Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikus(fe...

Programtervező informatikus(fejlesztő), hogy él meg napjainkban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Napjainkban hogy él meg egy proginfós?

Mennyi a fizetése, milyen cégnél dolgozik, távmunka, vagy bejárós?


Nehéz-e a munka amit csinál?


Mennyi pénz marad az adózás, rezsi, havi kaja után?


2022. aug. 8. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez kb olyan mintha azt kérdeznéd, hogy milyen kutyája van annak, akinek általánosban 4,2 volt az átlaga.


Minden proginfesnél más és más a válasz az egyes kérdéseidre.

2022. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyi területe van a proginfonak hogy ezt lehetetlen általánosan kijelenteni.

Webfejlesztő, appfejlesztő, backend, frontend, data engineer, data scientist, fpga programozó, csak pár a sok közül, mindnek más fizuja más a nehézsége.

2022. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem, mert más válaszokat várok.


Tudom, hogy senki se ugyanolyan, mindenkinek más a tapasztalata, fizetése.


Azért írtam ki a kérdést, hogy ha írnak 3-4-en, akkor legalább valamennyire arra számíthatok a jövőben.

2022. aug. 8. 13:16
 4/14 A kérdező kommentje:

A válaszomat az első válaszolónak írtam, közbe akkor írta a #2-es is!


#2, back/front/appfejlesztő


Erre a háromra szeretnék tapasztalt programozók válaszait, akiknek ez a munkájuk.

2022. aug. 8. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Én személy szerint modelleket fejlesztek, tehát data engineer/data scientist irány.


Nehézséget nehéz erre mondani mert kinek mi a nehéz, sok a matek benne de szerintem nem vészes a dolog.

Juniorként 750-es fizum van(adók után kb 500) plusz kb nettó 1 milla egyéb juttatásokat kapok.

Munka hybrid, kb heti 2-3x járok be dolgozni, mert jót tesz a worklife balanceomnak.


Rezsi kaja egyebet nem mondok mert nincs értelme van aki kaját rendel, van aki nem, van aki 200ks lakásban él valaki meg nem.


Ismerek frontendeseket, nekik sztem még könnyebb a munkájuk de vmivel kevesebbet is keresnek főleg senior szinten

2022. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha egy-egy példára vagy kíváncsi, leírom a saját helyezetemet.


Full stack php (kb 80% backend, 20% frontend), remote munkavégzés, 390 nettó (napi 6 órában), közepesen nehéz, hó végére kb. 100 és 180 között marad pluszban, de ez márt tényleg teljesen élethelyzet függő.

2022. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is hasonló hybrid-ben szeretnék dolgozni, viszont nézegetem a külföldi állásokat is.


Remélem juniorként én is fogok ennyit keresni, 400-500 körül.

2022. aug. 8. 17:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt látom, hogy túl nagy a hype, ami nem tükrözi a valóságot.


Rengeteg ismerősöm egyetem után alig tudott elhelyezkedni és ahova végül felvették őket sem első választás volt nekik.


Én normálisan helyezkedtem el, de nagyon nagyok az elvárások és teljesíteni kell különben elkönyvelnek lassú, nem team playernek.


Sokszor az a norma, hogy picit hamarabb mész be és később jössz el a munkából.


A túlórát nem akarják kifizetni, de sokszor amikor hajtás van erőssen köteleznek, hogy maradj bent még egy extra 2 órát minimum vagy akár gyere reggel 6re releasenél még utoljára valamit megcsinálni, hogy minden jól menjen.


Közben jól keresel, de próbálják lehámozni az alacsonyan telejesítőket vagy pedig stagnáltatják őket a cégen belül.


A fizetés emeléseket megpróbálják úgy előadásni, hogy óriássi jutalmat kapsz pedig valószínűleg jóval kevesebbet emelnek, mintha szimplán munkát váltanál. Tehát ott próbálnak pénzt keresni rajtad ahol tudnak.


Sok helyen hiába van X fejlesztő, ha bejön Y project, akkor neked K dologra kell átálni. Erre sokszor azt mondják, hogy "Csak 1,5 hónapra kéne", majd eltelik 1 év.


