Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik azok a szakmák amiket...

Mik azok a szakmák amiket 30-on felül manapság még érdemes kitanulni, ha szakmát akar váltani az ember és el is szeretne azonnal helyezkedni?

Figyelt kérdés

Szeretnék most karriert váltani, mert kezdek kiégni a mostani szakmámban (ami miatt egyébként egy BSc-t kiszenvedtem), de nem szeretnék vakvágányra futni ha már felmondok, hogy 1-1,5 év múlva ne tudja elhelyezkedni az új szakmámmal.

Ezért a segítségeteket kérem, hogy ti milyen szakmákat ajánlanátok, aminek nemcsak most de 10-20 év múlva is lesz még jövője és nem is kell hozzá nagy tudás (másik diploma kizárva újabb 4-5 év nem fér bele az életembe).

Ha ezek közül választanátok mit javasolnátok nekem és mik azok amiket feltétlenül kerüljek el?

Van-e egyáltalán értelme ezeknek az esti felnőtt szakmai oktatásoknak?


(férfi vagyok egyébként és nehéz fizikai munka illetve szolgáltatószektor/vendéglátóipar kilőve, mert introvertált vagyok)


[link]



2022. aug. 7. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Manualis/automata tesztelo. A programozashoz kepest kicsi a belepo szint es meglepoen jol fizet, konnyu benne felfele lepkedni.
2022. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De egy ilyen sima OKJ is elég hozzá? Azt hittem oda min. a bootcamp a belépőszint (de nyilván egy IT BSc képzés kellő céges szakmai gyakorlat ami gondolom, hogy már elég lenne).


Nem tudom, csak kérdezem.

2022. aug. 7. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanuld, ami érdekel. Ha olyat választasz, ami nem érdekel, ugyan úgy ki fogsz égni csak hamarabb.
2022. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg okj se kell manualis teszteleshez, minimalis adatbazis imeret es istqb alapok ismerete + 1-2 test management system + jira ismerete boven eleg kene legyen. Youtubeon tesztelo intrju kerdeseket beirod es azokat betanulod mint a miatyankot es elmesz egy csomo inerjuta budapesten 100 szazalek hogy egy honapon belul talasz munkat.


Nekem voltak olyan kanualis tesztelo kollegaim akik a szamitogepet alig birtak bekapcsolni, 35-40 es anyuka, de teztet tudott irni es a weboldalon ideoda kattintgatni. Netto 400 kornyeket kereste

2022. aug. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Burkoló/festő/egyéb hasonló szakmunka. Egy OKJ-t megcsinálta, beállsz 2-3 évre egy céghez hogy meg is tanuld, aztán mész vállalkozónak. Mindig olyan munkát vállalsz el ami szimpatikus.
2022. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
építőipar. lényegében azonnal milliókat lehet keresni szakiként, vagy a fodrászok is nagyon jól keresnek
2022. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-mas válaszát nagyon fogadd meg! Hozhatunk neked milliókat kereső menő szakmákat, ha konkrétan nulla szinten érdekel, hiába menő és fizet jól.


Valamennyire legalább tud magadat elképzelni benne, ez a lényeg.

2022. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!