Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha könyvelőnek szeretnék...

Ha könyvelőnek szeretnék tanulni érdemes elvégezni a pénzügy számviteli kart egyetemen vagy elég az okj-s tanfolyam?

Figyelt kérdés
A későbbiekben szeretnék vállalkozást indítani
2022. aug. 7. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nos ez attól függ, hogy az elején egy multinál szeretnél könyvelni, vagy csak egy kissebb cégnél. Ha multinál akkor érdemesebb az egyetemet elvégezni. Ott elvárják a diplomát. Viszont vannak olyan helyek (pl. Hervis) ahol hetente cserélődnek a könyvelők mert nem bírják a tempót.


Attól is függ, hogy mennyi időd van. Manapság egy okj képzés 1,5 éves és heti 2-3 alkalommal kell bejárni. Mindenkit felvesznek, mindenkit átrugdosnak a vizsgán legalább kettessel. Viszont ott csak a szakma alapjait tanulod meg. Egyetemen egy szerteágazóbb képzést kapsz majd viszont elég magasak a ponthatárok. Mondjuk ez attol is függ, hogy melyik egyetemre akarsz jelentkezni.


Ezek alapján kellene mérlegelned és eldöntened, hogy neked mi a jó és mi fér bele.

2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elte-re mennék pénzügy számvitel szakra. És egy multinál mennyit keresnek?
2022. aug. 7. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

1, egyetemen kb semmit nem tanul meg a gyakorlatról... Aki onnan kikerül, max adatrögzítőnek alaklmas egy könyvelőirodában. Kolléganőnek az adózás szabadon választható tárgy volt... Nem is tud semmit belőle.


Kérdező, ha vállalkozást akarsz, kisvállalati könyelőként, felesleges időpocsékolás a diploma. Mképes, adótanácsadó, tb (ezzel nyert ügyed van, mert kevesen csinálják meg köynvelőként). Előbb vesznek fel egy irodába, ahol gyakrolatot szerezhetsz.

2022. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Bár abban nem értek egyet a hármassal, hogy az egyetem semmire se jó adatrögzítőket képez, de ez szerintem is az a terület, ahol a gyakorlatiasabb képzés éri meg jobban, mert az egyetemen elveszik az ember az elméleti sallangban. BGEn hallgattam együtt a számvitel alapokat a számvitel szakosokkal, meg csináltam velük pár gyakorlatot is, mert érdekelt a téma, de könyvelni nem tanultam meg, csak akasztófázni.
2022. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

mindenkit átrugdosnak a vizsgán legalább kettessel


Nálunk 5-6 embernek lett meg elsőre... Nagyon nagy a bukási arár, el se jutnak szóbelire, hogy át lehessen rugdosni őket.

2022. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!