Közben napközben 10 éve megírt katyvasz kódbázist kell foltozgatnod, majd a napi scrum meetingnél basztatnak, hogy "Hogy hogy már 3 napja csinálod azt a feladatot, amire 2 órát esztimáltunk?", de nem tudod nekik elmagyarázni, hogy az új funkció implementálása annyi dolgot ront el és olyan bonyolult eltájékozódni, hogy valószínűleg még 2 nap lesz.


Meg a nagy agilis gondolkodás közben hírtelen jönnek a vezetői meglátások, hogy "mégis csak L módon kéne megalkotni a dolgot" és akkor csak 3 napig refaktorálod, amit előtte csináltál, hogy ugyan oda juss.


Közben egésznap ülsz, mozgás hiányos éleltet élsz és szép lassan elromlik a szemed az évek alatt.


Igen, mellette jól fizetnek ha jó vagy és tudod az értékedet, de sokan beragadnak béna állásokban, ahol az értékük töredékéért dolgoznak.


Meg persze sokan, amúgy rettenetesen bénák és még túl is fizetik őket, de te nem irigységből utálod őket, hanem kapsz egy feladatot, hogy valamilyen funkciót újra tervezz és már emberek inkompetenssége miatt meg ötszöröződik az elvégzés ideje és a k.... anyázások száma.


Röviden tömören ilyen egy ÁTLAGOS szoftverfejelesztő élete.


Ez alatt vannak az inkompetensek, aki lehetnek akár szerencsések is, de nekik sem jobb a helyzetük.


Vannak a jó képességű, ügyes, szerencsés, keményen dolgozó stb... fejlesztők felette, akikről meg a mesék szólnak.


Mindezt úgy írom, hogy én szerintem egy nagyon jó helyzetben vagyok, de látom és az évek során láttam milyen az átlag és közel sem annyira jó, mint a legtöbben hiszik.


A fizetés is jó, de ha megnézed a neten regeteg alkalmazotti beosztás van, ahol az átlag jóval jobban keres.


A programozók a top 20 vége fele vannak talán.

2022. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezért aggódok.

Most ide-oda az a pár év tanulás, az meglesz, de ahol el tudok helyezkedni, dolgozni vagy 40 évig, na az nem mindegy.


Kezdőként te milyen feladatot kaptál? Első feladataid mik voltak, mit kellett írni?


Picit aggódok, mivel a közösségben nem vagyok annyira jó...



Szemem már hozzászokott, kékfényszűrő szemüveget hamarosan fogunk csináltatni.


Egésznapi ülés, 2 évvel ezelőtti karanténban több órát ültem játék közben, volt amikor 6, volt amikor 7 órát ültem, 2-3x felállással.

- Már megbántam :)

2022. aug. 8. 20:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok(nem tudom miért pontozott le valaki)


Az elhelyezkedésnél nagyon sok múlik azon hogy hol vállalsz gyakornoki munkákat. Frissen kiesve az egyetemről nagyon szívás munkát találni ha nincs tapasztalatod, mert internként még szívesen kiképeznek fele annyi pénzért de junior szinten már vannak elvárások a jelentkezők felé.


Nekem a gyakornoki munka megtalálása vagy 3-4 hónap volt

Én egy neves multihoz mentem végül ahol 4 órában voltam évközben majd mentem át 8 ba amikor nem volt egyetem. Ez a tapasztalat és a cég neve baromi jól mutatott a CV ben és nagyon könnyű volt az állásvadászat utánna.


Nekem első feladataim gyakorlatilag egyszerűbb adatbányászat, adatformázás és megjelenítés volt. Aztán később 1-1 featuret raktam hozzá modellekhez, majd egyre többet és nagyobb dolgokat.


Az hogy milyen a munkalégkör nagyon cégfüggő, nekem egy barátom van aki hasonló cipőben jár mint amit a #8 as leírt, azaz dolgozd szarrá magadat.

Nekem is van néha túlóra de nem vészes, nem kell hajnalok hajnalán kelni vagy órákkal többet dolgozn, általában fél- 1 óra amit ki szoktam venni aztán másik napokon.

2022. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!