Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyiból meg tudnék élni?

Ennyiból meg tudnék élni?

Figyelt kérdés

Szóval most végeztem az egyetemen és életem első főállású munkáját készülök elfogadni.

Budapesti vagyok,de a szüleimtől most költözöm külön,van egy plusz lakásunk ami eddig ki volt adva,így most birtokba veszem. Tehát bétleti díj nincs,csak rezsi. (Eddig a bérlőnek havi 30 volt kb)

2 állásajánlatot kaptam(irodai,multi,pénzügy).

Az egyik bruttó 400 ezret, a másik bruttó 500-at ajánlana.

Nyilván mindenki a bruttó 500at fogadná el, azonban a 400as az a négy nagx cég közül az egyik(aki érti mire gondolok).

26 vagyok szóval már nincs 25 alatti kedvezményem.

Bruttó 400ból meg lehet élni,ha bérleti díj nincs?

Vagy sz@rjam le hogy big4,annyival nem ér többet mint egy sima multi és fogadjam el az 500k-s állást?



2022. aug. 6. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg egy sikeres pénzügyes vagy, akit most vettek fel a big4 egyikéhez? Szerintem nem, mert ha az lennél és nem troll, nem itt kérdezősködnél, hanem magad is ki tudnád számolni a megélhetési költségeidet.
2022. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyetemet végeztél, de nem tudod eldönteni magadtól, hogy 400bruttóból meg tudsz e élni? Érdemes volt elvégezni azt az egyetemet.
2022. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig a szüleimnél laktam otthon,sose éltem egyedül,tehát nem tudom hogy nagyjából mennyiből lehet megélni manapság egyedül,ha azért élni id akarok,nem csak vegetálni.
2022. aug. 6. 15:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Nyilván ki tudom számolni,de kíváncsi voltam tapasztalatokra,véleményekre.

De akkor bocsánat:DD

2022. aug. 6. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Bruttó 400=nettó 266 -30=236

Bruttó 500=nettó 332 -30=302


Én a br 500 választanám, big4 ide vagy oda.

Ha magasabb kezdofizuval kezdesz, akkor az lesz alapja a kesobbi fizuemelésnek is. Ha csak br. 400 rol indulsz, ki tudja mennyi idő alatt ered el a br 500. Míg Ha eleve br. 500 rol indulsz könnyebben tudsz felfelé menni.

2022. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!