Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő, ha felvesznek...

Mi a teendő, ha felvesznek egy másik munkahelyre?

Figyelt kérdés

(Előre leszögezném, hogy a kérdés egyelőre csak elméleti jellegű.)

Szóval most végeztem az egyetemen, pályakezdőként állást keresek. Nincs még említésre méltó tapasztalatom, soha nem csináltam ilyet korábban. Jelentkezek/jelentkezni fogok több helyre is, különböző jelentkezési és elbírálási határidőkkel. Mi történik, ha "A helyre" felvesznek hétfőn, de kedden kapok egy emailt "B helyről" is, hogy felvettek, és ott jobb a fizetés vagy csak jobban tetszik? Természetesen inkább választanám a "B opciót", de hogyan illik ezt közölni az "A hellyel"? Az igazából esélytelen, hogy az "A hely" emiatt emelje a fizetés mértékét, úgyhogy nem akarom őket meggyőzni, hogy többet érek, mint az ajánlatuk, egyszerűen szépen szeretném közölni velük, hogy más munkahelyet választottam. Hogyan kéne ezt megfogalmazni?



2022. aug. 26. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy „főnök, kaptam egy jobb ajánlatot, holnaptól nem jövök”. Próbaidő alatt bármikor. Ők is tudják, hogy nem a világ legjobb munkahelyét nyújtják a világ egyetlen pótolhatatlan dolgozójának, szóval nem fogja megviselni őket.
2022. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Amíg nem írtál alá szerződést addig bármit csinálhatsz. Egyértelműen a másik cég nem fog ennek örülni, de ez van.
2022. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Próbaidő alatt indoklás nélkül is felmondhatsz.
2022. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Úgy írod mintha kapkodnának a pályakezdők után. (tapasztalat)
2022. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Olyankor megköszönöd a lehetőséget egy válaszlevélben, és jelzed, hogy nem élsz vele
2022. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor illendően megköszönöd az első cégnek a lehetőséget, és jelzed, hogy nem élnél vele. Ennyi a történet.


Olvastál itt is az úgymond próbaidőről. Ezt imádják szóbahozni szinte bármikor, pedig csak akkor létezik, ha a munkaszerződésed tartalmazza. Ha nem tartalmazza, akkor nem létezik, és más szabályok jönnek képbe.


A próbaidő lényege az, hogy ha a két fél abban egyezik meg, akkor kötnek ki próbaidőt a munkaviszonnyal kapcsolatban, ami azt a célt szolgálja, hogy jobban megismerjék egymás, a dolgozó a munkát, a munkáltató a dolgozót. Ha egyiknek sem tetszik a másik, akkor a próbaidő alatt meglépett felmondás azonnalinak minősül, indokolni nem kell, hogy ki miért mond fel a másiknak, és a felmondás napjával megszűnik a munkaviszony. A ledolgozott időre bér mindig jár, tehát ingyenes próbaidő nincs!

Ha már letelt a próbaidő, vagy nem is volt kikötve próbaidő a szerződésben, akkor nem ilyen egyszerű továbbállni.


De próbaidő csak akkor létezik a munkaviszony alatt, ha azt a munkaszerződésben rögzítik is! Ugyanis ez nem egy kötelező eleme a munkaviszonynak, csak választható opció.

2022. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy a közszféráról van szó. Nem tudok róla, hogy lenne próbaidő, az álláshirdetések alapján azonnal betölthető a pozíció. De van olyan állás, ami jobban tetszik a többinél, viszont durván két héttel későbbre esik a pályázat elbírálási határideje, mint a többié. Tehát attól félek, hogy "A" helyen már szinte aláíratnak velem egy szerződést azelőtt, hogy a "B" pályázatot egyáltalán elbírálnák, de a "B" hely minden szempontból jobb állás lenne. Lehet esetleg húzni kicsit az időt ilyen esetben? Ismétlem, ez nem a versenyszféra, és nem tudom, mennyit lehet velük "alkudozni". Azzal tisztában vagyok, hogy pályakezdőként nem fognak kapkodni utánam, pont ezért lenne jó az "A" helyet sem elengedni, ha a "B" esetleg nem jönne be.

2022. szept. 6. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Közszférában szinte biztos, hogy lesz próbaidőd. Attól ne félj, hogy nem.

A próbaidő keretein belül meg tudod oldani, hogy ha sikerül a "B" pályázat, akkor szinte rögtön meg tudod szüntetni az "A" munkahelyed hozzá.

2022. szept. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!