Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyenek a kilátásai egy...

Milyenek a kilátásai egy leendő vegyészmérnöknek?

Figyelt kérdés
Milyen könnyen talál állást? Mennyi egy kezdő fizetés, és pár év munkatapasztalat után? Max., min. fizetés hogy alakul? Külföldön mennyivel jobbak a kilátások? Mennyire lehet hamar, és könnyen elhelyezkedni?

2022. szept. 11. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mehetsz közalkalmazottnak és a gyógyszergyárakhoz, autóiparba is. Ez így tól-ig a semmitől a kiváló fizetésig bármi.
2022. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon attól függ, hol. Vannak olyan régiók, ahol semmi vegyipar nincs, van, ahol egymást érik a gyógyszergyárak. Utóbbi esetben szerintem most viszonylag könnyű munkát találni, ha technikusi munkakörrel is megelégszik az ember (szerintem pályakezdőként ez elfogadható).

Külföldről fogalmam sincs. Redditen nézegetem néha a témába vágó subokat, ott panaszkodnak néha, hogy rosszul fizetnek, és nehéz elhelyezkedni. De nemzetközi fórum, nem tudnám megmondani, melyik országra vonatkozóan olvastam ezt. Ott talán utána tudnál nézni alaposabban, ha a külföldi helyzet érdekel.

2022. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

Egyetemre akar menni ennyi ésszel a kérdező, miközben full életképtelen.


Te ennyi ésszel nem menj egyetemre, mert 1 hét után rohansz haza anyuhoz.

2022. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Hát én itthon a vegyész meg mondjuk az épìtő, épìtész, környezet, agrár stb mérnök szakmákat erősen végig gondolnám. Ezekkel jóval nehezebb jól fizető állást találni mint mondjuk egy gépész vagy villamos mérnökivel.
2022. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
38%

A vegyészmérnöki szakkal az a baj, hogy nagyon telített. Kevés helyre keresnek ma már vegyészeket, jellemzően hatalmas a túlkínálat, protekció nélkül elég nehéz elhelyezkedni. Nagyon kevés ismerősöm kapott állást, akár BME diplomával.


Érdemes lenne mást tanulni. Pl. biomérnökökre nagyobb a kereslet, de az anyagmérnök sem rossz, abban is nagyon sok kémia van. Inkább ezeket válaszd.

2022. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Kezdőfizu: bruttó 400-500


Viszonylag könnyű elhelyezkedni Budapesten, de ennyi pénzért, nem érzi úgy az ember, hogy megérte tanulni. Vagy külföld vagy átképzés piacképes szakmára, ami megéri.

2023. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Info, villany, mecha trió éri meg sztem. Tobbi mérnök szak kuka
2023. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!