Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lenne a legjobb cég...

Melyik lenne a legjobb cég gyakornoki pozícióra egy pénzügy és számvitel közgazdász hallgatónak?

Figyelt kérdés
Elsősorban a karrierbeli boost miatt érdekel, a fizetés nem számít. Mivel ez lesz az első gyakornoki munkám közgazdász hallgatóként, érdekel a pénzügy és a számvitel minden szegmense. Melyik cég lenne jó? Morgan Stanley? Big4? MNB? McKinsey? Hova van ésszerű lehetőség bekerülni?

2022. aug. 26. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

McKinsey a csúcsok csúcsa, a harmadik diplomám csinálom, 2 évet tanultam külföldi egyetemen, azt mondom ezzel, hogy én sem vagyok akkora csicska, és csak 1 lányt ismerek, aki McKinsey-s lett, és ő sem itthon, ez azt hiszem mindent elmond. Oda tényleg a legjobbak kellenek.


Az MNB nagyon jó.


A Big4 lutri, én nem vagyok annyira oda érte, de tényleg nem rossz. Viszont a Big4 egyre inkább Big3, itthon is.


A Morgan Stanley-ről kb csak rosszat hallottam, ha pénzügyi ssc, akkor már ezerszer inkább a Citi vagy a Blackrock.


Ha suli közben csinálnád, akkor Citi, vagy Blackrock, ha pedig csak meló, akkor MNB, OTP, MOL, Richter, vagy Big4.

2022. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az MNB az nem nagyon maradias, versenyszférától lemaradt közeg?


És a Morgan Stanley nem nagyobb név, mint a Citi vagy a Blackrock?

2022. aug. 26. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az MNB az nem nagyon maradias, versenyszférától lemaradt közeg?"


Nagyobbat nem is tévedhetnél, kevés helyek egyike, ahol közgazdászként szakmai munkát csinálhatsz értelmetlen excelezés helyett (BIG4 khm). Olvass bele már MNB műhelytanulmányba, vagy hogy milyen elvárás van egy elemzői munkakörre (külföldi tanulmányok, publikálás..). Versenyszféra tárt karokkal várja az MNB-nál tapasztalatot szerzett embereket, akár bankok felsővezetése is. Már ha rá tudnak licitálni a nem kicsit magas bérükre. Pont múltkor olvastam portfólión, hogy a revolut is az MNB-ről igazolt Magyarországra ügyvezetőt, a srác 30 körül lehetett.

McKinsey akkor ér sokat, ha elérsz egy menedzseri szintet, belépő pozijuk (business analyst) heti 60-70 óra excel, ppt szerkesztgetés (zéró work-life balance). Nem voltam McKinseynél soha, de szerintem ebben az időszakban ügyfelet sem nagyon látsz. Aztán ezt kibírod 3-4 évig akkor elküldenek 1 éves külföldi MBA-re, és jön a munka értelmesebb része. Onnantól kezdve már tényleg tárt karokkal várnak a multik stratégiai osztályai. Nem tudom mennyire kell nekik ehhez pénzügy-számviteli tudás, én úgy hallottam, hogy mindegy, csak közgazdász legyél, és kb. top 10-20%-ban legyél az évfolyamban.

Morgan Stanley-re nehéz mit mondani, vannak szakmai és droid munkák is. Ahol például azt olvasod az álláshirdetésben, hogy CFA oklevelet végig kell csinálnod, valszeg elég szakmai munka lesz.

2022. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tehát MNB lenne a legjobb választás.
2022. aug. 26. 19:46
 5/10 A kérdező kommentje:

A következő válaszokkal kapcsolatban mit gondoltok? Éppen most lett kiemelve.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2022. aug. 26. 20:08
 6/10 anonim ***** válasza:

#1. "Viszont a Big4 egyre inkább Big3, itthon is."


Ez alatt mit kell érteni?

2022. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6)

Hogy a KPMG (sajnos) tényleg💩itthon is, és nem az SSC-re gondolok

2022. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az tényleg becsülendő hogy az MVM-et lepasszolták a BDO-nak.
2022. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne szarabb, mint bármelyik másik BIG4?
2022. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez engem is érdekelne.
2022. dec. 31. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!