Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztő vagyok, BME...

Szoftverfejlesztő vagyok, BME diplomával, 2 év tapasztalattal (autóipari multinál), C/C++ vonalon. Most váltanék, mit javasoltok, és mennyit kérhetek?

Figyelt kérdés

Jól tudok angolul, és valamennyit németül is, bár azt fel kellene frissíteni. Inkább kisebb vagy nagyobb cégek felé érdemes nézelődni, pénz szempontjából? Akár konkrét cégeket is javasolhattok, amit érdemes lehet megpróbálnom.

Mi az a legmagasabb bérigény, ami még reális lehet és nem hajtanak el (bruttóban, alapbérben).

Most 690.000 Ft az alapbérem, szerintem ez durván kevés.



2022. szept. 8. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
A CV-t esetleg megírjuk neked és be is küldjük?:D
2022. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, nem kell, csak tippeket szeretnék. Hátha valaki tud mondani kifejezetten jól fizető cégeket.
2022. szept. 8. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Bérminimum + ingyen hajvágás.


Jó kis magyar kkv-nál.

2022. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Reális a béred, ennél nem nagyon adnak többet. Javaslom a hays-ot áttekinteni.
2022. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Hat ha valami normalis nyelvet tudnal kerhetnel tobbet...
2022. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
4ig 🤘
2022. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Google
2022. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fene tudja.

Van aki 800-at keres 1 év beágy tapasztalattal, van aki csopvezként 1M-et. Én 2 év után annyit kerestem ~1 évvel ezelőtt mint te, MSc-vel és egy rakás gyakornoki jó tapasztalattal.


Azóta sem rúgták el nálunk a bérlabdát, de talán nekem jobb lett. Szerintem autóipari multik közül a Knorr jobban fizet, Thyssenről viszont jót meg nem hallottam. Boschról egyre több rosszat hallok, ez a bér sem durván kevés, de nem is sok egyáltalán... Talán még Silabs, Itron lehet amik jól fizetnek, versenyképesek. Balluf vidéken vicc amit csinál, most nyitnak Pesten, talán jobb. AppliedEV-nek, AIMotivenak irreális elvárásai vannak, utóbbi ehhez képest még annyira jól nem is fizet. Jaguar-Landrover nem nagyon keres C/Cpp-t ahogy láttam, de róluk egész jókat hallani, tőlünk is sokan váltottak oda. BEKOnál csicska munkák vannak, nem, vagy nem lényegesen jobb pénzért mint az anyacégnél, cserébe hamarabb leépítenek, sose vagy a csapat része, és pl bizonyos előnyök neked nem járnak, amik a munkavállalóknak igen (pl inflációs kompenzáció). Heitec-ről sokat nem tudok, talán náluk még érdemes lehet körülnézni. Evosoft nem tudom alapból hogyan fizet, de most az inflációs helyzetre példaértékűen reagáltak, projektjeik szerintem annyira viszont nem jók. NOKIA-t lehet még megéri megnézni, nekik valószínűleg versenyképes a bérezésük.


Az összes kiírt szám bruttó, alapbér.


Majd írd meg pls mi lett, neked mik a tapasztalataid, hamarosan én is váltani fogok szerintem.

2022. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a pénz az elsődleges szempont, akkor felejtsd el az autóipart. Igazából nincs sok lehetőséged Magyarországon, C++-al HFT területen van nagy pénz top hedge fundoknál, mint Jane Street, HRT, Two Sigma, Citadel, Optiver stb.
2022. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én távol maradnék minden ipari cégtől.


A pici itthoni cégektől is, ahol azzal csábítanak, hogy "családias környezet, sörcsap, havi 1 céges rendezvény" stb..., mert ott majd ott próbálnak kihasználni ahol tudnak.


Hiszen kevés a pénz, de azért a vezetőnek valahogy telik az új Porsche vagy Teslára meg az évi 4 nyaralásra.

2022. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!