Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik európai országban...

Melyik európai országban lenne érdemes munkát vállalni? Hol a legjobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 18:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Például Ausztria, Németország, Svájc, Hollandia milyennek számít e tekintetben?
2022. aug. 2. 18:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Én éltem az Egyesült Királyságban, egy évet húztam le Londonban és jobb mint itthon, viszont a szállás nagyon drága. Egy szoba havonta közel 400 font volt, bár így is olyan havi 350.000 forintom megmaradt tisztán. Most ausztriába megyek ősszel hotelba ahol a szállás és étkeztezés biztosított + 1700 eurós fizetés amiből kicsit költve is 1500 megmarad, ez cca 600ezer forint. (Jelenleg de majd 500as euróval több lesz).

Illetve ausztriában 14 havi bért adnak.


Plusz még egy ismerősöm németorszában összeszerelő üzemben van, orvosi lámpákat szerelnek ő 2000 eurót keres és olyan 1400 marad meg neki havonta.


Még van pár ismerősöm svájcban, romániában de az ő helyzetüket nem ismerem.


Ennyit tudtam segíteni, remélem ért valamit :)


Ja még valami egyik haverom bátyja is németben van de ő most müszakvezető egy csőüzemben és ő 3500-4000 euró körül keres túlórával. Igazából ha már 1 lépcsőfokot tudsz lépni jelentős plussz pénzeket adnak.

2022. aug. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!