Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges eleget megtakarítani?

Lehetséges eleget megtakarítani?

Figyelt kérdés

Hello


Elgondolkodtam, majd osztottam-szoroztam és elkeseredtem.


Szeretnék minél hamarabb egy olyan szintet elérni, hogy ne függjek a munkámtól.

Ez nem azt jelenti, hogy ne dolgozzak, hisz valahol talán ez is élteti az embert, de legyen annyi megtakarításom, hogy ott van az a tudat, hogy ha valami miatt úgy érzem, hogy nem akkor nem. Akár egy életen át. Egészség, család, bármi…


Tényleg szorgalmas vagyok, tanulok, de akárhogy is nézem a fizetéseket, számolgatok, már-már elérhetetlennek tűnik.


Piszok fiatal vagyok pedig, persze így lehet, hogy sok mindent nem tudok és majd alakul ez.

Pedig az informatika terén képzelem el magam, ami azért pénz terén egy teljesen más szint mint az átlagos fizuk.


Ki mit gondol? Ha lelket öntene belém valaki már az is tök király lenne.:)



2022. aug. 9. 01:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Lehetséges, de önmagában a megtakarítás kevés. Be is kell fektetni azt pénzt, hogy "dolgozzon".


Ez egy elég komplex témakör, annál legalábbis biztos komplexebb, hogy nulláról elmagyarázzam pár sorban, de ha tényleg "piszok fiatal" vagy, akkor minden kicsi összeg (akár havi 10-20ezer forint) egy 20-25 éves horizonton nagyon sokat fog számítani.

Persze kerüld a rizikós, "túl szép, hogy igaz legyen" befektetéseket, mert könnyen megégetheted magad.


Én részvény párti vagyok személy szerint, de most a crypto is eléggé alulértékelt, ott is vannak jó beszállók, de az marha rizikós.

Részvények mögött - többnyire - profitábilis cégek vannak és ezek valós befektetések, nem spekulációk.


A példa kedvéért el tudsz játszani ezen az oldalon azzal, hogyha bizonyos részvényekbe X és Y dátum között bizonyos összeget rakosgattál volna be, akkor ma mennyi pénzed lenne.


[link]


Talán ez ad egy kis ötletet és perspektívát. De körültekintőnek kell lenni a részvény(ek) kiválasztásánál is.

2022. aug. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Ez úgy tud megvalósulás, ha felépítmény egy vállalkozást és egy idő után már csak néha ránézel meg kiszedex az osztalékot. De eltelik vagy 15-20 év, mire eddig eljutsz, ha jól csinálod. Ha rosszul, akkor meg soha.
2022. aug. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha te nem bele születtél, maximum annyit érhetsz el, hogy a gyerekeid már bele születnek. Neked ez borzasztó melós lesz, és sok idő. Majd térj vissza a kérdésre 5 év múlva. :)
2022. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
És hol a számítás? Lehet köze nincs a valóságnak ahhoz ,amit te osztottál szoroztál
2022. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
lehetséges
2022. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ezt nem szabad kijelenteni egazkt módon. Az én szüleim csak adóssággal engedtek ki az életbe, ahogy 18 lettem én is eladósodtam (provident, cofidis, diákhitel) és most, 16 évvel később kifizettem a szüleim hiteleit is és van egy tehermentes lakásom budapesten is. És nem vagyok fidesz oligarcha és nem csaltam soha életemben. Szóval meg lehet csinálni, nem kell beleszületni feltétlen, de nehéz és ritka.
2022. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ezt ertem es ez teljesitheto. Csak a kerdesben nem ez az anyagi hatter volt a minta. Hanem olyan mennyisegu passziv jovedelem (bar ez a szo nem volt a kerdesben) amibol marol holnapra munka nelkul egy eleten at eltartja a csaladjat. Ez nem a budapesti 60m2 panelre osszekuporgatok 20 ev alatt szint. Hanem mondjuk a 20-szorosa befektetesekbben. De lehet keveset mondtam.

Ezert irtam azt, hogy ha nem beleszuletett akkor az elete nagy resze erre fog ramenni, es talan a gyereke(i) mar ebben leteznek.

2022. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
7-es: én per pill itt tartok, ezért tudok erről nyilatkozni, hogy eddig ezt meg lehetett csinálni. Ez eddig is több 10 millió forint volt. Jelenleg én is a passzív jövedelem kiépítésén dolgozom és ha továbbra is ilyen intenzíven tudok pénzt termelni, akkor arra is van realitásom. Ha az ember össze tud vakarni 100milliót, annak már az átlagos éves hozama is 5-6 millió forint (ha mondjuk megfelelő osztalélfizető részvényekbe vagy állampapírba teszi az ember, az kb évi 5-6%). Ez egy reális hozam, nem valóságtól elrugaszkodott százalék. Ebből már meg lehet élni akkor is, ha az ember csak a lábát lógatja utána már egész nap. Nyilván nem arra kell gondolni, hogy monacoban fogsz élni és ferrarival jársz, de a megélhetést bőőőőven fedezi azért. Ezt akartam kihozni a dologból.
2022. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetséges. Először a szintet kellene meghúzni, hogy mi az az elég.


Nekem lehet elég egy vidéki ház, étel, egészség. Másnál ez a szint meg ferrári és tengerparti nyaraló. Előbbi könnyebben megvalósítható, mint az utóbbi.


volt kollégáim megelégedtek 3 műszakkal és 240e-es fizetéssel. Én azt mondtam, hogy éjszaka alvásra való és reggel nem óracsörgésre akarok ébredni.. mellette jóval többre értékelem magam és az időmet mint havi 240e. Össze is hoztam. Igaz pár évbe telt, de van volt kolléga aki még mindig azon a bizonyos helyen tolja a robotot.

2022. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Tegyük fel.


Havi fél millióból már lehet élni. Nem kiemelkedően, de annyiból már azért még kis szórakozás, esetleg egy normálisnak mondható autó is belefér úgy, hogy nem szárazkenyér marad csaphőmérsékletű vízzel.


(Most az inflációt, illetve millió más változót így nem veszek figyelembe, szimplán azért mert nem értek annyira hozzá és nincsen annyi időm, hogy jobban utánanézzek EGYELŐRE, a hétvégén szerintem jobban beleásom magam a témába :D)


Ahogy feljebb is írták, éves 5-10%-os hozam reális.

Legyünk pesszimisták, jobb pozitívan csalódni, beszéljünk 5%-ról.


Ez visszaszámolva 120 milliónyi befektetés.


Ha havi 300 ezret befektet az ember, illetve kezdésnek van mondjuk 500 ezer a számláján--amik azért elég nagy számok Magyarországon..-- akkor is közel 20 év választja el a 120 milliós álomhatártól.


Ez rengeteg. Jogos, nem lehetetlen, de így ha mondjuk 23 éves korától valaki így el tudja kezdeni már 43 éves lesz mire végez. Persze, ez nagyon nem egyenlő a nyugdíjkorhatárral, de azért kicsit para.


Ugyanakkor valahol jogos, nincs ingyen ebéd.

Így hosszútávban gondolkodva azért örülök, hogy tanulok... :)

2022. aug. 9. 23:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!