Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Wolt/Panda/Bolt futarkent...

Wolt/Panda/Bolt futarkent milyen konstrukcióban lehet most dolgozni KATA helyett?

Figyelt kérdés

2022. szept. 13. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Általányadózás
2022. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Haveromat alkalmazta a Panda, 4 órában és kb 12 órát is volt, h dolgozott :)
2022. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a legtöbb ügyfelem átalányadóban csinálja.
2022. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akiket ismerek és futárok, nekik biztosítanak ingyen könyvelőt, ami már eleve nagy segítség, mivel a könyvelők is emelték az áraikat. Ráadásul több pénzt fizetnek ki nekik, kompenzálják őket a befizetendő adó összegével. A host cég így is jól jár, mert költségként elszámolja a futároktól kapott számlákat.


A többi volt katás is megtalálja a helyét. Az informatikus ismerőseim közül például mindenki másik EU-s országban indul újra vállalkozóként, a magyarénál méltányosabb befizetendő adóval. Távmunkában már eddig is külföldi cégeknek dolgoztak, csak az adminisztráció változik.

2022. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú, a woltos könyvelőket inkább hagyjuk. Amilyen munkát és “szakmai” véleményeket kiadnak a kezükből, olyan érzésem van, mintha egy egyhétvégés tanfolyamon tanultak volna könyvelni.

Kb az a szint, mint a proactivosok :D

2022. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A könyvelők minőségéről nekem nem nyilatkoztak. :)

Magam is találkozok olyan BT-knek és KFT-knek is könyvelőkkel, akik nem mindennel vannak tisztában. Vagy ahogy látom, a népszerű számlázóprogramoknak is érdekes könyvelő tanácsadói lehetnek, hogy még az áfakódokkal sincsenek tisztában és olyan kódokat kell bennük megadni, amilyenek soha nem is voltak.

De úgy vettem észre, hogy a jogászok többsége is folyton a jogtárt lesi.

(A munkám során könyvelőkkel és jogászokkal is szoktam kommunikálni.)

2022. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az még a jobbik eset ha legálabb bújja a jogszabályt.

Milyen áfakódokra gondolsz?

2022. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!