Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön mikor kapják az...

Külföldön mikor kapják az emberek a fizetést? (Európában)

Figyelt kérdés

Rákerestem már, de nem találtam semmi olyat amiből kiderülne a válasz. Magyarországon 10-én kapják az emberek a fizetésüket, azt tudom, hogy ez változhat attól függően, hogy 10-e milyen napra esik, de külföldön is 10-e körül kapják az emberek a fizetést? Itt Európa országaira gondolok inkább.

Válaszokat előre is köszönöm:)



2022. aug. 7. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

ahogy megegyezel a munkáltatóval


Általában kérheted hetente is a fizetést

2022. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez sokszor még országon belül sem egységes, nemhogy közel 200 országban, amit ugye a külföld mind magába foglal.
2022. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb nyugati országban kizárólag a munkaadó és a munkáltató közötti megegyezés tárgya.
2022. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon sem egységes, attól függ mi van a szerződésben meghatározva. Én jelenlegi és előző munkahelyemen is 25-26. körül kaptam.
2022. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon se 10.-én kapod a fizetésed, az a törvény szerinti utolsó határidő.

Én pl a hónap első munkanapján kapom meg.


Külföldön is függ az országtól hogy mi a szokás, van ahol hetente, van ahol kéthetente, van ahol havonta.

2022. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a hónap utolsó munkanapján kapom a fizetésemet itthon.

Angliában például a legtöbben minden héten megkapják péntekenként, de néhol havonta van utalás.

2022. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Ezt a ceg valogatja. En Ausztriaban dolgozom 5 eve, tobb cegnel is megfordultam mar, donto tobbsegeben 15.-en kaptunk fizetest , de van olyan hely (koztuk a jelenlegi munkahelyemen is), ahol 30.-an kapjuk. A parom 7 eve van kint, es o mindig 30.-an kapta a fizeteset.
2022. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Svédországban 25-én,de én az eü-ben 27-én kapom.
2022. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!