Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet ezzel előre jutni?...

Lehet ezzel előre jutni? Érdemes belevágni valamibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok


27 éves nő vagyok, multiknál dolgoztam eddig (most is) entry level adminisztrációs illetve Costumer service pozíciókban.


Angolul illetve franciául felsőfokon beszélek.


Van már egy gyerekem is, emiatt (is) szeretnék fejlődni.


Egyetemre nem jártam, érettségi a legmagasabb végzettségem viszont szeretnék tanulni, fejlődni és elkezdeni valami komolyabb dologgal foglalkozni.


A munka plusz a gyerek mellett elsősorban nem egyetemre gondoltam, hanem inkább coursera/udemy vagy egyéb gyorsabban elvégezhető tanfolyamokra.


Leginkább valami IT-s dolog érdekelne, de több mindenre nyitott vagyok. Ami fő szempont, hogy tudják otthonról dolgozni, akár cégnél akár freelancerként.


Van értelme elkezdeni egy ui/ux design, data science vagy valamilyen gyorstalpaló programozói (Pythont nézegettem) tanfolyamot?


Egy ilyen tanfolyam elvégzése után el lehet helyezkedni? Vagy nagy hátrány, hogy nincs egyetemi végzettségem?


Vagy mit lenne érdemes?


Köszönöm a válaszokat!


2022. aug. 8. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

IT területen vagy supportos? Ha nem, akkor első körben át kellene menni olyan poziba. Roche pl nagyon szokták szeretni a franciások. De BTnél, Cognizantnál, Tatánál, Unisysnél is nagyon sok a franciás pozi, csak nagyobb taposómalom a cég.

Aztán kb fél év elteltével el kell kezdeni győzködni a vezetődet, hogy ITIL képzésre küldjenek el (4nap tréning plusz vizsga). Aztán egy év után megpályázni valami magasabb pozíciót. Aztán két év után átmenni egy másik céghez, sokkal több pénzért.


Data Scienceben diploma nélkül esélytelen vagy, még diplomával is nagyon válogatnak a cégek. A UI/UX design jó, de ha a fejlesztéshez egy kukkot sem értesz, ezzel sem fognak felvenni. Pythont lehet tanulni, kezdő szinten könnyű is, de kezdő pythonos szintén nem kell a cégeknek, főleg ha nem beszél még 2-3 programnyelvet.

2022. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!