Hogy fogunk megélni?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, mesterszakra járok, két év múlva lesz állandó munkahelyem. Vannak terveim, három nyelven beszélek, negyediket tanulom, vannak egyéni vállalkozói ötleteim is, eddig úgy voltam vele, hogy rendben lesznek a dolgok, mert jó terveim vannak. De egyre többet gondolkozok azon, hogy mégis hogyan fogok tudni megélni.

Az árak az egekben, egyre inkább mennek feljebb, de mint tudjuk, visszamenni nem fognak. Átlag nettó fizetés 300 ezer forint rengeteg túlórával, a KATA megszüntetésével már arra sincs esély, hogy olyan plusz jövedelmet szerezzünk, amiből nem jön le rengeteg adó.

Drágulni fognak a szolgáltatások, minden...valószínüleg a covid is újra terjedni fog, és még sorolhatnám a problémákat.


Ha egyetem után sikerül is az elhelyezkedés, EV-vel együtt jó esetben 500-600 ezer Ft-ot tudok majd keresni, de az mire lesz elég?

ALbérlet 100ezer Ft körül, élelmiszer 100 ezer Ft körül, egyéb kiadások 100 ezer Ft, és ebben nincs benne az, ha valami elromlik és újat kell venni, plusz a család támogatása (mivel édesanyám és nagymamám sem keres annyit, ami elegendő lenne, max én tudok segíteni) Ha maradna is havi 200 ezrem félretéve, abból nemhogy lakás hitel önelőre nem tudok gyűjteni, de mindig történik valami, ami miatt a félretett pénzhez hozzá kell nyúlni. Elképzelni sem tudom, mi lesz azokkal akik hitelt törlesztenek, és mellette még gyerekek is vannak. Oh és persze a rezsit is "piaci áron" fogjuk fizetni úgy, hogy a bérek nem emelkednek.


Ki mit gondol erről, ki hogyan tervezi elérni azt, hogy ne kelljen a pénz miatt aggódnia?



2022. aug. 1. 15:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz semmid, de boldog leszel-ez lesz a jövőd. Nem lesz már saját lakásod, sajna.
2022. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

18-as, igen, igazából a problémám a magyarországi helyzet, ezért nem is értem, hogy a válaszadók többsége miért van felháborodva a kérdésemen. Köszönöm szépen egyébként, a kapcsolatok építésére már az egyetemi évek alatt is koncentrálni fogok.


19-es, én megkérdeztem, ki mit tervez ilyen körülmények között, leírtam a terveim példaként, amik még jók is, de megint! említeném, hogy mennek fel az árak, inflálódik a forint, stb... és ez csak rosszabb lesz, de a bérekkel a kormány semmit sem kezd kb.


És erre olyan válaszokat kapok, hogy keressek gazdag pasit, menjek el itthonról, stb..


Köszönöm szépen azoknak a válaszát, akik igyekeztek megnyugtatni, hogy ennyi jövedelem elegendő lesz.


Egy szóval sem mondtam, hogy nem fogok igyekezni több pénzt keresni az évek során, hogy nem fogok spórolni, stb... csupán eléggé kiabrándító, hogy az átlag magyar ember olyan keveset keres, hogy félretenni nagyon nehezen tud, de ha tud, azt is úgy, hogy túlórázik folyamatosan és spórol mindenen.

2022. aug. 1. 19:44
 23/38 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a saját lakás témát annak, aki nem kap támogatást a családjától, lassan el kell engedni.

Gyorsabban nőnek az árak, mint gyűjteni lehetne, és az se normális, hogy az egész fiatalságát szülőknél/szobát bérelve, minden nyaralásról, szórakozásról lemondva töltse valaki, csak hogy aztán 30 évesen eladósíthassa magát egy életre. Egy romhalmazért, amire mégegyszer annyit rá kell költeni, hogy normálisan lehessen élni benne.

Majd lesz esetleg lakásod, ha megöröklöd a szüleidét.

2022. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
28%
#10: Persze, biztos én vagyok a hülye. Végül is csak a feleségem dolgozik fordítóként, itthonról, külföldre, dollárért, szóval mit tudok én az egészről! :P
2022. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
84%

“a családomat nem hagynám hátra még egyszer, szóval igen, mindenképpen Magyarország”


Vidd a családot is. Vagy költözz Nyugat-Mo.-ra és ingázz


“Ha maradna is havi 200 ezrem félretéve, abból nemhogy lakás hitel önelőre nem tudok gyűjteni”


Havi 200.000 forintot félre tudsz tenni, az Mo. viszonylatban rengeteg, valakinek ez a havi fizetése.


Egyébként miért ragaszkodtok a saját ingatlanhoz? Lesz párod simán tudtok albérletet fizetni illetve mellette karrier építeni, aztán ha meg van a karrier meg a normális állás, majd ráérsz akkor sajátra gyűjteni. Albérletbe rugalmas tudsz maradni. Lehet egy másik városba találsz jobb ajánlatot, fogod magad aztán át mész oda.

2022. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, 25 évesen már elkezdhetnél dolgozni iskola mellett, mert ha senkitől nem kapsz segítséget, akkor kicsit luxus 27 éves korodig csak tanulni, és akkor elkezdeni azon godnolkodni, mit fogsz csinálni.


