Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával nehéz bekerülni...

Diplomával nehéz bekerülni középfokú végzettséget igénylő munkahelyre?

Figyelt kérdés

2022. aug. 17. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
könnyű
2022. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Alkalmasságtól függ, nem papírtól.
2022. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nagyon túlképzettnek érzed magad,lehet hátrány is a diploma. Ilyenkor meg kell gondolni, hogy nem is tünteted fel az önéletrajzban
2022. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Minség magasabb a végzettséged, annál több kapu nyílik meg előtted és semmi sem zárul be mögötted.


Hiszen ha Phd-d is van simán eltudsz menni a Spárba eladónak. Hiába vagy túlképzett, csak szimplán lehagyod az önéletrajzodról, hogy valaha is egyetemre jártál...


... ilyen egyszerű.

2022. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
manapság a diploma csak hátrány mert felismerték a cégek hogy a túlképzettséggel együtt jár a pökhendi tenni nem akaró stílus. egy hiányszakma esetén legalább a megélhetés is biztosított és kapkodnak érted. diplomája ma már bármelyik gazdag szülős kölyöknek lehet
2022. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, attól függ mi a képzettséged és hogy hova akarsz menni. Egy egyszerű BSc nél még sztem simán kapsz munkát, habár nem igazán értem miért ilyen munkát szeretnél.


#4 PhD val odamész a spárba és kb ki fognak röhögni hogy mit csinálsz itt. Lehetsz túlképzett a valóságban.


#5 Miért van az az érzésem hogy kissé irigy vagy a diplomásokra?

2022. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

6# Azt mondod csak érettségid van.


Pont azt írtam, hogy bármikor letagadhatod, hogy továbbtanultál.


Phdnál már lehet feltünő lenne a munkanélküliség 30 éves korodig, mert nyílván olyan munkát nem írsz oda, amihez kell a képzettséged, szóval ott már lehet hazudnod kell, hogy X boltban voltál eladó évekig. Nyílván senki sem hívja fel a kisvárosi közértet, hogy “3 éve tényleg ott dolgozott János?”, hiszen ez nem olyan munka amiről megéri hazudni.

2022. aug. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közigazgatás-szervező vagyok és versenyszférában szeretnék valami érettségis irodai munkát.
2022. aug. 17. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!