Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik volt életed legrosszabb...

Cukikutyus kérdése:

Melyik volt életed legrosszabb állásinterjúja?

Figyelt kérdés
Akinek volt rossz tapasztalata,kiábrándító élménye,bunkó bánásmód,irreális elvárások,stb....

2022. szept. 16. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Egy klasszikus állásinterjún voltam eddig; valami nyomi új gyárnál ahol hármasával hívtak be minket és az egyik 50 év feletti muki olyanokat kamuzott, hogy gyerekkori álma válna valóra ha a szalag mellett állhatna egész nap. Itt elmosolyogtam, a kérdező meg bunkón leszólt, hogy mi olyan vicces ebben én meg őszintén elmondtam, hogy ez kicsit túlzónak hangzik és nem is vettek fel


Csak a mesében van olyan, hogy értékelik az őszinteséget. Minél jobban nyalni kell, ez az igazság

2022. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Általában szakmai állásinterjún szoktam részt venni (mérnökin), ahol nem hr-es hanem középvezetők vagy ügyvezetők állásinterjúztatnak. De egyszer egy nagyobb cégnél egy fiatal hr-es csaj volt és ilyen baromságokat kérdezett hogy mi az 5 legrosszabb tulajdonságom, meg hogy szeretem-e a szüleimet. Megjegyeztem hogy tiszteletlenségnek tartom ezeket a kérdéseket és eljöttem. A csattanó hogy továbbjutottam a második körbe.

Volt olyan is hogy interjú közben átváltottunk angolra, de az interjúztató nem tudott angolul jó, látni lehetett rajta hogy semmit nem ért abból amit mondok.

2022. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
23 éves, diplomás pályakezdő voltam, szakmán belül mentem interjúzni. 2 végtelenül nagyképű, 50 körüli pasi fogadott, akik iszonyú lekezelőek voltak, folyton lekislányoztak, és szándékosan azt éreztették, hogy mit akarok én ott, tojáshéj a fenekemen, esélyem sincs, hogy komolyan vegyenek, nevetgéltek rajtam, a kérdéseket is úgy tették fel, mintha egy óvodással beszélnének. Nem mondtam egyébként hülyeségeket egyáltalán, nem is tudtam volna, mert szakmai kérdést fel sem tettek, azokat kérdezgették, amik az önéletrajzomban is le voltak írva. Egy ponton meguntam, mondtam, hogy ennek így semmi értelme, további jó szórakozást kívántam, és otthagytam őket. Akkor persze meg voltak döbbenve.
2022. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy Nagyon kezdő javascriptes állásra jelentkeztem, és olyan kérdéseket kaptam, hogy hány gyerekem van, akarok-e még és dohányzom-e. Válaszoltam teljesen őszintén, aztán adtak egy ajánlatot a fizuigényem feléről, mondtam, hogy elmehetnek a búsba. Gondolom ajánlatot is csak azért adtak, hogy ne lehessen rájuk sütni, hogy diszkriminálják a gyerekes anyákat, akik horribile dictu szeretnének még 30 évesen szülni egyet.
2022. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Életem első interjúja. Pszichológia alapszakos diplomám volt, azon a nyáron szereztem. Egy évfolyamtársam ajánlott be ehhez a céghez, mint marketing gyakornokot.

Nem teljesen volt témába vágó, főleg hogy én kísérleti pszichológia irányába akartam menni, de mondom rendben, egyetem mellett jó lesz ez is.


Egy 40-50 körüli nő interjúztatott, gyakorlatilag darabjaira szedett. Tudta, hogy ez az első interjúm, eddig általában úgy dolgoztam, hogy odamentem és megbeszéltük, mikor jöjjek másnap.


Szerintem egyébként stresszinterjú volt, de abból is a kevésbé etikus fajta. Először belementem a játékba, mert azt hittem, egy normális közvetlen nő, de nagyon nem volt az.


Kérdezett a családomról, ami fura volt, dehát nem voltam még ilyen helyzetben, nem tudhatom, mi a normális. Válaszoltam, nem túl részletesen, de azért igyekeztem. A szüleim foglalkozását, a tesóimat firtatta főleg.