27 évesen már építkeztünk a férjemmel, pedig nekem is van diplomám és megtanultam addigra két idegen nyelvet felsőfokon, nem ilyen álmokat kergettem, hogy én random egyéni vállalkozóként majd megkeresek fixen havi 5-600 ezret. :D


Szedd össze magad, menjél el dolgozni és spóroljál, mert ha átlagos álmaid vannak, pl. saját otthon és család, akkor már most is kicsit késésben vagy.

2022. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

26-os, ki mondta, hogy nem dolgozok? Ki mondta, hogy nincs félretett pénzem?


Úgy érzem a kérdésem lényegét tényleg sokan nem értik.

18 éves korom óta melózok a tanulás mellett, 20 éves korom óta nem kértem pénzt senkitől, dolgoztam már külföldön kétszer is, csináltam képzéseket, nyelveket tanultam, és mellette mindig dolgoztam valamit. Szedjem össze magam?


Nekem nem olyan álmaim vannak, mint egy átlagos nőnek, hogy majd a párom állja a költségek nagy részét, szülök gyerekeket támogatásért, stb.. Önmagamtól szeretnék az eddig összehozott tudásommal, képesítéseimmel saját jövedelmet, amiből meg is lehet élni, és rendesen félre is lehet rakni a jövőre úgy, hogy nem kell a kenyéren is spórolni, nem is beszélve minden másról.. Jó ideje nem költök magamra semmit, hogy minél több pénzt félre tudjak tenni a jövőre, de nem hiszem, hogy az a normális, ha egész életemben ezt csinálom. Azt sem értem, hogy ebbe miért van mindenki beletörődve (aki az országban él)


Nem azzal van a gond, hogy én mennyire hülye vagyok, és hogy eddig nem csináltam semmit csak szórakoztam az egyetemen..

Az a gond, hogy ebben az országban olyan alacsonyak a bérek, hogy az már vicc, és az árak pedig egyre jobban emelkednek.


És ezért írtam ki a kérdést, hogy MÁS, aki már dolgozik egy ideje, akár minimálbérért, vagy valamivel többért, mégis hogyan tervez a jövőre? Nem aggódik-e, stb.


Lehet, hogy jól fogok keresni, nekem ez a célom, még egyszer, vannak terveim, de olyan kilátástalan a jövő, hogy még így is aggódok.

2022. aug. 2. 11:24
 28/38 anonim ***** válasza:
31%
Én segédmunkásként napi 9 órával fixen 700e ft megkeresek, a szaki meg 1.6 millió keres havonta, akinek a keze alá dolgozok. A vállalkozó meg még többet kap. Vannak húzósabb napok és vannak laza napok. Szóval diplomám sincs és mégis jól keresek, szóval ennyit erről. Aki nem mindenképpen irodában akar dolgozni, hanem fizikai munkával is megbirkózik, annak jövőre sem lesz baja, mert az emberek mindig igénybe vesznek olyan szolgáltatást, amit nem tudnak maguktól megcsinálni a házukban. Sőt a csajoknak még ott van az + extra is, hogy akár elmehetnek rosszlányozni vagy masszázslánynak és ott is elég szép összeget lehet keresni. Az új merciben senkit nem érdekel, miből szedte össze azt a pénzt és mégis ő ül a merciben és nem te, mert te erkölcsös vagy. Ez nem rád vonatkozik, hanem úgy átlagban. De amúgy, aki tolmácsnak tanult és beszél 3-4 nyelven annak eléggé kevés az 500e már nem azért.
2022. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Minden rosszban a külföldöt majmoljuk, csak a jókban nem. Szóval külföldön azért elég kevés embernek van saját lakása. Itt is ez lesz, a fiatalok jórészt albérletben élnek majd. Ennek megvan az az előnye, hogy rugalmasabb a munkavállaló, ha az ország másik végén van munkahely, hát keresel ott albérletet.

Amúgy meg meg kell tanulni alkalmazkodni, és több generáció fog együtt élni.

2022. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
56%

"Szóval külföldön azért elég kevés embernek van saját lakása. Itt is ez lesz, a fiatalok jórészt albérletben élnek majd."

De nem akarnak. Nem kell követni a nyugatot mindenben. Ha azoknak ott úgy jó, akkor éljenek úgy, de ne kényszerítsük már rá a magyarokra is.

" Ennek megvan az az előnye, hogy rugalmasabb a munkavállaló, ha az ország másik végén van munkahely, hát keresel ott albérletet."

Ez legfeljebb a munkáltatónak előny, de nem a munkavállalónak. Az nem előny a munkavállalónak, hogy évente milliók mennek a gazdag lakástulajdonosok zsebébe. Ezáltal tovább nyílik a gazdagok és a szegények közötti olló, az ilyen rendszer gazdaságilag instabil.

Ami a munkavégzést illeti, a távmunkáé a jövő, ha valami hasznosat át lehet venni nyugatról akkor az a "home office" vagyis otthoni hivatal tükörfordításban.

"Amúgy meg meg kell tanulni alkalmazkodni, és több generáció fog együtt élni."

Ennek még realitása is lehetne, volt ilyen idő, mégpedig a háború után és a szocializmus első felében. Aztán a szocializmus ezt nagyon jól meg tudta oldani (kedvező bérlakásrendszer, stb.). Akkor a mai"modern világ" miért követné a javaslatodat?!

Adódik a költői kérdés: Mégis ott tartanánk hogy a mai tőkés kapitalista rendszer nem tud egy olyan problémát megoldani, amit a szocializmus megoldott?!

2022. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!