Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másnak is vettek vissza a...

Másnak is vettek vissza a fizetéséből a megemelkedett rezsiárakra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Kissebb számtech cégnél dolgozok és ehónapban már 20-al kevesebbet kaptam.

Gépek szervizelése, kisebb hálózatok kiépítése, stb.


Akik szerint ezerféle munka van: NEM Budapesten élek, sőt, onnan elég távolt (Kelet-MO)

Itt ezt is meg kell most becsülni, vagy mehetek 3 műszakra :/



2022. aug. 16. 07:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Abban a pillanatban adnám be a felmondásom, ahogy egy forinttal is csökkenteni akarnák a fizetésem.
2022. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Alapítványi iskoláknál úgy hallottam előfordul ilyesmi
2022. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Pedig pont, hogy emelni kéne most, az infláció miatt.
2022. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Igen, hallottam ilyenről hasonló kis cégeknél.

Ha ez így megy tovább nagyok sok ilyen be fog dőlni, mert ahogy a kérdező is írja, mennek inkább majd műszakozni az emberek több fizetésért. Vagy aki megteheti az költözik a megyeszékhelyre/Budapestre a jobb lehetőségek miatt.


Első: ha nincs a környékeden más munkalehetőség, ezerszer meggondolnád :(

2022. aug. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

"ha nincs a környékeden más munkalehetőség, ezerszer meggondolnád :("


Valami istenhátamögötti vidéki kis zsákfaluban, ahol tényleg a szó szoros értelmében nincs más lehetőség, nem hiszem hogy ott egy "kissebb számtech cég" működne.

2022. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, törvény tiltja, hogy “visszavegyenek” a fizetésedből. Persze, ha nem vagy rendesen bejelentve….
2022. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Te vagy a hülye kérdező, hogy szürkén vagy feketén dolgozol.

Ugyanis a munka törvénykönyve TILTJA, hogy bárkinek az alapbérét csökkentsék. Két eset lehetséges, hogy kevesebb pénzt kaptál: 1. nem vagy rendesen bejelentve és a főnök a feketepénzből vett vissza, ez esetben vagy lenyeled, vagy elmégy egy normális helyre. 2. a mozgóbéredet vették vissza, mert azt megtehetik


Az, hogy nincs más munka, csak üres kifogás. Kelet-Magyarországon élek, az első munkahelyen pont olyan volt, mint a tied, szóval VAN lehetőség, csak nem sírni kell, hanem utána menni.

2022. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Akkor költözz el, hogyha ott kevés a lehetőség.
2022. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem csokkenthetik egyoldaluan a fizeteseted.

Max akkor, ha egy reszet zsebbe kaptad, de akkor meg nem ertem mit panaszkodsz.

2022. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a Kelet Magyarország+kis cég evidens, hogy "szürkézés" van. De ez akkor sem normális. Az van amit #7 írt: találsz mást ott is, főleg ha van IT-ben gyakorlatod.
2022. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!