Aztán beszólt a ruhámra. Semmi extra nem volt, egy zártnyakú, rövidujjú, kicsivel térd fölé érő fekete ruha volt rajtam, piros pöttyökkel díszítve. Az, amiben keresztanya voltam pár hete. Mert hogy ez túl szexi. Miért nem mentem kosztümben vagy húztam nadrágot. 40 fokos júliusi meleg volt. Bólogattam, elfogadtam.

Aztán átváltott a semmiből angolra. Senki sem mondta, hogy lesz angol, derült égből élt. Beszéltünk tanulmányokról, hobbikról, belekérdezett az egyik sportba, amit űztem, természetesen angolul. Próbáltam válaszolni, de nem ismertem annyira az adott sport specifikus szavait, szóval csak próbáltam szerencsétlenül körülírni a tánclépéseket (társastáncoltam). Erre sóhajtozott meg forgatta a szemét, hogy jó, akkor legyen magyarul az interjú, hátha úgy könnyebb.


És a végén elkezdte vegzálni a szüleimet, merthogy kétkezi munkások, én vagyok az első egyetemista a családban. És hogy miért mentem egyetemre, lehet, hogy nekem is testhezállóbb munka lenne valami olyasmi.


Az interjú végén visszakérdeztem, hogy most jön az a rész, hogy megnyutat, hogy ez csak egy teszt volt és kielemezzük az elmúlt fél órát, hogy szerintem mi volt marketing és hr szempontból kifogásolható és inkompetens vagy ez teljesen unironikus volt?


Nézett rám, mintha most kerültem volna erre a bolygóra..


Sosem örültem még ennyire annak, hogy nem vettek fel.

2022. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szuper,vannak furcsa munkaadók,akik azt hiszik mindent megengedhetnek maguknak.

Elektronikai cégnél felvételiztem.Hr-es csaj mindenre rácsodálkozott,nevetgélt.Pasi alig szólalt meg,de ha mégis mondott valamit,arról sütött,hogy kamuzik.Csajon is látszott,hogy művigyor ,amit produkált.

Új cégnek mondtál magukat,de se telephely,se vezetőség.Csak a két harmincas,látszólag is amatőr emberke.Nekem valami bűzlött.

Hálistennek nem vettek fel,de azóta is fut a hirdetés,kb.senki nem fog menni hozzájuk.

2022. szept. 16. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
2022. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Végrehajtó iroda, ledarálták cigizve bent az irodában, hogy ez egy börtön kb..nincs táppénz, szabi, elalvás, nincs beszélgetés, nincs pletykálás, nincs telefon munkaidőben, nincs wc-re járkálás..semmi sincs csak csend és munka, fekete fehér ruha, és kb napi 800 boríték..

Na oda se mentem dolgozni.

2022. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,hát ez borzasztó...

Hasonlóan az én pályakezdő élményemhez,amikor barátnőmmel jelentkeztünk egy ma is híres ceghez , O......Mediafigyelő Kft-hez,ahol egy frusztrált banya fennhangon rikácsolva adta elő,hogy ezen a helyen keményen kell dolgozni,nincs szabadság,nincs betegállomány,az egyik dolgozó is épp 40 fokos lázzal jött be .Nincsenek bejelentve a dolgozók,hetente fizetnek,de ha nem jelensz meg időben az irodában,akkor nem kapsz fizetést!


Brutális,hogy ilyet megengedtek,és a mai napig működőképes cég.Nem tudom,most milyen ott,de olyan 1997-98 tájékán ilyen körülmények közt képesek voltak emberek ott dolgozni....


Ugyanabban az időszakban Corvin áruház,eladó pozícióra jelentkeztünk,szintén ugyanazzal a barátnőmmel.Helyzet hasonló,,kivenhedt, kommunizmusból megmaradt ven nyanya kérdezte milyen munkatapasztalattal rendelkezünk.Mondtuk,hogy életünk első munkahelyén voltunk,pelenkát csomagoltunk,de nem voltunk bejelentve.

Erre a boszi elkezdett ordítani a többi irodamajom füle hallatára: "mert nem végeztétek jól a munkátokat"! Szerinte a mi hibánk volt,hogy a cég feketén alkalmazott.

Akkor még csendben elvonultunk,de a mai eszemmel egy ilyen beszólásért már az anyja hátán b.nám meg az unokáját 😆

2022. szept. 16. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!