Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondani gyakornoki helyen...

Felmondani gyakornoki helyen szakdoga írás miatt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 29. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Mi a kérdés? Fogalmazzunk meg helyetted valamit, mert az neked láthatóan nem megy?
2022. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem elég egyértelmű a kérdés, miszerint : támogatnátok, vagy elleneznétek egy ilyen lépést karrier szempontból stb.


Véleményeket szívesen olvasnék és köszönöm a segítséget.

2022. aug. 29. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Tudod csinalni a szakdogat a melo mellett? Ha igen, ne mondj fel. Ha nem tudod osszeegyeztetni, mondj fel.
2022. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

2 éve vállalkozás és suli mellett írtam 3 szakdogát, mind ötös lett

A legtöbb szakdogát nettó 60 óra alatt meg lehet írni

2022. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
szüneteltetni nem lehet?
2022. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Pár hétvége egy szakdoga, hülyeség felmondani.Menj el szabira ha kevés az idő, vagy táppénzre.
2022. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

"Pár hétvége egy szakdoga" Ez attól függ, hogy milyen képzés és mennyire veszi komolyan a konzulens/bizottság.


MSc-n 1-2 félév szokott lenni a diplomamunka írására. BSc-n a legtöbb helyen elég ha van valami elfogadható dolgozat és az sem nagyon érdekli a bizottságot, hogy ki volt valójában a szerző.

2022. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

#4 ezt nem tudom hogyan hoztad össze. Nekem mind 2 szakdolgozatom elvitt 2-3 hetet mindegyik félévben amikor volt.


Kérdező ehhez kicsit több infó kéne, mit csinálsz gyakornokként? Milyen szakon vagy? Milyen jellegű szakdogát írsz?

2022. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

8, úgy, hogy a legnehezebb a sajátom volt, a másik kettő témához meg értek (amúgy mba és msc volt a kettő)…és az sem árt, hogy a legtöbb magát felhasználói szintre értékelővel szemben nekem valóban van felhasználói szintű szövegszerkesztési ismeretem.

Mint írtam, tapasztalat, hogy átlag 60 óra kell, és 24/7-ben úgyse tudsz vele foglalkozni.

Amúgy 20-25 éve én is sokat foglalkoztam a szakdolgozataimmal, az egyik konkrétan 2 év munka volt (szaklapok több nyelven, a téma meg nem igényelt tényleges kísérletet, csak egy nagy rakás számolást), a legelsőt meg egy 2 hónapig írt szemináriumi dolgozatot kiegészítve írtam, na ahhoz kellett egy csomó kísérlet ill a szemináriumi dolgozatot be kellett gépelni, mert az még 2 évvel korábban villanyírógépen készült :)… de akkoriban még nem gépeltem be a keresőszót a googlebe, hanem el kellett menni a könyvtárba és átnyálazni a szakirodalmat. 15 éve meg a 12 kg papírtömeget kellett átnyálazzam, hogy fel tudjam dolgozni a hatósági bejelentésből az adatokat 5 évre visszamenőleg.


Manapság konkrétan rá lehet keresni mindenre a neten, anélkül, hogy 1000 oldalt végignyálaznék. Excelben (aki ért hozzá) az leprogramoz/befüggvényez/kimutat az ember egy adatsort, aztán ott s kiértékelés (sajnos én csak a kimutatásokat ismerem, meg a nagyon alapokat), ott vannak az online kérdőívkészítők, ha folyamatábra/illusztráció kell, akkor csinálok egyet 15-60 perc alatt a megfelelő programban. Segít a nyelvtani/abc ellenőrzés.

Műszaki, bölcsész vonalon nem kell több hónapos kutatómunka…..nyilván, ha gyógyszeripari vegyész lesz, akkor nem lesz meg a szakdoga egy erős saját kutatás nélkül, de az egyetemek jó részében nem jellemzô a sok kutatómunka szakdolgpzathóz

2022. aug. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat is.



Részletezem a helyzetet, mivel több dologból áll össze a felmondásról gondolkodásom oka



1


nem jó a bérezés és más helyeken tudnék jobban is keresni (150 eFt / hó ha 4 napot dolgozom ami szakdoga mellett biztosan nem fog beleférni. Ha 1 nap férne mondjuk bele, akkor el lehet osztani, nincs 40 eFt )

Nincs más juttatás, semmi



2


1 órát kell buszoznom reggel, hogy odaérjek, a megváltozott tömegközlekedés miatt, visszafelé gyorsabb, fél óra kb . 13 km, tehát bicikli nem igazán megoldható.



3


A csapatnak egy része nem szimpatikus, ami mindenhol így lesz ezt tudom, de rengeteg programot szervez a csapat, amin nagyon illik ott lenni. Ez saját zsebes sokszor, ami a fenti összegek tekintetében, nem éri meg



Plusz itt lesz mosz a szakdolgozat, ami


Alapképzés szakdolgozat, de egy energetikai és gazdasági téma, jelen helyzet értékelése a világban stb


A konzulensem tehetségesnek tart (neki nagyon magas a kapcsolati tőkéje és nagyon jófej), ezért 4 szakértőm van a dolgozathoz, nem nevezném meg őket, van olyan első találat ha beírja az ember a nevét Google-be, és európa szinten elismert szakember.


Van aki nem tudta vállalni, hogy szakértőként segítsen, de megkérte a konzulensemet, küldje majd el neki a dolgozatom mert kiváncsi rá. Stratégiai pozícióban van a szektorban, és hasznos lenne neki ez a kutatás, mivel jelenleg ilyen nincs még.


Ezek arra alapozódnak, hogy ezt NAGYON jól megcsinálom és nem csak átmenni akarok a szakon. Kicsit úgy érzem ez egy lehetőség most, akár kapcsolati tőkét építeni is.



Sokat kell majd utaznom is, hogy találkozzam ezekkel az emberekkel. Ez is idő



Ez a képlet.


És miért nem lépek le azonnal, kérdezhetné valaki?


Nincs stabil hátterem, a gazdasági válság nagyon megviselte a családomat, akik eddig sem nagyon tudtak támogatni.


Durván 8-9 hónap releváns szakmai gyakorlatot tudnék beírni CV be, nem tudom elég lenne-e hogy vigyem valamire majd.



Tele vagyok bizonytalansággal és nincsenek olyan emberek az életemben, akik tudnának válaszolni ezekre a kérdésekre.



Ha felmondok, most kell rövid időn belül, utána már elkésett a dolog, időpontok közelsége miatt.



Nagyon hálás vagyok, ha ti próbáltok segíteni ebben.


Köszönöm ha elolvastad

2022. aug. 30. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!