Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik akkor, ha a 3...

Mi történik akkor, ha a 3 honap próbaidő lejárt, és el akarok jönni a munkahelyről, a munkáltató szabhat gátat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 05:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
9%
Mire föl szabhatna? Kilépsz.
2022. aug. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Gátat nem szabhat, de ha nem próbaidős vagy, hanem már határozatlan idejű szerződéssel dolgozol, akkor van 1 hónap felmondási idő.
2022. aug. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Gátat nem szabhat, viszont próbaidő lejárta utáni felmondás esetén van felmondási idő (nem csak határozatlan idejű szerződésnél!).

Ha a szerződésben foglaltak nem térnek el a Munka Törvénykönyvétől, akkor ez a felmondási idő 30 nap (naptári nap!).

Ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor ezt a 30 napot le kell töltened még a cégnél. Vagy munkával, vagy szabadsággal, vagy keresőképtelenséggel, vagy fizetés nélküli szabadsággal, bármivel.

A 30. napon ér véget a munkaviszonyod.


Ha a felmondási időt nem töltöd le, akkor törvény szerint jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed. Ilyen esetben a felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget meg kell fizetned a cégnek.

Ezen felül a "hirtelen" távozásoddal okozott és bizonyítható kárt is követelheti a munkáltató.

2022. aug. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Amint lejárt a felmondási idő mehersz
2022. aug. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Akkor jobban járok, ha a 3 honap előtt felmondok.
2022. aug. 20. 07:23
 6/35 A kérdező kommentje:

Amúgy még nem kaptam szerződést, napi bejelentéssel vagyok.


Milyen szerződést kaphatok?


Az egyik típust ismerem, amiben 3 honap a próbaidő.


De van még olyan is, ami határozatlan idejű. Ebben az esetben bármikor leszámolhatok következmények nélkül?

2022. aug. 20. 07:25
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

“Amúgy még nem kaptam szerződést, napi bejelentéssel vagyok.”


Az igen, akkor minden további nélkül leléphetsz, nem kell megvárnod semmit.

2022. aug. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
3 honapot itt maradnék, a fizetés miatt.
2022. aug. 20. 08:42
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemes egy általános, foglalkoztatás ismeretanyagot felszedni valahonnan. A munka világában ilyen szintű tájékozatlansággal ki fognak használni. Az a baj hiába írunk le ide bármit, nem leszel előbb vele.
2022. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Csak azokra a kérdésekre válaszoljatok, amit feltettem:


"De van még olyan is, ami határozatlan idejű. Ebben az esetben bármikor leszámolhatok következmények nélkül?"

2022. aug. 20. 09:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!