pl egy törzs gyökeres öreg nemet banki ügyintézővel, de akkor még a németem se volt túl jó szinten.

Személyes tapasztalat, hogy nemetbe elfogadóbbak, ha haza felé osztrakba csak tankolunk már az atmoszféra is rossz, elképzelni sem tudnám, hogy ott élek. Senkinél egy mosoly se.. 🤷🏻‍♀️

2022. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

4-est idézve:

" Személyes tapasztalat, hogy nemetbe elfogadóbbak, ha haza felé osztrakba csak tankolunk már az atmoszféra is rossz, elképzelni sem tudnám, hogy ott élek. Senkinél egy mosoly se.. "

Ebben tökéletesen egyetértek. Az osztrákok mintha zsigerből utálnák a magyarokat. Igaz mi Angliában élünk, de ha megyünk haza, és ne adj isten az osztrákoknál kell tankolnunk, és meghallják, hogy magyarul beszélünk, épp, hogy nem köpnek le minket. Németeknél ez sosem volt. Ők jó fejek. Ha én nekem kéne dönteni hova menjek, akkor egyértelmű, hogy egy kisebb német városkába mennék.

2022. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Angliából autóval jártok haza? Az komoly... Én már Münchenbe is repülővel megyek.
2022. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-nak.

Igen, legtöbbször autóval megyünk haza. 15 évvel ezelőtt még élveztük a hazautat, és egyhuzamban levezettük az 1800 km-t. Csak enni, wc-re álltunk meg. De ma már nem megy. Annyira fárasztó, hogy éjszakára megállunk aludni..Sokszor a repülés sokkal nagyobb kín mint az autókázás.

2022. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En 5 eve elek Auszrriaban, CNC Esztergalyos vagyok, es nagyon szeretem. Nem mennek Nemetorszagba mert oriasi tavolsagok vannak es Nekem mar tul messze van. Csalad miatt surun jarok haza Magyarorszagra. Viszont a parom apukaja kint lakik Frankfurt mellett, es bizonyossaggal mondhatom, hogy Nemetorszagban nagyon sok elelmiszer olcsobb mint Ausztriaban. Sokszor megdobbenunk bizonyos dolgokon, mikor kint vagyunk, hogy baaaasszuuus ez nalunk sokkal tobbe kerul. :) ennyit tudok mondani.
2022. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Németország.
2022. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!