Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van kamionosból ekkora...

Miért van kamionosból ekkora hiány és miért nem vonzó szakma a fiataloknak ha a fizetés kiemelkedő?

Figyelt kérdés
2022. szept. 17. 19:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

“egy szallag mellett 3 műszakban nettó 200 ért melózni”


Egy szja mentes fiatal egy értelmes helyen, mondjuk egy gépkezelőként majdnem a dupláját is megtudja keresni

2022. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű meló.

1. Már az kb. 1 millió hogy minden papírod meglegyen. Ezt azért sokan nem engedhetik meg. (Pár éve indult egy ofa program. Inkább nem minősítem.)

2. Lehet jó pénztkeresni de a 3/1 vagy 4/1 hét külföldön egy 4nm-es kamionban nem egyszerű. Autópálya WC-ben intézed nap mint nap a dolgod. Zuhanyzás kamionos parkolóban.

3. De legalább világot lát. Autópályát, ipari parkot leginkább. Ez világon mindenhol ugyan olyan.

2022. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha így is ugy is külföldön van az ember akkor simán mehet németbe gyári munkásnak hasonló pénzért, és ott a 8 óra az 8 óra...

Én szeretek vezetni, írtó sokat ültem teherautóba, de eszem ágában nem jut a kamionozás pedig nettó 200at sem keresek jelenleg.

2022. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
98%
Olyan mint a pilótáké, mozdonyvezetőké, nézd a legtöbb ilyen szakma végzőnek a párkapcsolati élete 0, a pilóta ismerőseim 90%a elvált, sokadik feleségével van, kevés az olyan aki tolerálja ezt az életet.
2022. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
77%
A kamionozás teljesen más, mint egy tgk vezetés. Az egy életforma. Aki nem bírja ne csinálja. Én 20 évig jártam nemzetközibe. Nem bántam meg, de már nem csinálnám.
2022. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
#15 Az szép teljesítmény, nagyon kevesek csinálják ennyi ideig. :)
2022. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Harminc éve nyomom a kamionozást, ebben már szinte minden volt. Írországtól-Szibériáig, Finnországtol-Tunéziáig.

Szerintem nem mindenkinek való, iszonyú monoton,stresszes és mára egyre inkább lebecsült munka. Amikor kezdtem, még nagy szó volt nemzetközi kamionosnak lenni. Mára, mi vagyunk az utolsó senkik,sokszor. Eszméletlen,pont a soffőrök igényeit figyelmen kívül hagyó, szerintem már túl szabályozással. Horror büntetésekkel.Hosszú ideig távol a szeretteidtől, és csak jól csengőnek tűnő bérekkel.

Mert ,kb mindened be áldozod, család, egészség, otthon, stb.Szabadidőd nagyrészét egy bódéban töltöd.


A jogosítványok megszerzése sem éppen olcsó.Akár milliós tétel is lehet .


Nem éppen könnyű kenyér ez!


Üdv

2022. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Én fél éve hagytam abba, 22 év után. Az előttem válaszolóknak sok mindenben igazuk volt, de azért árnyalnám a képet. Ma már akkora a sofőr hiány, hogy kevés cég engedheti meg magának, hogy csak tapasztalt sofőrt vegyen fel. Viszont nagyfokú önállóság és azonnali probléma felismerő/megoldó képesség az első perctől szükséges. Abba ne menjünk bele, hogy a mai fiatalok erre miért nem képesek.

A pénz jó, de valóban le kell mondani az életről. Kiszállni nagyon nehéz. Kiesel az eredeti szakmádból, elszalad melletted a világ és sokan nem tudnak lemondani a pénzről. Észre sem veszik és fontosabb lesz nekik mint a család. De persze ezt csak akkor veszik észre amikor ki kéne szállni.

Manapság mindenki diplomára hajt, aztán néznek, hogy alig jó valamire. Nekem volt ügyvéd és mérnök végzettségű kollégám is nem egy. Azt mondták sofőrként kevesebb a stressz. A fizetésekről csak annyit, hogy hétfőtől péntekig munkával, nemzetköziben is Simán meg lehet keresni 600-700e ft-ot. Csak keresni kell.

A lényeg, hogy szerintem ez a munka nem való már a mi fiataljainknak. Egyszerűen nem alkalmasak rá. (tisztelet a kivételnek)

2022. szept. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 fczolika válasza:

Én 3 műszakban dolgozom multi cégnél, nettó 300 a fizetés és semmire sem elég.Őrült magas a norma és folyamatosan megy a terror, hogy ki leszünk rúgva meg, hogy így nincs munka meg stb.Most jött egy csomó Indonéz, gondolom azért mert azoknak nem kell annyira emelni a fizetést.

Megvan a kamionos jogosítványom,ha minden igaz két hónapon belül már gurulni fogok.A haverok két hét munka 1 hét itthonnal nettó 700-at visznek haza,ami nem mindegy...Kèt hetet ki lehet bírni valahogy...

2023. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok. Autószerelő a szakmám sehova nem kellek, mert pályakezdőnek számítok vagy pedig nagyon alacsony bérért akarnak alkalmazni.


Jelenleg gyártásban dolgozom nettó 300-ért. Jelentkeztem most 1-2 helyre, ha esetleg összejön akkor jó, ha nem én is állok neki soförködni. Napi hazajárós munkát keresek, ha nettó 500 körül megadnak már teljesen jó. Közbe németezek és ha már meg van a nyelv megyek ki ausztriába napizós munkára.

2023. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!